merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

Sony Alpha A100 Fotograf Galerisi

değerli sony a100 kullanıcıları..bildiğiniz gibi DSLR/SLR-LİKE SATINALMA REHBERİ dediğimiz sayfa dahada genişletilmiş bulunmaktadır.bu sayfada sony a100 fotografları için bir sayfanın açılması,yeni makina alacak veya makina arayışı içinde olan arkadaşların sadece fotograf incelemesini yaptıktan sonra daha sağlıklı karar vereceklerine inanıyorum..
cüneyt OCAKLILAR ve H.BAYKAL üstadlarımızın açtıkları sony inceleme sayfalarının,sony a100 kullanıcılarınında aktarmış oldukları bilgiler, kullanıcılara eşsiz bilgiler sunmaktadır. bu bilgilerin ders niteliğinde olduğuna inanıyorum.bu sayfaların teknik bilgilerin konuşulduğu sayfalar olarak kalması daha yararlı olur düşüncesindeyim. fotografların ise bu yeni açtığımız sayfada yayınlanması bence daha güzel olacaktır.yani bu sayfa sadece fotografların yayınlanması amacı ile açıldı.
mesut abinin bu önerisi bana oldukça mantıklı geldi.diğer sony a100 kullanıcılarınında beğeneceğine inanıyor ve ilk fotografı yüklüyorum
NOT:yükleyeceğimiz fotografların en fazla 800 piksel boyutunda olması sayfa düzeni açısından daha sağlıklı olacaktır..fotoğraf bilgilerinide yayınlamamız izleyiciler açısında daha faydalı olacaktır.slm.lar

#merhaz' tarafından 16.03.2008 03:31:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 13:49 - İp: 85.***.**0.211
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

SONY topiclerini canlandırma kampanyası

minolta 50 mm f 1.7 lens ve A-100

Tarih: 30 Mayıs 2008, 00:38 - İp: 88.***.**3.118
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

KonicaMinolta 5D + Minolta 50mm F1.7

Tarih: 9 Haziran 2008, 00:21 - İp: 85.***.**5.140
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Nikon'a geçmekten vazgeçtiğim için, minolta f1.7 lensimi satmaktan da vazgeçtim. O kadar çok talip çıktı ki bu lense..

Şu güzelliğe bakar mısınız? Nasıl istenmez böyle bir lens..!

Ellerine sağlık sevgili Antika.. Harika olmuş!

Tarih: 9 Haziran 2008, 15:10 - İp: 88.***.**8.128
matasoy78
matasoy78 (üye)
Ankara / Amatör

Bende yaklaşık 2 ay önce sizin bu resimlerden ve yorumlarınızdan etkilenerek a100 18-200 objektif ile 970 ytl'ye Yalçınların kampanyasından aldım.

Ama ne yazık ki daha tam deneme fırsatım olmadan makine diyafram hatası verdi.
Şu anda Ankara'da serviste. Bir an önce hatanın giderilmesini bekliyorum. İnşallah o zaman bu güzel fotograflara yenilerini ekleyeceğim.

Makine büyük olasılıkla aldığımdan beri arzalıydı. Fakat ben genelde kapalı mekanlarda çekim yaptığımdan dolayı hep açık diyafram kullandım. makinenin arzasını anlamadım.

Geçenlerde test çekimi yapayım dedim ve bir baktım ki; Makine aynı enstantene de f3,5'da da f22'de de aynı resmi veriyor.

Şimdi sabırsızlıkla a100'ümün gelmesini bekliyorum.

Tarih: 25 Haziran 2008, 12:30 - İp: 78.***.**1.247
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Matasoy78,

Mesele lensten de kaynaklanabilir, aynısı benim başıma gelmişti ve tecrübemi forum sayfalarına iletmiştim:

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=18762

Eğer problemin benimkisiyle aynıysa ( orada tarif ettim) endişelenme, kolayca halloluyor. Yalnız tamir eden kişi plastik mountlu kit lensleri pek açmaya gelmediğini, bir daha toplanmadığını söylemişti, belli bir kalitenin üzerindeki lensleri, eğer camları sağlamsa, kurtarmak mümkünmüş.

Eğer problem lenste değil de makinadaysa birkaç olası hasar sözkonusu :
1. Diaframı açıp kapatan selenoid arızalı.
2. Diafram mekanizmasında sıkışıklık vardır.
3. Selenoidi süren devre yanmıştır.

Çalışmayan diaframı tespit etmenin en kolay yolu DOF preview düğmesini kullanmak bu arada. Ben kendi lensimi elime alır almaz, daha makinaya takmadan, arızayı tespit etmiştim.

Hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Tarih: 26 Haziran 2008, 00:43 - İp: 85.***.**5.118
matasoy78
matasoy78 (üye)
Ankara / Amatör

Sağol Antika,

Dediğin gibi objektif sökülüyken diyafram açık konumda kalıyor. Ben, makina kumanda etmiyor sanıyordum.
Ayrıca o dediğin pimi rahatça oynatabiliyordum. Şu an serviste inşallah Ankara'da çözerler problemi... Sizi haber aldıkça bu konuyla ilgili aydınlatacağım.

Tarih: 26 Haziran 2008, 10:23 - İp: 78.***.**1.247
diver77
diver77 (üye)
İstanbul / Amatör

[/IMG]

Tarih: 4 Temmuz 2008, 23:02 - İp: 78.***.**9.46
diver77
diver77 (üye)
İstanbul / Amatör

kızılcahamam /semerözü yağmur duası etkinlikleri

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=56&i=dsc00699rx5.jpg]

Tarih: 4 Temmuz 2008, 23:06 - İp: 78.***.**9.46