onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

Minolta 5d

meraba arkadaşlar,ben şu aralar yeni çıkan 5d hakkında bilgi toplamya calışıyorum,yalcınlara gidip biraz inceleme fırsatı buldum aama ordaki arkadaşlar da makineyi cok iyi bilmediklerinden bişey diyemdiler sadece bir iki cekim yaptım aama jpeg olrak pek tatmim etmedi beni,ayrıca 18 70 kit lensi beni asıl endişendiren,diğer bir düşüncemde d70s idi 2si arasında kaldım acıkcası?5d hakkında düünceleri olan bilgisi olan varmı?

Tarih: 17 Eylül 2005, 14:21 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam onur..
ben senin yerinde olsam bir de konica 7D'yi incelerdim.. su anda fiyat olarak D70s'den cok da pahali degil..(tabii turkiyede de dustumu bilemiyorum..)
..ama eger ki 5D fiyat olarak cok daha hesapliysa 5D al derim..
uzerine de 18-70 lensinden degil 28-75 f/2.8 lensinden al.. tamam genis acida eksigi olacak ama cok keskin bir lensin olmus olacak..
ileride bir tane de 17-35 alirsin mesela..
konica'nin cok buyuk bir artisi var, image stabilizer..
hangi lensi takarsan tak otomatikman IS'li olmus gibi olacak..
IS'li lenslerin fiyatlarini sen de biliyorsundur..
..
ben 350D'yi alirken 5D zaten yoktu.. 7D de 1200 pound gibiydi sadece body fiyati.. ama simdiki gibi 600 pound civarinda olsaydi, eminim 7D alirdim.. harika..
.......
senin konica'yi secmek istemenin nedeni ne?

Tarih: 17 Eylül 2005, 14:43 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba,
Dante icin yazdiklarimin bir benzerini burada da yaziyim.

Birkere, goruntu kalitesi de cok begeniliyor

-Bana gore en onemli ustunlugu (7D haric)hic bir makinada olmayan Titresim Onleyici (Anti-Shake) sistemi olmasi Alacagin butun lenslerin titresim onleme sistemine sahip olmasi buyuk avantaj

-LCD`si daha buyuk
-ISO: 100-3200, (D70s de 200-1600)

Yalcinlara 5D gelmis 12 x 139,86 YTL KDV dahil

Asagida 5D, D50 ve D70 karsilastirmasi var

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=konicaminolta_5d%2Cnikon_d50%2Cnikon_d70s&camuser=nikon_d50&show=all

Bu arada Dadanagast her zamanki gibi benden once davranmis
Tabiiki 7D alabiliyorsan hic dusunme. Ondan memnun kalmayan hic kimseyi gormedim daha.

Tarih: 17 Eylül 2005, 14:54 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 17 Eylül 2005, 15:01 - İp: yok
onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

konica 5d yi secmemin nedeni,IS özelliğinin olması sadece ama 18 70 lensyle cektiğim fotografların okdar da keskin olmaması,gerci sadece jpeg görebildim adobe nin 5d için raw ceviricisi daha yok.5d yi eger elinize alıp incelediyseniz düğmeleri falan cok basit geldi bana hele deklanşöre basmak cok zor ve lcd nin cözünürlüğüde yeteri kdar iyi değil,18 70 kit lensiyle ilgili bir test falan varsa bilgilendirirseniz sevinirm,acıkcasaı ben bulamadım?

Tarih: 18 Eylül 2005, 22:15 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla onur, eger ki dugmeleri basit geldiyse, jpeg kalitesi icine sinmediyse ve deklansore basmak zor ise falan 5d almaktan vazgec bence.. ileride pisman olursun bak soylemedi deme..
d70s'i zaten begendigini soyluyorsun, ki harika bir makine d70s.. bence hic kararini degistirmeden d70s al.. hem kendinden de emin olarak aldigin icin pisman olmayacaksin..
D50'yi de gozden gecir ama.. fiyat olarak cok daha mantikli..

Tarih: 19 Eylül 2005, 03:45 - İp: yok
onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

haklısın heralde dadaganst,adamlar 5D yi çıkarmış.önce kaba taslak 7d ile karşılaştırınca teknik olarak cok bir fark yok ve 1milyardan fazla olan fark nerden oluşmuş diyince anladımki body farkı var cidden elime ilk aldığımda 5d yi bir profesyonel makine kullanıyormuşsunz hissi vermio,hele düğmleri hç anlatmıyım ama d70s i şöyle eline alınca ha işte makine bu diyebiliyosun birde antishake olayınıda inceledm 5d de okdar etkili diil bence,lenste olduğu kadar mesela erkayarda 20 d ve 17 85 ıs lensi denedim ıs actığımda resmen elimin titremesini geçttim hareket ettrmemde bile s kımıldamıyordu hemen kadraj,zaten 5D nin açıklamasında antishaeke özelliği ortam şartlarına ve lense göre değişiklik gösterir demşler,ve 18 70 lensinde o etkiyi görmedim ayrıca vizördeki yazılarda okdar küçükkü hiç net diil, neyse 5D hayallerim suya düştü şimdilik yarın gidip d70s imi alıyım artık ta bu ızdıraptan kurtulıyım

Tarih: 19 Eylül 2005, 13:59 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

al da kurtul valla..

Tarih: 19 Eylül 2005, 17:49 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

DUR ALMA !..... saka saka, kararini verdiyesn git al kurtul d70 iyi bir secim. (gece yarisi oldu biralar bitti forumu actim, biraz dalga geciyorum internette)

#polaris' tarafyndan 20.09.2005 10:16:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2005, 10:14 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

KM 5D özellik olarak iyi bir makine fakat gerek malzeme kalitesi, gerek objektif desteğinin (özellikle 2. el) kısıtlı olması ve gerekse ele oturuş açısından kötü bir makine. 18-70 kit lens ile çekilen fotoğraflar Nikonlara oranla netlikte biraz problem var ama Pentax istDS'inki kadar değil . Bence D50 ile D70s arasında bir seçim yapmalısın. D70s'in gürültü performansı D50'ye oranla daha kötü, hatta ISO 200 değerinde bile gürültü değerleri farkedilir nitelikte. Bunun yanında D70s'in üstün özellikleri var. Eğer giriş seviyesi bir kullanıcı isen bence D50 iyi bir seçim olabilir.

Tarih: 23 Eylül 2005, 16:41 - İp: yok
onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

SONUNDA aldim d70s ve kurtuldum valla,gayette memnunum kit lensim 18 70 gelene kadr aldığım yer bana 2.el cok eski bir non cpu bir lens verdi 35mm onunla ble cok güzel fotograflar cektim,

Tarih: 23 Eylül 2005, 19:54 - İp: yok