emonreo
emonreo (üye)
Niğde / Amatör

Nikon D5200 400tlymiş

http://www.gumrukstok.com/ adlı site nikon d5200 ü 400tleye satıormuş kapıda ödeme filan var sizce doğrumudur ben sipariş verdim ama tedirginim

Tarih: 25 Kasım 2013, 21:49 - İp: 88.***.**1.207
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gecmis olsun ....

Tarih: 26 Kasım 2013, 06:53 - İp: 96.***.**5.17
doktor_ramiz
doktor_ramiz (üye)
Ankara / Meraklı

Ölmüş eşek arayanlar gönül rahatlığıyla alabilir.

Tarih: 26 Kasım 2013, 09:42 - İp: 95.***.**6.136
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Bu yorumla ilgili daha iyi izah ve anlaşılır bir edebiyatla yazılması iyi olurdu diye düşünüyorum.Bence madem sipariş verdin bende verdim senin gibi telefonla aradılar.ptt kargo ile gönderiyoruz dediler.hemde gece 11.45 de bu 1...2incisi kesinlikle parayı kargoya vermeden önce içinden güzelce kağıtla sıkıştırılmış taş veya plastik bir kamerada çıkabilir.Kesinlikle paketi açmadan ürünü kontrol etmeden resim çekmeden alma sonunda bu işin bir bit yeniği vardır.Sitenin bir iletişim adresi ve telefonu bile yok.Yani durumu sen anla ben gırgırına verdim siparişi bakalım gelecekmi, nasıl bir içeriği var diye bakacağım.Zaten kesinlikle almayacağım.Durumu şu anda anlayanlar tecrübelerini buraya aktarabilirler.cvblarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Tarih: 26 Kasım 2013, 17:21 - İp: 78.***.**4.242
djadem
djadem (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

400 tl ye lensini vermezler bunun

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:21 - İp: 88.***.**5.66
djadem
djadem (üye)

kısa araştırmarım sonucu site bilgileri:

Ali Soylemez (Email [email protected])
istanbul
kartal
ISTANBUL
kartal,34400
TR
Tel. +90.05534350440

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:24 - İp: 88.***.**5.66
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Yani diyorsun kutunun içine makina yerine çakma ayakkabımı gönderiyorlar.Birde adresi nasıl araştırıp buldunuz kısaca izah edermisiniz.Birde başka arkadaşlarda bu konu ile ilgili görüşlerini yazabilir.

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:35 - İp: 78.***.**4.242
djadem
djadem (üye)

Merhaba Ben Fotoğrafcıyım Daha Onceki Mesleğim Webtasarımcısıydı .. Her Firmanın Web Sitesi Olur .Bu Sİteyi Alırken SİZDEN BİLGİLER İSTENİR .. BU DEDİGİNİZ SİTEYEDE BU BİLGİLER girilmiş .. 1 hafta once basıma gelen olay: nette gezerken bi ayakkabı gördük 59tl yazmıs o kadargüzel ayakkabı o fiyata olmazdedik .. 2 adet sipariş ettik . başkabir ayakkabı geldi.. aradık ellerinde kalmamıs buda aynısı felan dedi ama istemedik .. sonra gondericez felan dediler sonrada telefonlarımızı engellediler..üzülerek söylemek istiyorumki bu makinayı satan adamda aynı adam gibi ayakkabı sitesinin gecmişini izledigimde birebir aynı gibi gözüküyor ..

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:45 - İp: 88.***.**5.66
djadem
djadem (üye)

http://whois.domaintools.com/gumrukstok.com site bilgileri burdadır

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:47 - İp: 88.***.**5.66
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

dediğin gibi adresi doğru fakat telefonu tamamen kapalı.Arandığı zaman dıd dıd yapıyor ve kapanıyor, hiç bir zil sesi yok.Yeni kurulmuş veb sitesinden tamamen dolandırıcılık işleri.Birde sizin ayakkabı olayı benimde bir arkadaşımın başına geldi googleden aratmış ucuz adidas diye aynı böle iletişimi ve telefonu olmayan bir web sitesi neyse uzun araştırmalarım neticesinde buldum orayı, Kumkapıdan beyazıta çıkarken yokuş yukarı solda bir işhanın girişinde girdim dükkana 4 kişi harıl harıl çinden 3 tl ye aldıkları çakma spor ayakkabılara ip bağcıklarını takıyorlar.Diğer 2 side alınan siparişleri yurt içi kargoya vermek için hazırlıyorlar. Beni görünce korktular.sadece ayakkabıyı değiştirmek için geldim dedim.yerine korkudan 3 çift verdiler.Türkiye adidas ana disbiratörünün avukatını aradım. Sizin rakibiniz bu dedim belli bedel karşılığı dükkan adresini verelim dedik.Avukat oralı bile olmadı o zaman bende internetten o firma çakma satışına devam etsin diye avukatla iletişimi kestim. Olay böle devam ediyor maalesef Türkiyemizde.ALdığınız ayakkabı timberland sanırım sadece telefonlarının son rakamları farklı web adresleri aynı site 2 side.Yani 2 web siteside ali söylemeze ait,dikkat edelim arkadaşlar bu hususa alacaklar için..

#fuji34' tarafından 26.11.2013 20:39:39 tarihinde düzenlendi.

#fuji34' tarafından 26.11.2013 20:40:26 tarihinde düzenlendi.

#fuji34' tarafından 26.11.2013 20:50:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2013, 19:45 - İp: 78.***.**4.242
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Belgeyi imzalayıp kargoyu teslim aldığınızda, isterse içinden taş çıksın hiç bir şekilde iade edemezsiniz. İmzaladığınız belgede "eksiksiz teslim aldım" şeklinde bir ibare var. PTT kargo da siz imzalamadan paketi açmanıza izin vermez, zaten bu sebeple PTT kargo ile gönderim tercih ediliyor.

İntertten alış-veriş Türkiye'de her geçen gün hızla büyüyor. Bu büyümenin önündeki en büyük engel ise güven sorunu. Ne hikmetse bizim toplumda fiyat ucuz olunca güven sıkıntısı ortadan kalkıyor. Eminim ki konudaki sitede kredi kartı kabul eden bir yapı olsaydı hiç çekinmeden kart bilgilerini verebilecek bir sürü "internete güvenmeyen" insan da çıkardı.

İşin kötüsü ise bu olayların internetin "güvensizlik" hanesine yazılacak olması...

Tarih: 26 Kasım 2013, 21:23 - İp: 176.***.**4.169