pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Pentax K20 D -ilk İzlenimlerim.

Malumunuz samsung gx 10 umdaki hotpikseller sebebiyle yerine 1300 ytl para verecekler.
Bunu bir fırsat olarak değerlendirip sigma 18-200, sigma 105 ve sb 360 flaşı yarı fiyatına satıp geleceği olmayan bu sistemden kurtulmalımıyım.
Yoksa bu paraya Almanyadan 650 euroya yani hemen hemen aynı paraya bir Pentax k20 getirtip devammı etmeliyim.
Sİzin fikriniz nedir bu konuda.
Satarsam muhtemelen
a700
50d
d90
modellerinden birini alıp devam edeceğim.

Derken birden kendimi k20d almış buldum. Samsung gx10 için verilen 1300 ytl ye daha 1700 fotoğraf çekmiş 22 ay daha ganatisi olan k20 d yi 1350 ytl ye buldum . Tüm arkadaşlar kaçırma dedi bende aldım.

kad-ir tarafından iddia edildiği gibi transfer söylentileri gerçeği yansıtmamaktadır.

#pazarbey' tarafından 28.12.2008 14:23:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2008, 22:55 - İp: 88.***.**5.250
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

pazarbey en mantıklısını yaptın paran cebinde kaldı hadi hayırlı olsun ... yanlış hatırlamıyorsam ring flaşta alıcaktın sen onuda yabancı ülkeden mal getiren bir adamdan ucuza alırsan mis gibi işte =)

Tarih: 27 Aralık 2008, 08:47 - İp: 78.***.**1.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

YA histogram bulabilsem bi. Yok anasını satığımın ring flaşı.
Dediğin doğru cebimden 50 ytl çıktı sadece.

Tarih: 27 Aralık 2008, 09:19 - İp: 88.***.**3.179
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

9600 çekim meselesi enteresanmış. Çok temiz olup, ancak iki ayda 9600 çekim yapıldığını sanmıyorum. Belki SD kart başka makinadan çıkarılıp takıldıysa, karttaki en son çekime ait numaradan devam ediyor makinalar. Belki öyle bir durumda olmuş olabilir (ikinci ellerde çok rastlanıyor bu duruma, almaya gelen denemek için kendi kartını takıyor ve makina artık onun en son perde ömründen devam ediyor). Zaten garantili makina problem olmaz. Hayırlı olsun yeni makinen, güle güle kullan.

Tarih: 27 Aralık 2008, 09:22 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Valla Mustafa BEy yalan söyleyecek bir insan değil. Adamcağız güvenip 1350 ytl lik makinayı gönderiyor. Gerçi referansta guuvatlı ama.
T yaman alemmi yani makinayı. BEğenmedim diyemem .Mis gibi. TErtemiz.

Tarih: 27 Aralık 2008, 09:37 - İp: 88.***.**3.179
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

şu hesap numarasını yolla..o dediğin,cebinden verdiğin parayı biz aramızda toplar gönderiririz..o dertte aradan-kafandan çıkar.."optimum" bir iş yaptın..tadını çıkararak kullanırsın..daha sonra hasselblad alırız sana.....

Tarih: 27 Aralık 2008, 09:41 - İp: 78.***.**4.180
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

makinen hayırlı olsun.
makineyi - 0,7 pozlamaya alırsan daha iyi olacak pazarbey.
bir de ISO yu böyle ev ışığında zorlama ,ben evde 800 ISO yapıyorum kötü oluyor,konser çekiminde daha karanlık ortamada 1600 yapıyorum çok daha iyi çıkıyor.
artık 17-50 veya 17-70 alırsan iyi olur kanımca.
18-200 satarsın.

Tarih: 27 Aralık 2008, 10:29 - İp: 85.***.**9.67
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Valla Pazarbey alayımmı diye soruyorsun ama ne diyeceğimi şaşırıyorum. Ben Pentax kullanıyorum zaten ve çok memnunum, bir süre sonra da K20D alabilirim. Yani benim şahsi fikrim, o paraya daha iyi bir DSLR bence imkansız. Ancak senin Samsung GX 10 dan olan şikayetlerin de makina kalitesizliği ya da fotoğrafların kötü olması değildi, ekipman sıkıntısından şikayetçiydin.
Ancak, piyasada "Pentax ın 2. eli yok" gibi yanlış bir kanı hakim. Hayyam pasajında yana yakıla K10D makina arayan epey adama rastladım, genelde de öğrenciler, çünkü fiyat/performans olarak çok iyi. Şimdi sen de öyle bir fiyata alıyorsun ki, zarar etmen imkansız gibi. Zaten makinayı değiştirmek istesen, Mustafa abi sana yardımcı olacaktır yani aynı ya da çok yakın paraya sayar yerine de istediğin makinayı sana bulur. Dolayısıyla bence o paraya TR garantili ve Odak Foto garantili bu makina alınır.En azından ben olsam gönül rahatlığıyla alırdım.

Tarih: 27 Aralık 2008, 10:48 - İp: 78.***.**5.148
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bu kadar laf yeter pazarbey, artık bahane kalmadı heralde makro çekmeye başlarsın

(inşallah ring flaş bahane etmezsin. edersen de ming flaşını kullan)

Tarih: 27 Aralık 2008, 12:31 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ayar neyin makrosunu çekceğimi bi söylesin. Gerçi kar makrosu çekerim. Önceki zamanlarda çekmiştim zati.
Tyaman dediklerine katılıyorum. Bu kaçmaz bir fırsat gibime geliyor. Alayım gitsin. K20 bence k10 dan çok farklı. Özellikle beyaz dengesi çok iyi. Iso bakımından da karşılıştırılacak gibi değil.
Kadir abiy 16-50 2.8 varmış. oda düşünülebilir kanımca. Zira 18-200 ün geniş açısı gerçekten barbat.
Şaban abi Allah razı olsun. Ben biraz foto çekip gelem.

Tarih: 27 Aralık 2008, 12:56 - İp: 88.***.**4.177
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey amatör makrocu ruhunu kaybetmişsin

kışın açan bitkiler böcekler var diyecem ama yine bi bahane bulursun

evet evet o ruhu kaybetmişsin, iş ekipmana dönmüş artık

Tarih: 27 Aralık 2008, 13:19 - İp: 81.***.**7.8