erkanuzum
erkanuzum (üye)
Ankara / Amatör

Nikon 5100 Farkları

Merhabalar forumu misafir olarak uzun süredir takip etmekteyim neredeyse 5100 ve 600d konularının hepsini okudum diyebilirim fakat size sormak istediğim 5100 de fotoğrafı dahili işleme yani minyatür efekti yada fotoğraf daki bir rengi ön plana çıkarma gibi özellik mevcut acaba bu özellikler 600d de mevcut mu.Şuan sırf bu özellikler sebebiyle 5100 almak üzereyim herkese cevapları için şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 25 Mayıs 2013, 09:58 - İp: 95.***.**6.183
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Bir d5100 sahibi olarak söylediklerinize üzüldüm..
Yani demek istiyorsunuz ki; almayı hiç istemememe rağmen, mecburen nikon almak zorunda kalıyorum, canon hakkında olumlu bir şeyler söyleyin de nikon almayayım canon alabileyim..

İkisi de -ufak tefek farklar ve birbirlerine olan üstünlükler dışında- neredeyse denk iki gövde..Yazdıklarınızdan sizin canona yakın olduğunuz anlaşılıyor , en azından kalben, bu durumda bence hiç düşünmeyin ve gidin bir canon alın..Neden nikon almadım diye üzülmeyeceğinize eminim..Nikon alsaydınız da bu kez aynı şeyler canon için geçerli olacaktı..

Tarih: 25 Mayıs 2013, 22:52 - İp: 88.***.**5.3
erkanuzum
erkanuzum (üye)
Ankara / Amatör

Ben cümleyi hatalı kurmuşum ve yanlış anlaşılmış kesinlikle bir karar vermiş değilim cihazların ikisi de birbirine çok yakın fiyat olarak 600d daha uygun sadece işin o tarafındayım ayrıca çevrem hep canon al diyor bense nikonu kaçırdığıma yanıorum 1099 tl ye

Tarih: 25 Mayıs 2013, 23:43 - İp: 88.***.**8.29
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Görüntü kalitesinde Nikon D5100 hem Canon 600D hem de Canon 650D ye göre çok üstün. Bunu bir Canon kullanıcısı olarak söylüyorum. Bu iş takım tutmaya benzemez tabii. Tabii Canonların da üstün olduğu özellikler var ama bir fotoğrafta benze en önemli şey görüntü kalitesidir. Tavsiyem Google'da Nikon D5100 vs Canon 600D yazın çıkan sitelerden www.snapsort.com'u tıklayın iki makine arasındaki farklı veya benzer tarafları görün. Bunu aklınıza takılan diğer marka veya modeller için de kullanabilirsiniz. Güzel bir karşılaştırma sitesi.

Tarih: 26 Mayıs 2013, 15:08 - İp: 85.***.**9.233
  • 1