etna
etna (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40

Merhaba

Canon A520 digital makinam var,DSLR makina araştırması yapıyorum,Bütce olarak en fazla 1000-1100 ytl ayırabilyorum.Nikon D40 düşünüyorum fakat açıkçası biraz tavsiyeye ihtiyacım var.Tam olarak karar verebilmiş değilim.Fotograf eğitimi almadım amatör olarak cekim yapıyorum,uygun olabilecek başka makina tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.
Saygılar..

Tarih: 15 Ekim 2007, 17:38 - İp: 85.***.**2.45
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sizde güzel itinalı kullanıyorsunuz herhalde Koç25..
Ne güzel.

Tarih: 18 Ekim 2007, 22:09 - İp: 88.***.**9.107
eftutoki
eftutoki (üye)
Çorum / Meraklı

bugün d40 aldım 884 ytl. 7-8 yıldır kompakt makina kullanan biri olarak d40 a hayran oldum yarıldım resmen. 6 mp olayı kafama takılıyordu. Ama sanki 6 değil 8 mp gibi alet. Sağlamlık falanda cabası. Almak isteyen varsa kompact makinalara 800-900 vermenin hiç bir anlam ve ehemniyeti kalmamıştır. Bu fiyata dslr kaçırılmaz. d40x le arasında 600 ytl oynuyor.

Tarih: 23 Ekim 2007, 21:03 - İp: 81.***.**2.162
sozdem
sozdem (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba arkadaşlar.sitede 10larca yorum okudum.fotoğrafçılıkla çok fazla ilgilenmezken geçende kompakt makine almaya karar verdim.ve biraz araştırma yaparken nikon d40 a rastladım.açıkçası fiyat yüzünden.ve de bir anda dslr makineler ilgimi çekmeye başladı.700 ytl fiyata d40 kit buldum(sıfır).açıkçası şu anda da daha fazla bir mikater veremem. amatör fotoğrafçı olmaya aday arkadaşınıza öneriniz ve görüşlerinizden bahsederseniz çok sevinirim.

Tarih: 14 Kasım 2007, 16:25 - İp: 85.***.**7.218
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

CANON AL ARKADAŞIM.BEN SON KARARIMDA BUNU SEÇTİM

Tarih: 14 Kasım 2007, 20:00 - İp: 88.***.**9.72
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Butcen kisitli oldugu icin yaziyorum ucurmadan; Nikon D40 gercekten kaliteli bir makina tek sorunu govdeden otomatik fokusu olmayisi. Ancak kit lensi 18-55 giris seviyesi ve sonrasi icin hayli yeterli, gayet kaliteli. Yani uzun sure isini fazlasiyla gorur bir kac yil sonrada lensler ne olur bilinmez (belki CPU lensler standart olur), Bu ekonomik sinifta Pentax K110D (shake reduction yoktur), biraz daha zorlarsan butceyi Pentax K100D (Shake reduction vardir) Shake reduction=sarsinti onleme, Pentaxlardada govdeden Auto focus oldugu icin objektifte sorun yasamazsin. Ama fotograf kalitesi dersen ilgili makina fotograflarini incele derim. Goz+Makina+Kompozisyon Goz,gez,arpacik gibi. Saygilarimla

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:46 - İp: 78.***.**6.109
sozdem
sozdem (üye)
İstanbul / Amatör

koç ve özellikle oyt çok teşekkür ederim görüşleriniz için.yeterince faydalı oldu.bir sorum daha olucak.oto fokus motorunu anladım.zaten baya okudum forumda.çoğu sövmüş d40a bu yüzden.dediğin gibi ileride elbet daha güzel makineler alırız.ama imkan kısıtlılığında ancak bu kadar oluyor.
bir iki sorum daha olacak izninizle.sarsıntı önleme özelliği büyük bir fark mı. ?bir de atıyorum 2 sene lens ya da daha iyi bir makine alamayacağımı düşünürsek son yorumlarınız nedir?(pentax k100d ve nikon d40 hakkında)
şimdiden teşekkürler saygılar

Tarih: 15 Kasım 2007, 01:57 - İp: 85.***.**7.218
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben acikcasi (Nikon D-40 Kullaniyorum) Sarsinti onleme ozelligi yok bildigin gibi, beni rahatsiz etmiyor diyebilirim. Pentaxa gelince K100D ondada yoktur bu ozellik ama ben makine alma asamasindada iki makina arasinda kalmistim. Hatta Pentax almak uzere Gidip foto markette ikisinide denedim Nikon D40 benim hosuma daha cok gitti, gerek kolay menusu ve kullanim kolayligi olarak. Ayrica en hosuma gidenide diyafram ne kadar acik ne kadar kapali bu tip ayarlari grafiksel olarak gorebiliyorsun. Ikinci tavsiyem gidip denemen olabilir sana. Hangisi icine isinirsa tercihini ondan yana yap derim. Birde diger gorusum Nikonun renk kalitesi bana gore tabi, Pentax dan kaliteli. Saygilarimla

Tarih: 26 Kasım 2007, 13:05 - İp: 78.***.**6.109
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40 kameraya DIWA Altın Ödülü : Dijital görüntüleme alanında yayın yapan web sitelerinin birlikteliği ile oluşturulmuş dünya çapında bir organizasyon olan DIWA (Digital Imaging Websites Association), Nikon D40 dijital SLR fotoğraf makinesinin DIWA Altın Ödülüne layık görüldüğünü açıkladı. Nikon D40 dijital SLR kameranın, yüksek genel performans özelliklerini oldukça rekabetçi bir fiyat etiketi ile birlikte sunması nedeniyle DIWA Altın Ödülünü akmaya hak kazandığı açıklandı. Nikon D40 giriş seviyesi bir dijital SLR modeli olmasına rağmen sahip olduğu 3D Colour Matrix II ölçümleme ve yüksek kaliteli görüntü işleme algoritmaları gibi teknolojilerin çoğunu Nikon D80 ve D200 gibi çok daha yüksek fiyatlı DSLR modellerden alıyor.

Tarih: 27 Kasım 2007, 22:25 - İp: 85.***.**9.155
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Bence kesinlikle nikon d40 çünkü:

1) A520 kullanıcısıysan bu makine seni uçurur fazlasıyla tatmin eder.

2) İlerde büyük paralar verip objektifler almayı düşünmüyorsan(kit lensi hiç değiştirmeyeceksen) zaten d40tan iyisini almaya gerek yok ayrıca slr olduğu için ayna sesinin verdiği bir keyif var.

Tarih: 10 Aralık 2007, 19:15 - İp: 78.***.**2.255
erkancan
erkancan (üye)
İstanbul / Amatör

d40 super bir secim .klasik bir kamera.ccd sensoru var cmostan daha iyidir.ccd sensor ayrica daha maliyetlidir aslinda ama nikon bu makineye koymus iyide etmis .cok guzel bir makine cok para verip sirf hava olsun diye pahali model makine almak enayilik yani eger profesyonel degilse insan.fotograf kalitesi renk kalitesi gece cekim olanaklari cok guzel.35 mm f 1.8 ve 55-200 mm vr lens cok iyi gider bu makina ya.tabbi zaten makine birde 18-55 mm lens ile beraber satiliyordur herhalde.saygilar

Tarih: 9 Mart 2010, 02:58 - İp: 82.***.**1.4