pyronimo
pyronimo (üye)
Sakarya / Meraklı

Öncelikle Sınıflandırmayı Yapalım!!

Merhaba Arkadaslar,
Yaklasık bir aydır arastırma yapıyorum yeni bir makina almak için.750-800 ytl civarı max. bütcem var.Bir sürü yorum, inceleme okudum farklı farklı forumlarda.Bizzat gidip sirkecide de arastırdım.Birisi sony h2(örnek olsun diye söylüyorum) için kompakt diyor digeri Dslr like.Yani bu sınıflandırma göreceli bir kavram mıdır ki neyin ne oldugu belli degil.Birisi cıkıp söylesin lütfen hangi makina hangi sınıftır.Neye göre karar verilir...

Tarih: 15 Mayıs 2006, 17:00 - İp: 85.***.**3.223
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bir bütçeniz var ve o bütçenizin elverdiğince, beklentilerinizi karşılayacak bir makine almak için araştırma yapıyorsunuz. Buraya kadar güzel de, bütçenizin yettiği ve sizi tatmin edeceğine aklınızın yattığı bir makine için birileri "kompakt" demiş, birileri ise "slr layk" demiş bu neyi değiştirecek?

Tarih: 15 Mayıs 2006, 17:23 - İp: 85.***.**5.234
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bir bütçeniz var ve o bütçenizin elverdiğince, beklentilerinizi karşılayacak bir makine almak için araştırma yapıyorsunuz. Buraya kadar güzel de, bütçenizin yettiği ve sizi tatmin edeceğine aklınızın yattığı bir makine için birileri "kompakt" demiş, birileri ise "slr layk" demiş bu neyi değiştirecek?

Tarih: 15 Mayıs 2006, 17:23 - İp: 85.***.**5.234
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Orta formatlı makineleri işin içine katmassak, fotoğraf makinelerini SLR makineler ve kompakt makineler diye iki sınıfa ayırabiliriz. Kompakt makinelerde kendi içinde boyutlarından dolayı Ultra kompakt, kompakt ve SLR Like diye adlandırılır ama aslında hepsi kompakt makinedir. Sony H2 de Kompakt sınıfa giren bir makinedir. Birisi buna SLR Like da dese Kompakt da dese değişen birşey yok, sonuç olarak SLR makine değildir.

Sonuç olarak H2 nin teknizk özelliklerine bakın, bu özellikler sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecekmi, eğer sizin işinizi görecek özellikte bir cihaz ise, dahil edildiği sınıf hiçbirşeyi değiştirmez.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 17:46 - İp: 212.***.**0.50
pyronimo
pyronimo (üye)
Sakarya / Meraklı

yardımlarınız için tesekkür ederim, amacım sadece makina alma konusunda degildi.Aynı zamnda kafamdaki soru işaretlerini de gidermiş oldum.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 19:11 - İp: 88.***.**5.50
  • 1