ultimatefb
ultimatefb (üye)
Konya / Amatör

Saat Ve Gözlük Çekimi İçin Makine Lens Ve Ekipman

Merhabalar aranızda çok yeniyim. Fotoğraf konusunda tecrübem yok. E-Ticaret sitemiz için saat ve gözlük çekimleri yapacağız. Bu çekimlerde kullanılmak üzere KAISER TOP TABLE çekim standımız var

Bu çekimleri yapmak için nasıl bir kamera ve lens almalıyız?. Işık için neler almalıyız?
Pek tecrübem yok ama saat ve gözlük çekimleri kanaatimce zor çekimler olacak çünkü ışık yansıması yapacak ürünler. Bu acemi arkadaşınıza yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Bütçe olarak 5-6 bin tl civarı bir bütçe ayırabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 28 Haziran 2017, 16:19 - İp: 88.***.**5.154
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Denedim zor iş . Bildiğiniz fotoğrafçılıktan farklı . Apsc crop sensorlu makineler daha iyi sonuç veriyor . Zoom lensin faydası yok . Çekimde Ürüne yaklaşıp uzaklaşabiliyorsunuz . Croplu bir canon ile sabit 24mm veya 28mm bir tek lens yeterli olur .

Tarih: 29 Haziran 2017, 00:19 - İp: 37.***.**3.128
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam bende akkaymaz ustayla kroplu makina ve lensin zumlu değilde sabit olması konusunda bu iş için aynı fikirdeyim yalnız ben daha dar bir açı tavsiye ederim zira çekimlerde makroyada değinilecek anladığım kadarıyla onun için daha çok 60 ila 85mm civarı bir lens olması benim fikrim birde lens alırken mümkün oldukça nesneye en yakın mesafeden netleme özelliği çok önemli. Işık için harici flaş (tepe flaşı), flaş için tripod ve şemsiye bide flaş tetikleyici (makinada ve flaşlarda kumanda modu var ama tetikleyici daha rahat olur pahalıda bişey değil 50-100 TL) dediğiniz gibi kolay değil ama olmayacakda birşey değil bunu yapanlar sonuçta bizim sizin gibi insan. Tabi buna deneyim lazım. Bir kere başarırsanız arkası gelir. Kolay gelsin

Tarih: 29 Haziran 2017, 01:00 - İp: 194.***.**0.180
mnafiz
mnafiz (üye)
Kütahya / Meraklı

Polarize filtre kullanırsanız yansımayı önlersiniz. Hangi lensi alırsanız alın polarize filtre ile yansıma sorununu çözersiniz. Açısı size kalmış. Sistemi tripoda kurduktan sonra mesafeyi ayarlayın, sadece deklanşöre basarak çekip geçersiniz seri seri. Fullframe gövdelerde 35mm bence işinizi görür. Bu rakam croplarda 24mm civarlarındadır. Ama bunlardan önce en önemlisi ışık. Işık varsa gerisi kolay

Tarih: 30 Haziran 2017, 21:03 - İp: 85.***.**5.178
  • 1