diyoem
diyoem (üye)
İstanbul / Meraklı

Olympus E 500

Arkadaşlar merhaba,
Kompakt bir makine almayı düşünüyordum, yaptığım araştırmalar sonucunda Panasonic FZ 50 de karar kılmıştım, arştırmaya devam ettim ve Olympus E500ü keşfettim, sordum soruşturdum, inceledim makine hoşuma gitti, FZ 50 ile arasında fazla fiyat farkı olmayınca almaya karar verdim, fakat forumda gördüğüm kadarıyla Olympuslar pek tavsiye edilmiyorlar, genelde Pentax, Nikon, Canon karşılaştırılması yapılıyor ve Nikon veya Canon öneriliyor, dolayısıyla e500den soğumaya başladım, E500 ü 14-45MM ve 40-150MM Lensleri ile birlik te almayı düşünüyorum, başlangıç için uygun bir modelmidir, vede genel olrak makine ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim?

Not : şimdilik makine fiyatının dışında, harcama yapmak istemiyorum

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 00:40 - İp: 212.***.**9.182
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

pentax k100de neden dusunmuyorsunn ondan verelimm sana cok daha iyi gem govdede titresim onleme var alll valla pisman olmazsınnn aaaa israr ediyorumm bakk

Tarih: 19 Mayıs 2007, 00:46 - İp: 88.***.**2.40
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Sevgili diyoem, Olympus kullanmış ve takdir etmiş ama dslr alırken Pentax k100d'yi tercih etmiş birisi olarak sana diyorum ki k100'ü çift lensle al pişman olmayacaksın. Selamlar

Tarih: 19 Mayıs 2007, 00:48 - İp: 88.***.**0.96
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili diyoem,
Daha çok yeni benzer bir başlık açılmış ben de orada aşağıdaki bilgileri vermiştim :
Sevgili alee83,

Samsung 815 adını bile anma listeden sil çünkü ne gorüntü sabitleyicisi var ne de noisden başını alabilirsin...

fujifilm 9600 ve panasonic fz 50 veya fz 30 eşdeğer kalitedeler ama fujinin s 9500 ününü alma 9600 iyidir ve satış sonrası hizmetleri gayet düzgündür...

olympus makinelerin ülkemizde olympus tarafından yetkilendirilmiş ve eğitilmiş teknik servisi yok.Makineler tamir içim çekoslavakyaya gidiyor 2 sene sonra eğer bir arıza olursa başının çaresine bakmak zorunda olabilirsin....

ben senin yerinde olsam ya panasonic yada fuji yi secerdim ..
eğer fotograf eğitimi alma olanağın varsa o zaman canon yada nikon düşün derim..

Konu başlığının tamamını okumak istersen :burayı tıkla

Tarih: 19 Mayıs 2007, 01:25 - İp: 88.***.**9.158
mitotopcu
mitotopcu (üye)
Edirne / Amatör

bence de k100d + çift lens ihtiyacı fazlasıyla görecektir

Tarih: 19 Mayıs 2007, 01:54 - İp: 88.***.**4.17
  • 1