bornes
bornes (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D80 - D90

merhabalar
nikon d80 - d90 hangisini tercih edersiniz.(ikisinden birini mutlaka alıcam ama yardıma ihtiyacım var)
veya nikon mu tercih edersiniz canon mu?

Tarih: 3 Ekim 2008, 14:26 - İp: 88.***.**6.107
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

D90 elbette , tonlama ayarları var ve a-dr çok önemli bir özellik.

Tarih: 20 Ekim 2008, 22:06 - İp: 78.***.**9.100
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Paperman hocam, siz ''18-55mm Autofocus lensi almis olanlar EOS 300D harici hic bir Canon'a bu lensi takamiyor'' diye yazmışsınız..Ben de bu lensin sadece EOS 300D'de değil ,Canon APS-C sensörlü tüm makinelerinde kullanıldığını belirttim.Yoksa dediğiniz gibi 35 mm analog makinelerde ve FF sensörlü dijitalerde kullanılamıyor..

Nikon'un FF olmayan gerçekten çok kaliteli ben tek bir lensini biliyorum, o da Nikkor AF-S 17-55mm f/2.8 G IF-ED DX lensi.Bunun dışındaki DX lensleri kullanamıyor olsanız bile bence çok ciddi bir kayıp değil.. Siz madem D700 düşüünyorsunuz, bu DX lensleri FF nikon gövdeye taktığınızda sensör çözünürlüğünün tamamını kullanamaacağınızı biliyorsunuzdur mutlaka..bu bence çok ciddi olumsuz bir durum..çünki FF sensörlü bir makine alıp da sensörün nimetlerinin tamamından faydalanamamak bence beni DX lensten cidden uzaklaştırırdı..12 mp çözünürlüklü D700'ü -yanılmıyorsam- 5 yada 6 mp olarak kulanabileceksiniz..

Tarih: 21 Ekim 2008, 03:16 - İp: 88.***.**2.58
gencavukat
gencavukat (üye)
İstanbul / Amatör

D 90 ın şuanki fiyatı nedir?

Tarih: 29 Ocak 2009, 21:34 - İp: 88.***.**7.11
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

tabii ki D90. en yeni teknoloji ve sınıfında dunyada rakipsiz
yuksek iso
net ve buyuk ekran
hd video vs..
ama tavsiyem 18-200 VR ile alın. tek lenste zoom.u da halledin

Tarih: 31 Ocak 2009, 12:47 - İp: 88.***.**8.57
serknozkn
serknozkn (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar d80'de sensör temizleme varmı acaba?

Tarih: 21 Şubat 2009, 14:13 - İp: 195.***.**6.169
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle D90. bunu ben demiyorum, şunlar diyo:

letsgodigital.org
photographyreview.com
dpreview.com
diwalab

Tarih: 22 Şubat 2009, 00:18 - İp: 81.***.**5.197
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar bunlar ticari hareketler... bi lens uyar bi lens uymaz.. biri uzun biri kısa... biri siyah biri beyaz... biri büyük biri küçük... biri hızlı biri yavaş... biri sağlam biri hafif.. vala sabaha kadar sayarım.. ama düşünün kusur bulmaksa amaç ....... kimse tutamaz beni bulurum bi kusur... yapmıyo adamlar herşeyi tam bi alet.. cok akıllılar .. hayalinizde bi cihaz düşünün... 5 saniye... aklınıza gelen teknoloji emin olun var... ama adam salak mı?? cıkarsın şimdi.. yavaş yavaş.. aradan topluyo şimdi... teknoloji satıyo.. hemde yavaş yavaş.. ohh ne rahat.. bizde burda kavga edelim... conan mı naykın mı bence zagor :D

tabi latifesi bu işin.. önce fotoğraf sanatını anlayalım... bununla kendimizi ifade edebilelim.. makine mi?? o kolay ya... ekmek - köfte ilişkisi gerisi... diye düşünüyorum.. yeni girişimci fotoğrafçı arkadaşlara tavsiyem olsun... kolay gelsin..

Tarih: 22 Şubat 2009, 01:00 - İp: 88.***.**2.7
cansu_tan
cansu_tan (üye)
İstanbul / Meraklı

bencede d90

Tarih: 22 Nisan 2009, 19:54 - İp: 85.***.**2.206
ayvet
ayvet (üye)
İstanbul / Amatör

ben nikon D80 almaya niyetliydim. Ancak artık eski teknoloji olduğu için pek bulunmuyor ve özelliklerine göre daha pahalıya geliyor. D90 aldım. yorum yapacak kadar da makinayı kullandığımı söyliyemiycem ama gerçekten hoş makina. D80 40 gr. kadar daha hafif olması ve 18-135 (kit halinde) objektifi dışında D90 a avantajlı bir yanı yok. D90 tavsiye ederim ama fiyatını düşük bulursan objektifi daha iyi ve live wiev ile video pek tercihim değil şahsen . yani uygun fiyata D80 de tercih edebilirsin

Tarih: 18 Mayıs 2009, 21:01 - İp: 78.***.**5.56
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

18-135 lens bir artı degilki..
-------------------
d90 cok daha iyi bir makine, cmos sensoru cok cok daha iyi noise basarımı vaadediyor..
ozellik olarakda d80den bir gomlek ustun..
---
canon bayonet olayına girmeyecegim,cunku biliyorumki 3-5 kişi dısında hiçkimsede eski canon lensleri falan yok..
hiçkimsede gidip 30 yıllık bir canon lens almaz.
benım merak ettigim neden orta seviye bir makineyle bu işse girmeyı dusundugunuz??
giriş seviyesi bir modelde olmayan ve sizin için faydalı olacagını dusundugunuz ne var orta seviye bir makinede?

Tarih: 22 Mayıs 2009, 18:11 - İp: 78.***.**0.116