alperdurkan
alperdurkan (üye)
Tekirdağ / Amatör

Merhaba,dsrl Hayran Oldum Desem Yeridir.

Öncelikle merhabalar,
Forumunuzu uzun uzadıya ilceledim, çok yararlı olabileceğini düşündüğüm konularda ciddi bir bilgi potansiyeli var. İleri teknik arkadaşlara katkılarından ötürü teşekkürler.

Bilişim işiyle meşgul olduğum için mevcut terimlere fransız kalmayacağımı düşünerek sizlere bir soru yöneltmek istiyorum. İşimden ötürü genelde Gece veya Gün batımında, bazende iç ortamda amatör çekimler yapmak istiyorum.

Bu koşullara uygun cihaz alacağım, belkide işi daha da profesyonele götürebilirim. Bu bağlamda Cihazın genel bakımı, pil ömrü, teknik servisi, yedek parça gamında yaygınlık, yedek parçada fiyat/performans bağlamında MARKA tercihi dahada abartırsam nokta vuruşu yaparak bana bir model ve lens önerebilir misin? Nikon ve Canon tercih sebebimdir.
İlgi eve alakanızdan ötürü teşekkür ederim.
Saygılarımla
Alper Durkan

Tarih: 4 Kasım 2011, 23:26 - İp: 88.***.**9.100
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Sony A77 incelenebilir. Kolay gelsin

Tarih: 5 Kasım 2011, 11:07 - İp: 88.***.**4.36
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"Cihazın genel bakımı, pil ömrü, teknik servisi, yedek parça gamında yaygınlık, yedek parçada fiyat/performans bağlamında MARKA tercihi dahada abartırsam nokta vuruşu yaparak bana bir model ve lens önerebilir misin? Nikon ve Canon tercih sebebimdir. "

---------

Yukarıdaki isteğe gelen cevap Sony A77

İstenen/belirtilen özelliklerden hangisine uyduğunu merak ettim ...

Tarih: 5 Kasım 2011, 17:21 - İp: 96.***.**4.180
photolight
photolight (üye)
İstanbul / Meraklı

paperman;

nikon veya canon markasına uymadığı kesin :D

Tarih: 5 Kasım 2011, 23:04 - İp: 78.***.**8.74
exelans-35
exelans-35 (üye)
İzmir / Meraklı

Alper bey merhaba ;

eğer sadece iş ile ilgili fotoğraf çekmekse yarı profesyonel kompak bir makine almanızı tavsiye ederim çünkü yanınızda taşıması pratik ve kolay olacaktır ama profesyonel olarak güzel kareler yaratmak istiyorsanız farklı makineler değerlendire bilirsiniz...

eğer yarı prof olarak bakarsanız öncelikle manuel ayarlama yapabildiğiniz bir makine olsun

Canon Sx-30 Fujifilm S-4000 gibi

daha ileri seviyede değerlendirseniz eğer başlangıç olarak

fujifilm HS-20,Nikon D-3100 yada D-5000,Canon EOS-1100D olabilir...

Tarih: 6 Kasım 2011, 23:01 - İp: 85.***.**5.227
alperdurkan
alperdurkan (üye)
Tekirdağ / Amatör

Çekimlerim sadece hobi ve ilgiden ötürü. Nikon D3100 aldım, birçok soru ve paylaşımlarla görüşmek üzere, değerlendirmeler için teşekkür ederim.
Saygılarımla

Tarih: 7 Kasım 2011, 19:32 - İp: 94.***.**2.254
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

"belkide işi daha da profesyonele götürebilirim"
ifadesine bakıp başka marka ve yeni model arandığını sanarak öneride bulundum. Yanlış yönlendirdiysem izleyenlerden özür dilerim.
Bayramınız kutlu olsun.

Tarih: 9 Kasım 2011, 07:34 - İp: 88.***.**1.97
  • 1