smhyka
smhyka (üye)
Tekirdağ / Amatör

Nikon D40x??

merhaba. Fotografçılık sanatına çok meraklı ve acemi biriyim.İlk dslr makinamı alacağım ve D40x düşünüyorum sizce İlk makina için doğru tercihmi??

Tarih: 3 Şubat 2008, 19:51 - İp: 88.***.**6.22
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence biraz daha bekleyin ve Canon'un 450d serisini alın.

Tarih: 3 Şubat 2008, 21:57 - İp: 78.***.**3.151
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

Ben aldım çokta memnunum d40x'den
fiyatı uyarsa d450 kesinlikle daha iyi bir slr
ama mesele başlamaksa d40 bile olur. paradan karı lense yatırırsın.
d60'ın özellikleri ise bence 1.5 yıl sonra gelen bir üst model için yetersiz.

Tarih: 3 Şubat 2008, 22:30 - İp: 85.***.**4.175
ademyagiz-
ademyagiz- (üye)
Kocaeli / Amatör

ben kullanıyorum ve çok da memnunum. gerçi çoğu kişi gövdesinin küçük olduğunu ve bazı eksikleri olduğunu söylüyor. benim için o kadar da önemli değil onlar.

siz artılarını ve eksilerini araştırın bence. yeni modeller çıkacak onları da bir düşünün. zaten makineleri iyi bilenler daha iyi bir açıklama yaparlar. iyi günler.

#Darkenergy' tarafından 10.03.2008 15:04:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mart 2008, 15:03 - İp: 212.***.**8.65
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

150 liraya bie tane yashicamat tlr makina alın hiç bir makinada göremeyecğiniz sonuçlar verir.. filmli flan ama süper

Tarih: 23 Mart 2008, 09:18 - İp: 78.***.**8.92
topazio
topazio (Objektif)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Bence Slr alcagına Dslr Alsın Film Al Banyo Et Uzun İş Zaman Ve Para Gerektiriyo Kalıcı Olarakda Olsa Bence D40x Almalısın Ben Kullanıyorum Renler Super Kullanımda Öle Tercih Senin Herkes Su İyi Bu İyi Der Bence Fotografı Sen Cekiyosun Becerini Gelistir Öğren D40x Ziyan Olcak Bi Makina Değil Kesinlikle Fiyatına Göre Değecek Bi Makina Bende Duz Slr Kullandım Ama Dslr'nin Verdiği Tadı Bulamazsın Çünkü Çektiğin Resmi O An Göremiyosun Bu İşi Koşturucam Diosan d40x Aklın Karısmasın Ben Alana Kadar Çok Karıstı Fakat Hepsi Aynı Konuya Geliyo Makinalarda Hepsi Güzel d40x Le yapıcagını d80lede d200 lede canon eos 400d 350d 30d ile de yaparsın Bence Fazla Sunumu Alıyım Bunumu Alıyım Kasma Bak Eline Güzel Oturan Rahat Edicegin Menuleri Hosuna Giden Bi Makina Al Kişisel Tercihim Ben Arastırırken Kimse Bana Bu Sekilde Cevap Vermedi 1 Sene Arastırdım Alsammı Almasammı Die Sonradan Karar Verdim d40x e cok makina Dusundum uçuk gitme Derim performansı alırsın soledigim makinelere gore dusuk bi makina degil neyse tercih senin para sen verceksin lense paranı yatır derim..

Tarih: 25 Mart 2008, 00:46 - İp: 88.***.**8.111
  • 1