serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Nasıl Bir Makina Almalıyım?

Merhaba...

Bu işe amatör olarak bir yerden başlamak istiyorum. Hazırlamakta olduğumuz internet sitemiz içinde ürün fotolarına ihtiyacımız var. Bu ürünlerin fotolarını ekte ki foto kalitesinde nasıl çekebilirim. Bu nun için yaptığım araştırmalarda, 3 makina arasında karar veremiyorum.
1- SONY CYBER-SHOT DSC-R1
2- nikon d70
3- Fujifilm Finepix S9500

İstediğim kalitede fotoğrafı hangi makina ile daha iyi çekebilirim??

yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 29 Mart 2006, 12:36 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

3 modelde çok kalitlidir.
R1 ile D70 in kafa kafaya modeller olduğunu ,S9500'ün ise bu 2 modele yakın performans göstereceğini düşünüyorum.Hepsi ihtiyacını karşılayacaktır sanırsam...

Tarih: 29 Mart 2006, 12:40 - İp: 85.***.**6.187
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba serkan.
Nikon D70 DSLR Olduğundan objektiflerede yatırım yapman gerekir. Bu da ek maliyet demek. Eğer bu Problem değilse D70, Diğer Türlü düşünürsen R1 derim...

Tarih: 29 Mart 2006, 15:12 - İp: 85.***.**1.80
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam serkan,

oncelikle foruma hosgeldin..

bence, eger ki sadece internette urun tanitimi icin kullanacaksan, daha ucuz bir kamera da yeterli olacaktir..
bahsettigin makinelerin hepsi de pahali urunler.. ozellikle d70s alirsan, bir de ustune lens masrafi binecek..

tabii senin kararin..

ama iclerinden bir makine olsun dersen; ben olsaydim yerinde R1'i secerdim.. 24-120 lensi herseyiyle yeterli gelecektir urun cekimlerinde.. ayrica kalitesi de cok yuksek bir makine..

Tarih: 29 Mart 2006, 19:45 - İp: 62.***.**2.10
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

çekecegin urunlerin boyutlarıda onemli r1 in macro kabiliyeti yeterli olmayabilir çok küçük şeylerse

Tarih: 29 Mart 2006, 20:01 - İp: 88.***.**6.107
  • 1