zinc
zinc (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nikon D90 Canon 40d Arada Kaldım

Herkeese iyi bayramlar yeni üyenizim forumu şoyle bi 2-3 saat inceledikten sonra usta fotoğrafcı arkadasların yardımları gercekten dokundu ama tam 40d alıcakken şu d90 çıkıverdi ben amator fotoğrafcıyım hemde oyle amatorki hiç çekim yapamadım ama dehşet derecede iyi bir makina istiyorum bazı arkadaşlar madem meraklısın ucuzdan başla belki bir hevestir vazgecersin dicekler haklılarda ama ben birkere alıp çok aşırı profesyonel olmasın ama hevesim uzun surerse 1 sene sonra değişmek zorunda kalmıyacagım bir makina duşunuyorum oda sanırım bu belirttiğim 2 model bir zahmet biraz aydınlatabilirmisiniz bu ikisi arasında kararsız kaldım 2 aydır arastırmaktan bi hal oldum..

Tarih: 1 Ekim 2008, 16:36 - İp: 81.***.**7.229
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gidip gelmesi en az 500

amerikadan kargoyla gelmesi tas catlasa 45-50 dolar.
1200 lira nerede 3000 lira nerede?
arada 1800 lira var bozulursa gider yenısını alır.

Tarih: 3 Ekim 2008, 13:02 - İp: 78.***.**9.116
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence ABD den getirmek değil de Hayyam dan dükkan garantili alırsın. En azında muhattabın olur ve ABD fiyatının biraz üstü olur. Ben ABD den getirttim bir sorun yaşamadım ama aklın takılacaksa dükkan garantisi de fena değildir bence.

Tarih: 3 Ekim 2008, 13:26 - İp: 88.***.**9.34
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@t_yaman evet dediğine bende katılıyorum.

Tarih: 3 Ekim 2008, 14:05 - İp: 78.***.**3.44
zinc
zinc (üye)
Kocaeli / Meraklı

1250 ytl bodye vericep paketinde acılmamıs gelicek + aldıgım şahıs 300 den fazla satış yapıp yorum almış sıkıntısı cekmemiş kimse hayyamdan alsam body i 1500 e vericek 250 ytl az değil zaten onuda versem d90 alırdım ama aşırı olur bulmusken 1250 ytl sıfır 40d alıcam bekleme derdi yok hazır tr de urun kargo ucreti falanda bana dahil değil bu forumlardan genelde kit değilde body alınıp sonra kit secilmesi tavsiye ediliyor genelde bende o yuzden obj ayrı alıcam 2 ad almayı dusunuyorum 2 sinin fiyatı 1000 lirayı gecmicek şekilde tavsiyeleriniz varmı cunki tamamen bu işten anlıyan sizlere bırakıyorum sonucta sizde ya kullandınız yada kullananların yorumlarına şahtsiniz.. tsk ederim şimdiden bir yakın bir uzak cekimler için

Tarih: 3 Ekim 2008, 14:33 - İp: 85.***.**3.93
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

şimdiden hayırlı olsun lens konusunda canon topiğine konu açarsan daha çabuk yanıt alırsın..

Tarih: 3 Ekim 2008, 15:57 - İp: 78.***.**3.44
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir D80 kullanicisi olarak Nikon D90'i tercih edin derim ama video ozelliginden dolayi degil . Video ozelligini normal bir video kamera gibi kullanamazsiniz zira cekim basladiktan sonra D90 autofocus yapmiyor . Manuel olarak ayarlamaniz lazim- artik hangi elinizle zoom hangisiyle focus yaparsiniz bilmem . Bu ozellik sadece kacirmamak istediginiz 15-20 saniyelik goruntuler ( gol pozisyonu belki ) icin yararli ....

Neden Canon degil sorusuna baska bir cevapta deginmistim . D80'imde 10 yillik Autofocus lensimi kullaniyorum . Su anki ve gelecekte cikacak tum Nikon modellerinde , son 10 yildaki lensler kullanilabilir . Hatta full format FX makinalara bile uyumludur su an kullanilan DX lensler .Sonucta Nikon musterisini yari yolda birakmaz .

Canon , en az Nikon kadar iyi ( belki daha iyi ) bir makina olsa da format degisiklikleri ile kullanicilarini yuzustu birakmasiyle bilinir . Eski Canon lensler yeni makinalarda calismaz . Canon DX lenslerin de ilerde bir gun full formata gecerseniz FX makinalara uyacagina dair bir belirti yok - su ankiler zaten calismiyor .

Son olarak da diyecegim , Nikon firmasi 2-3 yil once Canon'un cok gerisine dusmekte oldugunun farkina varip , yaptigi yonetim degisikligi ve yatirimlarla , 90'li yillarin basina kadar rakipsiz surdurdugu ( ve Canon'a kaptirdigi ) SLR liderligini tekrar ele gecirmeyi hedeflemistir . Ozellikleriyle ve rakipsiz fiyatiyla Nikon D700 de bunun ispatidir .

Tarih: 6 Ekim 2008, 20:46 - İp: 88.***.**4.91
eyefive
eyefive (üye)
Adana / Amatör

sony nin fotoğraf çeken video kamerasıda çıktı. D90 ında video özelliği var. Ben böye makinelere karşıyım. video kamere kendi özelliğinde, fotoğraf makineside aynen o şekilde kalamlı. ikisi bir arada makineler her zaman sorun olmuştur. arızalanam oranları yüksektir. En iyisi D80 alıp uygun objektifle en az 5 sene size yeter. yoksa bu gidişle d90-d100......d500 gider boyunda teknoloji hangisini alsam diye her model sonrası kararsız kalırsınız. birazcıkta dur demeyi bilmek lazım egomuz için. Fotoğraf bir tutku bir aşktır. Aldığınız makineden kolay kolay vazgeçmeyin. Makineyi alıp 1 sene sonra aaa yeni modeli çıkmış satayım yenisini alayım demek,ego tatmin etmekten başak birşey değildir. Bu sözlerim profesyonel fotoğrafçılar için geçerli değildir. Çünkü onlar sürekli son model teknolojiyle çalışmak zorundalar. Daha ziyade amatör kulanıcılar için bu lafım. Tıpkı benim gibileri için yani

Tarih: 14 Ekim 2008, 20:59 - İp: 88.***.**2.169