fsarica
fsarica (üye)
Bursa / Amatör

Panasonic Fz 50 Ve Canon Eos 350d

arkadaşlar fotoğraf makinası olarak uzunzamandır panasonic fz 50 almayı düşünüyordum.ama son günlerde canon 350d nin fiyatındaki düşüşten dolayı yine muallakta kaldım.aklım canonda ama bir acemi olarak şu konularda yardımınızı bekliyorum.(başka bir makina düşünmüyorum)
1-)panasonicde beni etkileyen 10 mp ve 12 optik zoom olması ama canonda optik zoom yokmuş makina ile gelen EF 18-55 lens(ne olduğunu bilmiyorum) zoom işlevi görecekse hangi değere denk geliyor.
2-) makina aldıktan sonra lens olarak ilave bir şey almak istemiyorum.bunu şunun için yazdım canon alanlar makina ile verilen lensle istenilen performansı alamıyormuş.ilave bir lensle daha iyi performans alınıyormuş.yani şunu bana diyebilirmisiniz canonu alırsan lens falan değiştirmeden tüm çekimlerde fz 50 den daha iyi bir performans alırsın.eğer diyebiliyorsanız canon yok lens panosoniğe göre yeterli gelmez diyorsanız panosonic alacam.
teşekkürler...

Tarih: 30 Ekim 2006, 00:01 - İp: 88.***.**1.45
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

350d ve kit lensle, yani 18-55'le cok daha iyi performans alirsin.. ama 18-55'den baska bir lens almayacaksan, ancak 3x optik zoom'a sahip olacaksin.. 55/18= yaklasik 3.. yaninda bir de 55-200 almaya calis en azindan.. o zaman fz50'den bir eksikligi kalmaz kesinlikle.. (sadece video kaydedebilme olmayacak, ama fotograf kalitesi kesinlikle cok daha iyi olacak.. cok cok daha iyi.. )

foruma hosgeldin fsarica..

Tarih: 30 Ekim 2006, 00:56 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

İlker haklı,
Fotoğraf kalitesi olarak Canon 350D kesinlikle daha iyi bir seçim olur. Ancak Canon 350D Lenslerle birlikte daha pahalıya gelir.

Tarih: 30 Ekim 2006, 08:57 - İp: 88.***.**8.7
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cunku daha iyi olacak da ondan..
bence 350d ile 18-55'i alip kullanmaya baslayabilirsin.. sonra birkac ay sonrasinda imkanin olunca bir tane de 55-200 alirsin fsarica..

Tarih: 30 Ekim 2006, 12:46 - İp: 86.***.**0.120
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

selam fsarica
düşündüğün makinenin(350d) fiyatına yakın pentax k100d öneririm hem daha ucuz hemde makinadaş olmuş oluruz...yalnız kaldım ben burada...
paçtığım topikte ilk çektiğim örnek fotolar var....tıkla

Tarih: 30 Ekim 2006, 13:33 - İp: 88.***.**8.126
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

k100d de cok iyi bir alternatif tabii ki.. ustelik fiyatinin ucuzlugu dusunulurse..
ama sanirim fsarica, ya fz50 ya da 350d istiyor ral, cunku mesajinda baska makine dusunmuyorum demis..

Tarih: 30 Ekim 2006, 14:17 - İp: 86.***.**0.120
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

evet haklısın dadanagast
makine almayı düşünenlerin çok kafasını karıştırmamak lazım, ben de sonucta burada günlerce araştırma yaptım ..350d ye çok yakındım...makineyi almaya gittiğimde daha önce araştırdığım pentaxı gördüm daha çok beğendim, denedim ve aldım, sonuçta tamamen kişisel bir tercih, buralarda araştırma yapmak çok güzel..amma sanırım makinelerle yüzleşmeden...alma sürecinde içine düştüğünüz girdaptan kurtulamıyoruz, sonuçta tüm dslr makineler iyi...kişi hangi makineye kendini yakın hissederse onu almalı ki , bu da görüp , eline almadan olmuyor...biliyorum yazdıklarıma benzer şeyler defalarca yazıldı , ben okudum okudum....biraz da yazıyım dedim

Tarih: 30 Ekim 2006, 14:50 - İp: 88.***.**8.126
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ral kesinlikle haklisin; bir makineyi birebir denemeden secimde bulunmak cok zor.. monitorde bir farkli gorunuyorlar, elde bir baska.. bence de alacak kisi dukkana gidip denemeli..
mesela zamaninda olympus 8080'i hic begenmezdim.. tip olarak.. ama dukkana gidip denedigimde, en cok ele oturan, elde cok kaliteli bir his veren kamera oldugunu gormustum.. 300d'yi hic begenmemistim mesela..
....
canon'un giris seviyesi dslr'larini begenmek acikcasi biraz zor.. 300d, 350d ve 400d'den bahsediyorum.. cunku digerlerine gore cok daha plastikimsi oluyorlar.. ufak oluyorlar.. ele cok da iyi oturmuyorlar.. ama iste canon'un da kalitesi var..
k100d'yi henuz gormedim ama okudugu kadariyla cok daha iyiymis.. ustelik harika da bir dslr..

neyse.. fsarica'nin aklini karistirmayalim..

Tarih: 30 Ekim 2006, 15:24 - İp: 86.***.**0.120
  • 1