sonyh5
sonyh5 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony H5 mi Canon S3 Is mi ?

dostlar merhaba,

ben de 1 ay once sony H5 alarak amator fotograf dunyasina katildim , fakat yaptigim arastirmalarda canon S3 IS mi yoksa H5 mi halen kararsiz kaldim ,yorumlarinizi bekliyorum

saglicakla

Tarih: 5 Temmuz 2006, 14:39 - İp: 195.***.**3.40
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Eğer sana vereceğim cevap işine yarayacak ise vereyim ama artık iş işden geçmiş gözüküyor,keza sen seçimini yapmışsın çoktan.Bana kalırsa hiçbirisi.Ancak 2 si arasında ise,fiyatı düşük olanı seçerdim.Çünkü 2 model de verdikleri performansdan daha pahalıya maalesef satılmakta

Tarih: 5 Temmuz 2006, 17:44 - İp: 85.***.**8.13
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

S3 daha hızlı ve dış kasasının malzemesi daha kaliteli.
USM motor ve optik imaj stabilizer ve 1/3200 perde hızı Sony e göre bir avantaj.
Ayrıca çok açılı LCD ekranı daha profosyonel çekimlerde kolaylık sağlarken belki sony nin 3" LCD cazip gözüksede pil ömrü konusunda sıkıntı yaratabilir.
Ayrıca Canon video kayıt yaparken Stereo ses kaydı ve rüzgar filtresi özelliği bulunuyor.
Anlatmakla bitmeyecek derin yazımsal özellikleride bulunuyor dijital fotografçılığı daha zevkli hale getiren.
Aynı zaman da türkçe menü.
saygılarımla hoşçakalın.

Tarih: 5 Temmuz 2006, 17:55 - İp: 85.***.**3.100
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba kesinlikle S3 cok daha performans gosteren bir makine daha bugun bir kac test yaptim mukemmel gercekten bir sinek fotosu cektim resmen sinegi objektife dayadim ve cikan sonuc mukemmel ufacik sinegin tuylerini bile tek tek sayabiliyorsun...)

Tarih: 5 Temmuz 2006, 18:53 - İp: 88.***.**2.161
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sonyh5, bence dert etme.. zaten is isden gecmis kivancin soyledigi gibi.. bundan sonra tekrar kararsizliklara dusuyor olman sadece mutsuz olmana sebep olacak..
ben acikcasi, ikisi arasinda kalsaydim h5'i secerdim.. fotograf kalitesi muthis.. dpreview'de degerlendirmesi yapilmis; evet arka arkaya yapilacak cekimlerde daha yavas s3 is'e gore falan.. ama gunun sonunda 3" lcd'si olan, 7 mp'lik bir kamera aliyorsun.. makine cok daha iyi ele oturuyormus soylendigine gore.. sony makinelerin body kalitesi de iyi oluyor.. canon'larda hep bir plastikimsi hava var nedense..
bence cok iyi secim yapmissin sonyh5.. gule gule kullan.. ve lutfen dslr alma bolumunde testine basla ki h5 taraftarlari cogalsin..
.....

not: bu konuyu yakinda dslr alma bolumunden takip edebilirsiniz..

Tarih: 5 Temmuz 2006, 19:07 - İp: 62.***.**2.10
ufuk33
ufuk33 (üye)
Adana / Amatör

Arkadaşlar işin doğrusu bende fotoğrafçılık dünyasına yeni adım atmakta olan bir arkadaşınızım.Ve s3 ile h5 arasında kararsızım .Adı geçen makinalar epey bir fiyata satılmakta ve işin doğrusu her zamanda bu fiyata makina alamam. Bundan dolayı da tercihimi doğru yapmak istiyorum .Lütfen yardımcı olun .
Özelikle Osmanlı arkadaşa bir sorum olacak neden hiçbiri. Ve sence hangi makina .Yardımcı olursanız sevinirim....

Tarih: 8 Temmuz 2006, 23:54 - İp: 88.***.**3.217
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sonyh5 aldığın makina S3 ten daha üstün bir makina dönüp arkana hiç bakma.
Bu gibi küçük sensörlü makinaların en belirgin sorunu noise miktarıdır.Aşağıdaki linke tıklarsan H5 in noise oranının S3 ten çok daha iyi olduğunu görürsün.
Ayrıca iki tane kalem pil ve 3" Lcd ye rağmen ortalama kullanımda 340-350 fotoğraf sayısı çok iyi.İki tane yedek pil le toplamda 700 e yakın fotoğraf çekebilirsin.Makinanı güle güle kullan.

Noise karşılaştırma linki
BURADA

Tarih: 9 Temmuz 2006, 00:41 - İp: 85.***.**7.175
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

bence h5, ama şuraya da bakın
s3 kazanmış ama, h5in renkleri iyi ve yüksek isodaki görüntüleri temizmiş.

http://www.dcviews.com/reviews/Sony-H5-Canon-S3/Sony-H5-Canon-S3-review.htm

Tarih: 10 Temmuz 2006, 00:53 - İp: 193.***.**2.10
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

H5=H1

S3=S1

FAZLA PARA VERMENIN HIC ANLAMI YOK.........

SONY H1 İLE H5 İN
CANON S1 İLE S3

ÜN ARALARINDAKİ FARKI ANLAMAK İÇİN AZDA OLSA PROFOSYENEL OLMAK LAZIM...

IKISİDE MARKA STRAJESİDİR...

Tarih: 14 Temmuz 2006, 11:51 - İp: 85.***.**8.124
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

..

erhan, profesyonel olmadigin icin mi h1 aldin yani?

bir de; h5=s3 de diyebilir miyiz eger bir profesyonel degilse kullanan?

Tarih: 14 Temmuz 2006, 12:52 - İp: 62.***.**2.10
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

dada aynen ole r1 benı astıgı ıcın sattım ve daha ılerı bırzamanda bu ısı gercekten sewersem iyi bır sony veya canon alırım.

PRO DEGİLİM TABİKİ YANINDAN DAHİ GECEMEM.

BİR YERDE SOYLE BİR YAZI OKUMUSTUM.

''EGER FOTOGRAF CEKMEYE BASLAYACAKSANIZ İKİNCİ EL BİR MAKINE ILE BASLAYIN BU ISI GERCEKTEN SEVIP SEWMEYECEGINIZI AZ ZARARLA OGRENIN DIYE''

Tarih: 14 Temmuz 2006, 13:06 - İp: 85.***.**8.124