misstanbul
misstanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon D700 & D3s

NIKON D700 & D3s hangisi daha iyidir fiyatı düşünmeden yorumlarsanız sevinirim.

Tarih: 4 Eylül 2010, 07:36 - İp: 78.***.**0.128
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D700 - $2300
D3s - $5000

Böyle bariz fiyat farkı varsa sizce hangisi daha iyi olmalı ??

Tarih: 4 Eylül 2010, 08:44 - İp: 96.***.**4.180
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Kusura bakmayın ama biraz gereksiz bir karşılaştırma olmuş... İkisi ayrı sınıf makinalar...
Birisi D3 almayı düşünüyorsa hayatını bu işten kazanıyor olmalı...

Tarih: 4 Eylül 2010, 13:44 - İp: 78.***.**9.143
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bana ne is yaptigini soyle ,sana makinani soyluyeyim...

Tarih: 4 Eylül 2010, 14:36 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d5000 den girmişsiniz, d90a ordan d300 u atlayıp d700e d3s e

merak ediyorum nereye kadar gidecek boyle?

fotografı makine degil fotografcı ceker. klişe gibi dursada fotografcılıgın ozudur. bir köseye yazın.

d5000 alın fazlasıyla tatmin eder.

Tarih: 4 Eylül 2010, 17:07 - İp: 92.***.**2.60
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-geçende yanımda kıpkısa boylu bir eleman vardı orta yaşta, elinde DEÜÇES vardı,, bende de klasik sony,,oturduk konuşukta onla az,o para kazanıyor o işten,keza ben kazanmıyorum o işten..Neticelere bakarsak da benim neticeler daha baskın çıktı onunkinden,o anda o ışıkta,o motivasyonda..Haklısın dedi emmi, zati..
Hayat böyledir,, ..

Tarih: 4 Eylül 2010, 20:11 - İp: 88.***.**3.7
misstanbul
misstanbul (üye)
İstanbul / Amatör

d5000 asla almayı düşünmüyorum burada yazdığım gibi 2 makina arasında tercih yapacağım. d3s hong kong da 1.500 DOLARa D700 ise 1.200 DOLARa buldum. Fotografçılık kursuna gitmeyi düşünüyorum ve aldığım makinayıda bazıları gibi al biraz kullan alış ve sat yapma imkanım yok. Gereksiz karşılaştırmayı!açıklarsanız eğer biz amatörlere yardım etmiş olurdunuz demek istediğim nedir bu büyük fark.evet birkaç makına elemiş olabilirim sonuçta iyi bir araştırma yapmak istedim ama ilk forumlarda yargılanmaktan dolayı bir türlü makinaların hangisinin bana daha uygun olduğunu söyleyebilicek ya da bilgilerini amatörleri yetiştirmek için paylaşıcak birini bulamadım.

Tarih: 4 Eylül 2010, 23:00 - İp: 78.***.**0.128
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birincisi siz seviyenizin ne oldugunu, neleri cekmek istediginizi, ne tarz fotograflar cekeceginizi, nasıl ortamlarda calısacagınızı,butcenizin ne oldugunu, soylemeden kimse size makine tavsiyesi yapamaz.
bunların hiçbirini soylemediginiz halde etkin bir tavsiye bekliyorsunuz..

full frame makineler almayı dusunmenız, ustelik 500d yada d5000 gibi nikonun giriş seviyesi makinesinden en son seviye makinesine cıkmanız tamamen bilgisiz oldugunuzu gosteriyor.
kusura bakmayın, tanısmayız etmeyız ama dost acı soyler diyeyim.
fotografcılık kursuna gitmek yaptıgınız alısverişin kotu bir alısveriş olması gercegini degiştirmeyecektir.

bilmeniz gerekenler; giriş seviyesi bir model bile 5 yıl 10 yıl hıcbır eksik duymadan kullanabileceginiz makineler zaten.

hiç kullanmayacagınız, hatta varlıgından bile haberdar olmayacagınız ozellikler için makinelere fazladan para vereceksiniz.yazıktır.

full frame makineler full frame ve en ust seviye lensler ister.
bu lenslerde makineyle hemen hemen aynı yada makineden daha pahalı olabiliyor cogu durumda.

ayrıca yanınızda 2-3 kiloya varan agırlıkta bir makine tasımanın yarım saat sonunda nasıl etki edecegini deneyimlemek için elinizde 2.5 litrelik kolayla bir gezintiye cıkmanızı tavsiye ederim

son olarak soylemek istedigim, full frame ve en ust sevıye dslr almayı dusunen birisi, zaten neyın ne oldugunu sonuna kadar bilen, OZELLİKLE BU İŞTEN PARA KAZANAN" boylelikle ekipmanını enazından amorti edebilen, bu işin ustası sayılabilecek profesyonel calısan kişilerdir. bunlar ihtiyaclarının ne oldugunu aldıgı makinenin kendisine ne verecegini bilen kişilerdir.
ve işin garip tarafı cogu d300 ustunde bir model alma geregi bile duymaz,cunku bilinclidirler.

malesef bilincli bir kullanıcı degilsiniz.
d3 yada d700 almanız sadece yanınızda daha agır ve cok daha pahalı bir makine ve daha agır ve cok daha pahalı lensler tasımanız demek. baska birsey degil.

biri cıkıp 500d alacakken size d700 al diyorsada kimse kusura bakmasın ama dunyanın en sacma tavsiyesini yapmıstır.
boyle boş beleş tavsiyelerin dikkate alınıp, mantık suzgecinden gecmiş tavsiyelerin kucuk gorulmesini anlayamıyorum.

insanların burada sizin farkında olmasanızda iyiliginize yorum yaptıgını goruyorum, hatta actıgınız bir diger baslıkta cok faydalı bilgiler verilmiş ama siz pek umursamamıssınız. sanırım duymak istediklerinizi duymadıgınızdan..

buna ragmen bu insanları hiçe sayıp, ustune birde

"hangisinin bana daha uygun olduğunu söyleyebilicek ya da bilgilerini amatörleri yetiştirmek için paylaşıcak birini bulamadım"

diyorsanız, şahsen bir daha cevap yazmaya gerek dahi gormuyorum. ben burada insanlara yardım etmeye ve ihtiyacları dogrultusunda en uygun makineyi onermeye calısıyorum, duymak istediklerini soylemeye degil.

d5000 gibi bir makine size fazlasıyla yetecektir.

Tarih: 4 Eylül 2010, 23:24 - İp: 92.***.**2.60
misstanbul
misstanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler sayın gaijin. Benim nasıl bir insan olduğumu hemen çozmüşsünüz.
Ayrıca ağırlık taşırken yorulup yorulmayacağım beni alakadar eder. ben duymak istediklerimi sorma gereği duymuyorum.birşeyler bilip bilmemem beni yargılama hakkını size vermez. Ben iki makina asarındaki farkı merak ediyorum.bana şu makinayı al demenizi gerktiricek bir soru sormadım.

Tarih: 4 Eylül 2010, 23:37 - İp: 78.***.**0.128
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tavrınızdan nekadar bilgiye ac oldugunuz anlasılıyor,
okadar yazıdan cıkardıgınız sonucların bunlar olması acı gercekten.
cok yazık.

Tarih: 4 Eylül 2010, 23:55 - İp: 92.***.**2.60
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ee arkadaşa duymak istediklerini söylemeseniz böyle olur işte

bence en pahalısını ve en ağır olanını alın.

Tarih: 5 Eylül 2010, 00:02 - İp: 78.***.**3.209