yusuf_kenan
yusuf_kenan (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nikon D5100 İle Canon 600d

öncelikle merhabalar;

fotografa yeni başlayacağım daha önce kullandığım makineler var ama kendi makinem değildi. nikon d3100 ve d5100 kullanımım oldu ve yaklaşık 500er çekim şansım oldu. d5100 ile d3100 arasında muazzam farklar görmedim açıkcası. ama ekran ve hız için d5100 den yanayım.
velhasıl bir yanda da canon 600d var. d5100le teke tek maç yaptır 3 hafta kazanan belli olmaz gibi geliyor bana. neden? çünkü çok iyi anlamıyorum.
canonun out çekimleri daha iyi gibi geliyor. ama nikonun da hızı, menüleri daha hoş geliyor.
burada mercek meselesi ve fiyat arasında kalıyorum.
yani canon lensleri yanlış bilmiyorsam leica markasının lensleri kalite farkı nasıl emin olamıyorum. nikonda da vr muhabbeti gayet mantıklı ve iyi lens oluyor.

sonra fiyatlar var;
şu an bulduğum sıfır, garantili nikon d5100 için 1399 lira 8gb hafıza kartı, çanta, 18-55mm vr lens var. fiyat olarak güzel olduğunu biliyorum ama neden ucuz olduğunu da anlamıyorum kıllanıyorum. (yardımcı olmak isteyen özellikle link yollamak isterim, sitenin güvenilirliğinden pek emin değilim)

canon 600d için de yine sıfır ve garantili 1439 liralık bir fiyat var. içinde hafıza kartı çanta vs yok. lensi de 18-55mm ıs II...

kullanıcıları varsa bu makinelerin ve bana özellikle fiyat performansı da göz önünde bulundurarak yardımcı olursa çok sevinirim.

yardım bekliyorum teşekkür ederim.

Tarih: 28 Ekim 2012, 17:50 - İp: 85.***.**2.132
filinta
filinta (üye)
İzmir / Amatör

d90 a dokunmak adamı yakar söylediklerinden daha iyi bir tercih olur. Zaten makineye dokunduysan bizler ne söylesek boş. Keşke dokundugun gibi bir de seslerini dinleyebilseydin daha da bir heveslenirdiniz d90 a.

nikon d90 veya canon 60d derim bende. Ama bir alt segment dersenız 5100 de işinizi gorur canon 600d de.

Tarih: 6 Aralık 2012, 00:37 - İp: 78.***.**2.189