drkuthan
drkuthan (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80+18-135mm 2400 Ytl Tavsiye

Arkadaşlar sizden tavisye istiyorum .İlk defa d-slr'a geçeceğim. Yabancı reviewlarda gördüğüm kadarıyla Nikon D80'i çok övüyorlar sadece bazıları çekilen fotoğrafların biraz soft olmasından yakınıyor ancak iso başarısıyla benim fazlasıyla gözümü doldurmuş durumda.

Siz olsanız bu cihazı yukarıdaki optik ile kombine olarak alır mıydınız ve fiyat uygun mudur ?

Son olarak bu lens iyi midir yeni başlayan biri için ?

Yoksa Eos 30d mi alayım ?

Herkese şimdiden çok teşekkürler iyi forumlar

Tarih: 16 Ekim 2006, 14:04 - İp: 85.***.**9.67
drkuthan
drkuthan (üye)
İstanbul / Amatör

Pardon çok özür dilerim hot pixel miş doğrusu

şuraya bir tıkalyıp baksanız

http://www.nikonians.org/dcforum/DCForumID236/370.html

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:27 - İp: 81.***.**2.5
drkuthan
drkuthan (üye)
İstanbul / Amatör

http://forums.dpreview.com/forums/search.asp?query=hot+pixels+D80&page=1&forum=1034

buraya bir baksanız çoğu insan şikayetçi

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:33 - İp: 81.***.**2.5
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar arkadaslar..
donup dolasilip hot pixels'e gelindi olay tabii ki.. oncelikle drkuthan, bence o insanlari hic takma.. hangi makineyi alip da lens kapagini kapadiktan sonra, iso 1600'de 30 saniyelik pozlama yaparsan, hot pixels diye noktalar bulacaksindir.. sonucta iso yukseldigi icin S/N ratio'su da dusuyor ve insanlarin zannettikleri hot pixel degil, noise.. bu gayet normal.. yani sensorun uzerinde kalitesiz olan bir parca falan yok.. kullanilan sensor, d200'dekinin aynisi..
ayrica hot pixels, grup grup da olusmuyorlar.. tek tek.. ve her zaman ayni noktada degil, fotografin cekim sartina bagli olarak..
gecenlerde bu konuyla ilgili forumda konusmustuk,
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=13101&offset=0
...istersen bir oku..

ayrica konu nikonians'dan acilmisken, bir de su adrese bak, lutfen bastan sona oku..
http://www.nikonians.org/dcforum/DCForumID236/288.html#27

........
hic dert etmene degmez.. ama ki aldiktan sonra icinde kalacaksa, istersen almadan once alacagin dukkana gidip dene makineyi.. makinelerin seri numaralarini kaydedip, iki-uc ayri d80 ile kapagi kapaliyken cekimler yapip, eve gelip incele.. sonra da en az hot pixels'e sahip olanini alirsin o dukkandan..

Tarih: 16 Ekim 2006, 21:19 - İp: 86.***.**0.120
drkuthan
drkuthan (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast ve diğer arkadaşlar sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır... Çok öğretici oldu benim için ... 18*-200 lens en iyisi dediğiniz gibi ama ben sigma 17-70 alacağım başlangıç için... Tekrar sağolun .

Tarih: 16 Ekim 2006, 22:06 - İp: 81.***.**2.5
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gule gule kullan drkuthan..

Tarih: 16 Ekim 2006, 22:22 - İp: 86.***.**0.120
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

fehmicano güzel bir soru sormuş:

'normal çekim modunun dışına çıkmak' nedir?

Satın aldığımız fotoğraf makinemizle gerek içerde, gerekse dışarı çıkıp, güzel güzel fotoğraflar çekebilmenin zevkine varacağımız yerde, eve kapanıp, lens kapağını da kapatıp, 1600 ISO'da 30 saniyelik fotoğraflar çekip, bunları bilgisayarımıza yükleyip, bilmem kaç defa büyüttükten sonra, oluşan hot pikselleri saymakla uğraşmaya, normal çekim modunun dışına çıkmak denir.

Tarih: 17 Ekim 2006, 14:07 - İp: 85.***.**5.234
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Satın aldığımız fotoğraf makinemizle gerek içerde, gerekse dışarı çıkıp, güzel güzel fotoğraflar çekebilmenin zevkine varacağımız yerde, eve kapanıp, lens kapağını da kapatıp, 1600 ISO'da 30 saniyelik fotoğraflar çekip, bunları bilgisayarımıza yükleyip, bilmem kaç defa büyüttükten sonra, oluşan hot pikselleri saymakla uğraşmaya, normal çekim modunun dışına çıkmak denir.

Sizinkide çok güzel bir yorum olmuş .

Tarih: 17 Ekim 2006, 15:42 - İp: 193.***.**9.122
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cuneyt buyuksun valla..

Tarih: 18 Ekim 2006, 00:22 - İp: 86.***.**0.120
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ehehhe süper yorum olmuş valla. Başına "3000 dolar veripte..." cümlesini eklemek gerekir heralde Acaba "ben böle yaptım böle oldu" deyipte makineyi servise götüren olmuş mudur?

Tarih: 18 Ekim 2006, 23:14 - İp: 85.***.**8.222
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

ceko,

Acaba "ben böle yaptım böle oldu" deyipte makineyi servise götüren olmuş mudur?

Olmaz mı?

Bırak servise götürmeyi, çoğu aldıkları makineyi iade edip yenisini almışlar. Ben de verilen linkten dpreview.com forumlarında okudum. Hele bir tanesi çok komikti. Tam 4 (dört) kere iade edip yeni makine almış, "hepsinde de aynı problem var" diye yakınıyordu.

#ocaklilar' tarafyndan 19.10.2006 10:20:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ekim 2006, 10:18 - İp: 85.***.**5.234