ykslcc
ykslcc (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000 Sizce de Uygun Mu?

Merhabalar... Ben de aranıza yeni katıldım... Bir Dsrl makine sahibi olmak hep hayalimdi ama fiyatlar malum şekilde olduğu için hep hayal olarak kalıyordu. Ama sağolsun canım babam geçen gün bana süpriz yapıp almış makineyi. Nedendir bilmem hep Nikon diye tutturduğum için o da Nikon D5000 almış. Bana telefonda haberi verir vermez ben sevinçten çıldırdım tabi daha sonrasında ayılıp kendime gelince hemen net başına geçip makineyi araştırmaya başladım. Yazılan çizilen şeyleri sizler de az çok biliyorsunuz. Ben kendimce, yeni başlıyacağım için bu makinenin bana uyacağı kanısına vardım sizce de öyle mi?
Ama kafamı iki şey çok karıştırıyor. Birincisi Türkçe menü olmaması. Bu durum benim makineyi tanımam ve alışmam konusunda beni çok kasar mı? İkincisi ise Dsrl dünyasına tamamen yabancı olan ben için terimler zaten anlaşılmaz bir de okuduğum bütün sitelerde makinenin gövde de AF motorunun olmaması çok eleştirilmiş. Açıkcası tam olarak neye yaradığını bilmediğim bu şey çok mu kötü bir olay benim için? Lütfen sizlerde görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
Haaa bu arada ben daha henüz makineme kavuşamadım Ama kısmetse bu haftasonu memlekete gidecem. Pazar günü makineme kavuşmuş olurum inşallah

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:08 - İp: 78.***.**3.13
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

en iyi makina hediye gelen makinadır...bedava sirke baldan tatlıdır...babama duyurulur

genel çekimler için P modunu yada hazır sahne modlarını (portre, çocuk, makro...) kullanabilirsiniz...

makinanız hayırlı olsun...eleştirilecek bi yanı yok...güle güle kullanın

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:59 - İp: 78.***.**1.190
emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Yeni başlıyorsanız pek birşey değişmez af motorunun olmaması. bir kaç lens dışında çoğu lenslerde af motoru var artık. ama birazcık daha fiyatları fazla. bende d5000 kullanıyorum ne eksiği var ne fazlası var makinemin memnunum. sizde öğrendikçe anlayacaksınız.Ben size Scott Kelby nin 3. ciltlik kitabını öneririm gerçekten çok yararlı bir kitap beni çok çok üst yerlere taşıdığına inanıyorum bu kitabın alın okuyun okudukça pratik yapın pratik yapmazsanız çıkıp fotoğraf çekmezseniz yerinizde sayarsınız

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:19 - İp: 78.***.**8.201
ykslcc
ykslcc (üye)
İstanbul / Amatör

Melike çok sağol merak etme senin baban da duyar sesini bir gün ben duyurabilmek için başının etini yedim doğrusu :D Emre dediğin kitabı şimdi araştırdım netten evet herkes çok güzel şeyler söylemiş ben de ilk fırsatta almalıyım muhakkak bu kitapları...

Tarih: 7 Eylül 2011, 09:16 - İp: 78.***.**3.13
  • 1