mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5100 Estantene Hızı

Manuel odaklama, M veya S modunda, enstantane hızı 1/250 s yada daha hızlı, ve diğer ayarlar varsayılan değerlerdeyken)

merhaba d5100 almayı düşünüyorum ama sitesinde dolaşırken bu yazıya kafam akıldı s ve ya m modunda estantene hızını 1/250 den yukarı alamıyormuyuz yanı 1/1000 ve daha yukarı gibi..eğer öyleyse çok kötü bir özellik degilmidir.nasıl oluyor tam olarak burda anlatmak istedigi ne çözemedim.yardımcı olursanız sevinirim.
yani s yada m modda 1/250 düşüş yada 1/1400 kadar yüksek hızlara çıkamıyormuyuz

Tarih: 26 Nisan 2011, 18:08 - İp: 88.***.**1.157
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

anlaşılan fotoğrafın f sinden anlamayan biriyle karşı karşıyayız.

Tarih: 26 Nisan 2011, 18:44 - İp: 88.***.**5.176
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

@et2
zaten forumun amacı fotoğrafın f sinden analamayanlarında sorararak öğrenmesini sağlamak. Sizinde açtığınız konulardan fotoğraf dehası olmadığınız anlaşılıyor.

@fuadoner
M modunda enstantaneyi istediğiniz değere ayarlayabilirsiniz. S modunda ise makina size min. diyafram açıklığında doğru pozlama yapabileceğiniz max enstantane değerine kadar izin verir. Güneşli bir havada kısık diyafram ile max perde hızı olan 1/4000 e kadar çıkabilirsiniz.
Sorun okuduğunuzu yalnış yorumlamanız.

Tarih: 26 Nisan 2011, 19:13 - İp: 78.***.**5.153
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buyuk ihtimalle flaşlı cekim yapılırken flaş senkron hızının 1/250 olmasından dolayı enstantane hızının yukseltilememesinden falan bahsediyordur.
zaten neredeyse butun makinelerin flaş senkron hızı budur. ortada bir sıkıntı yok.

Tarih: 26 Nisan 2011, 19:42 - İp: 88.***.**8.140
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim arkdaşlar evet yeni ögrenen biriyim burda olmam sebebimde o... O çok bişlmiş kişilere ufak bir tavsiye senin neyle karşı karşıya olduğunu gösteririm saygısızlık yapma anne karnında ögrenilmiyo f s vs.

Tarih: 26 Nisan 2011, 23:18 - İp: 62.***.**1.14
melece
melece (üye)
İstanbul / Meraklı

Bir şey sormak istiyorum. Bende Nikon D5100 almayı düşünüyorum. Lütfen kullanıpta memnun olmayan varsa veya tavsiye eden varsa bana yazabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
Ayrıca size katılıyorum, anne karnında kimse birşey öğrenmiyor malesef. Bende yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum.

Tarih: 2 Aralık 2011, 16:56 - İp: 92.***.**9.109
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Melece,

d5100 kullanıyorum ve memnunum.Ha, eğer canon 600d kullanıyor olsaydım ne diyecektim, yine memnunum diyecektim %99.99 ihtimalle.Çünkü neredeyse hiçbir farkları yok birbirlerinden.Buna elbette sony, pentax vb.diğer firmaların da ürünleri dahil.Temel işlevler konusunda hiçbirinin eksiği yok, extralarda farklılıklar gösteriyorlar kendi aralarında..Ancak nikon ve canonun ülkemizde bir avantajları var, her nasılsa ("olmaması gerekirken" anlamında söylemiyorum, "sebebini bilmediğim için" anlamında söylüyorum) bu pazarda hakimiyeti almışlar ve bu nedenle hem ikinci elleri,hem bulunabilirlikleri hem de teorik bilgi desteği diğer markalardan bariz şekilde fazla..Bu nedenle teknoloji marketlerinde hepsini inceleyin ve gönlünüz hangine "akıyorsa" onu alın, emin olun diğerini almadığınıza pişman olmayacaksınız..

Selamlarımla..

#alahan1963' tarafından 09.12.2011 12:49:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Aralık 2011, 18:03 - İp: 212.***.**9.58
  • 1