bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

Sony H1 Almalı Mıyım????

mrb arkadaşlar ben bu sitenin en yeni üyelerindenim ve bayadır ilk makinemi almayı düşünüorum olmuşkende ii bişey olsun istedim ve sony h1 e acaip içim ısındı sanırım onu alcam ama ankarada peşin fiyata en ucuz ve güvenilir nerde alabilirim ayrıca.. ben doğa fotoları çekmek istiorum bu makineyi önerir misiniz fotoğraf çekimi hakkında hiç bir bilgim yok çok yeniyim. özellikler ve tekniği hakkında bir bilgim yok yardımcı olabilirseniz genel olarak sevinirim saygılarrr.......

Tarih: 17 Mart 2006, 00:16 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İlk yapman gereken ayırabileceğin maksimum bütçeyi yazmak.
Ondan sonra doğa fotoğrafları çekmek istiyorsan senin geniş açıya sahip bir fotoğraf makinası alman daha çok işine yarar.Ama içine sindi ise güzel makinadır.

Tarih: 17 Mart 2006, 00:22 - İp: 88.***.**4.202
bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

bütçem 800 900 arası işte sony h1 peşin alabilirim sanırım birde nerden ucuza ve güvenilir alabilirim dez avantajı var mı bu makinenin yani sorun olabilecek sanırım video yaparken zoom yok muş o da önemli deil heralde

Tarih: 17 Mart 2006, 00:29 - İp: 85.***.**9.73
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

H1 e tüm paranı yatırabilirsin,ozaman ek masrafları göz ardı etme sakın
32mb dahili hafıza sana yetmez.Sony hafıza kartları pahalıdır.Pil ve şarj aleti kutuda varmı öğren.Çanta hediyesi mi?İyice araştır!
Birde kafanı çelmek gibi olmasın Fuji S5600-Panasonic FZ5-Panasonic FZ20-Canon S2 modelleri ile Kodak P880 modellerini de incele.Hepsi üst kalitede makinalardır.
Kodak sanki biraz daha özellikli bir makina.Hepsini dikkatlice oku,aldıktan sonra yapacağın masraflar varsa onlarıda hesapla,almayı düşündüğün modelleri git mağazalarda eline alıp gör.Mümkünse birkaç fotoğraf çek.
Hemen karar verme.Forumdaki arkadaşların da cevap yazmasını bekle...

Tarih: 17 Mart 2006, 01:16 - İp: 88.***.**4.202
bilaldeg
bilaldeg (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

doğa fotoğrafından kastınız manzara fotoğraflarıysa geniş açıdan başlayan bir makimne almanız daha iyi olur.ama zum kullanarak kuşlar vs çekimler yapacaksanız görüntü sabitleyicili ve yüksek zumlu bir makine iyi bir tercih olur..

Tarih: 17 Mart 2006, 06:36 - İp: 85.***.**5.52
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bill 900 YTL ye rahatlıkla H1 alabnilirsin (Nakit). Kutunun içeriğinde pil ve jarz aleti bulunuyor. 256MB Memory Stick ise yaklaşık 60- 70 YTL civarında. Satıcı firmalar büyük ihtimalle çamtayı da hediye ediyorlar.

Tarih: 17 Mart 2006, 09:15 - İp: 85.***.**5.252
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

bill,istersen sana yurt dısından uygun fiyata sony h1 getirebilirim,şu anki fiyatlarla 450 euro ya getirebilirim.oda yaklaşık 730 ytl gibi bir rakama tekabül ediyor.bende ankara'dayım elden teslim edebilirim.
bu forumdan bir arkadaşada kısmet olursa dslr getireceğim.

fiyatlar şöyle:
fuji s5600:340 euro
fuji s9500:600 euro
sony h1:450 euro
sony r1:800 euro
nikon d50+ kit lens:700 euro

#magnat' tarafyndan 17.03.2006 11:01:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2006, 10:56 - İp: 85.***.**6.150
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Bill kardes ;
Makine sahibi olmak kadar önemli bir konu da eylemin devamlılığını garantilemek.sadece 10-20 ytl daha ucuza buldum diye ne olduğu belli olmayan 1 ay sonra yerinde olmayacak firmalardan ya da benzeri olası sürpriz gelişmelerde seni yalnız bırakacak biyerlerden almamanı tavsiye ederim.
varsa tanıdık veya dost yakını referanslarına yönel. gerektiğinde ilgili serviste ağırlığı olan köklü bir firma ile çalışsan iyi olur.
sana H1 hakkında bişeyler istersen:
Makineyi eline al şöyle bi tart ve aç. bir iki poz çek .
ama lütfen en son H1 e bak.o zaman anlayacaksın ne demek istediğimi. İnan bunu yaşaman lazım...
Ve kullandıkça da seçimine saygı duyacaksın.
Not: Her ne alacaksan al . Hayırlı olsun , Güle güle iyi kullan ve çalışmalarını bizle paylaş..
SAYGILAR.

Tarih: 17 Mart 2006, 12:27 - İp: yok
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Naçizane beni sorarsan derimki :
Fotoğraf makinesi genelde herkeste var.
Sorankara bende SONY-H1 var. (® H1'cilere özel ®) diyorum.
Çünki kullanıcı önemli olmasa bile, bir SONY- H1 sahibi olmak ayrıcalık....

http://forum.donanimhaber.com/m_4970155/mpage_1/key_/tm.htm

#pino_ccio' tarafından 17.03.2006 13:27:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2006, 12:51 - İp: yok
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

h1 almalımısın bilmem ama...

kesinlikle bir sony(farkı görmelisin) almalısın...

1,380 lira verip agırlıgına katlanabılırsen kesınlıkle r1
almalısın bence...

Tarih: 17 Mart 2006, 14:26 - İp: 81.***.**9.180
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Mrb Bill Kodak Z612 yi çıkartıyor ben de z740 var memnunum. Z612 nisan ayında satışsa sunulucak diye duydum istersen biraz bekle.Yanın da şarj eleti de var.Bence özellikleri Sony H1 den daha iyi.
12x optik zoom
6.2 mp
2.5 LCD ekran (230K piksel)
30 fps hızda VGA (640 × 480 piksel)
Video çekiminde zoom imkanı
Depolama SD/MMC kart
Makinayı bu linkten inceleyebilirsin.
http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=8826&pq-locale=tr_TR

Tarih: 17 Mart 2006, 18:13 - İp: 88.***.**9.51