arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Alpha D-slr

çok gizli kaynaklardan ele geçirdiğim sony alpha d-slr fotoğraf makinasının resmi umarım beğenirsiniz..
özellikleri hakkında bi bilgi yok şuan için; yada ben bulamadım bilen varsa paylaşabilir memnun oluruz..

hadi bakalım işte karşınızda sony alpha

ps:şimdi farkettim daha önce yayınlanmış fotoğrafı
kusura bakmayın gereksiz başlık oldu silinebilir istersniz

#arda.ates' tarafından 28.05.2006 23:24:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2006, 23:15 - İp: 81.***.**6.29
cyberspace
cyberspace (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba arkadaşlar,

Sony Alpha 100 hakkında bilmek istediğiniz herşey burada:
http://www.sony.net/Products/dslr/index_pt2.html

İyi günler

Tarih: 6 Haziran 2006, 10:44 - İp: 193.***.**0.126
karacaciha
karacaciha (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar ben de yeni duydum fiyatı ve hemen araştırdım,bana göre harika bir makina.Elimde sony R1 var yeni aldım.Bir kaç ay oldu.Yanına yeni bir makina ,ikinci el Minolta d5 veya d7 düşünüyordum.Hatta bu aralar alcaktım ki sony nin yeni makinasınn haberini aldım.Sanki benim için iki makinayı birleştirmişler diye düşündüm içimden.
Elimdeki sony R1 den gayet memnunum ancak makina biraz yavaş kaldığı için ikinci bir makina düşünmüştüm.Yeni çıkan A100 tam bana göre bir makina diye düşünüyorum ve anormal bir fiyatı olmazsa hemen alacağım.Anormal bir fiyat beklemiyorum.Çünkü yüksek bir fiyatla bu modelin canon ve nikon gibi markalarla rekabet edebilmesi ve piyasada tutunabilmesi zor.Dolayısıyle makul bir fiyat aralığı bekliyorum.
Bununla ilgili araşştırmamda şu bilgilere ulaştım.Makinanın body olarak 900$ civarında ,18-70 mm lensle 1000$ civarında olacak beklentisi var sanırım.Minoltanın D7 özelliklerini sony nin teknolojisiyle birleştirdikleri bu makinada minoltaya has bazı teknolojiler kullanılmış.Ortaya güzel bir melez çıkmış yani.Bahsettiğim fiyat elbette ki dışarıdaki fiyat olacaktır.Bu tahmini bir fiyatta olabilir,bilemiyorum.İngilizcem olmadığı için bir şey diyemiyorum ve konuyla ilgili linki buraya ekliyorum,merak eden bakabilir.
http://www.dcresource.com/reviews/sony/dslr_a100-review/
Bu arada minolta D7 nin özelliklerini bilenler nasıl bir cihazla karşı karşıya olduklarını biliyorlardır diye düşünüyorum.Sony nin R1 ini benim gibi kullananlar nasıl bir sensör ve fotoğraf kalitesiyle karşılaşacağını zaten biliyor.Sony sanırım R1 deki sensorun aynısını bu makinada kullanmış.Ama ben böyle bir melez geliştirilrken en azından piksel sayısını 12-12,5 aralığına çekmelerini beklerdim.
Şu ayrıntıyı da ekleyeyim arkadaşlar.Sony R1 in sensor özelliği şöyle :21.5 x 14.4 mm CMOS sensor.Sony A100 ise şu şekilde:23.6 x 15.8 mm CCD sensor.Yani sensor tipi değişirken sensor boyutu da ciddi bir oranda(bana göre) büyütülmüş.Bu neler getirir bilemem.Ama görüntü oranları MP olarak hemen hemen aynı.
ISO R1 de 160 dan başlıyordu,bunu 100 e çekmişler,hatta bazı modlarda 80 sözkonusu galiba,bu güzel bir özellik.Enstantene R1 e göre yükseltilmiş 1/4000.Bu iyi...Sony R1 de sürekli çekim problemi vardı,bu body ile bu sorun kalkmış,saniyede 3 kare sürekli çekim.RAw da bu sürekli olamıyor sanırım.
Cihaz sony pillerini kullanabiliyor.Hafıza kartı olarak da R1 gibi Compact Flash Type I/II ve Memory Stick Duo / Pro Duo via CF adapter...
Ha birde şunu ekleyeyim.Adamlar tek batarya ile çekim adetini arttırmışlar,750 kare.Bu çok iyi bir performans diye düşünüyorum.En azından R1 e göre,çünkü R1 de bu ortalama 500 kare idi.Ben kullandığım R1 e göre A100 ün öğrenebildiğim bazı özellikleri karşılaştırmaya çalıştım.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Şu linklerde detaylı bilgileri bulabilirsiniz arkadaşlar.Sizlerde düşüncelerinizi paylaşırsanız bir fikrimiz olur.

http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/

Tarih: 9 Haziran 2006, 18:38 - İp: 88.***.**7.192