omer2to
omer2to (üye)
Gümüşhane / Amatör

Merhaba Sorularıma Cevap Verir Misiniz ?

Hayırlı geceler öncelikle hepinize.
Bu tam profesyonel yarı profesyonel dijital arasında ne fark var ?
Ben 8 yıldır Akvaryum işindeyim üniversite son sınıf öğrencisiyim emeğimi artık fotoğraflamak istiyorum artık.
Ne önerirsiniz peki bütçem=700-800
Hayırlı Geceler tekrardan

Tarih: 18 Eylül 2014, 19:57 - İp: 81.***.**5.199
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Profesyonel, yarı profesyonel, digital söylemlerine itibar etme, dikkate alma.
Canon ve nikon gibi markaların DSLR giriş seviyesi makinelerinden birisinden başla. Ayrıca fotografçılık kursuna git. Arkası kendiliğinden gelir. Kolay gelsin...

Tarih: 18 Eylül 2014, 20:14 - İp: 151.***.**4.90
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

uzun vadede fotoğrafla ilgilenmeyi düşünmüyorsanız iyi bir kompakt makina alın.yatırımınız boşa gitmesin.

ben belki 2-3 yıldır fotoğraf ile ilgiliyim hala dslr almış değilim bütçem müsait olduğu halde.elimdeki makina ile çekim yapmayalı belki 6 ay olmuştur.ama nedense takip etmeye devam ediyorum.

herzaman yanınızda hatta cebinizde olan iyi bir kompact makina alın bence.

Tarih: 18 Eylül 2014, 23:41 - İp: 176.***.**6.176
omer2to
omer2to (üye)
Gümüşhane / Amatör

peki bana 600-800 arası birşey önerir misiniz ? Bütçem çok m uaz ?

Tarih: 19 Eylül 2014, 02:19 - İp: 81.***.**7.239
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

dslr ile dslr like makineyi soruyorsunuz sanırım. x zoom yazan makineler dslr like makinelerdir ve hakettiğinin üzerinde fiyatlara satılırlar ( bir çinli düşünür tüm dslr like makineler ayaklarımın altındadır demişti)
dslr ise kısaca lensi değişebilen makinelerdir ve arzu edilen amaca hizmet etmekte daha başarılıdırlar..

Tarih: 20 Eylül 2014, 12:32 - İp: 212.***.**6.201
eskiev
eskiev (üye)
İstanbul / Amatör

Akvaryumculuk senin mesleğin ise, bununla ilgili alacağın malzemelerle benim gibi hobi olarak bakan bir insanın alacağı malzemeler bir olmaz. Onun gibi düşün.

O fiyat aralığında işini kompaklar da rahat görür. Fakat benim kompaklarla ilgili bilgim yok.

Tarih: 29 Eylül 2014, 18:16 - İp: 88.***.**6.161
  • 1