leanius
leanius (üye)
İstanbul / Meraklı

Manzara Foroğrafçılığı İçin Giriş Seviyesi Dslr

Merhaba, fotoğrafa merakım 2 yıl öncesinde başladı. Gezmeyi seven biriyim ve sürekli telefon kameramla gittiğim yerlerdeki manzara ve mimari yapıların fotoğraflarını çekmeye başladım. Daha sonra Diyafram nedir? Enstantene nedir? öğrenmeye başladım. Şimdi kendime Dslr fotoğraf makinesi bakıyorum. Çevremde Dslr'a sahip olan insanlardan yardım istedim önce bu konu hakkında. Kimisi sakın crop body alma full frame başla dedi. Kimisi kesinlikle şu markayı almalısın dedi. Fotoğraf makinesi olup diyaframın ne işe yaradığını bilmeyen arkadaşlarım bile önerilerde bulundu. Ama o tavsiyeleri dinlememeye karar verdim. Çünkü onların gelip geçici bir hevesle pekte bilgileri olmadan sadece Dslr almak için aldıklarını anladım. O yüzden kendimi burda buldum. Aklımda olan modeller;
-Nikon D3300
-Nikon D3400
-Canon 700D
-Canon 100D
Öğrenci olduğum için ordan burdan toplayarak kendime bir bütçe çıkardım yaklaşık 2200Tl civarında. Canon 100D'nin fiyatı çok uygun ve 700D ile hemen hemen aynıymış 100D alırsam üstüne param bile artacak. Seçtiğim Nikon makinelerde de manzara fotoğrafına daha uygun diyenler oldu.
Kıyaslama sitelerine pek güvenmeyin diyolar. Kullanan bilen sizler manzara ve mimari çekimler yapıcam kendi çapımda. 100D alırsam eksikliği görür müyüm? Sizce hangisini almalıyım? Şimdiden teşekkürler.
İlla Nikon yada Canon değil Sony ve Pentax önerisi de olabilir.

#leanius' tarafından 01.02.2017 13:12:09 tarihinde düzenlendi.

#leanius' tarafından 01.02.2017 13:12:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2017, 13:08 - İp: 78.***.**8.233
balcih
balcih (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5X00 serisine de bakabilirsiniz.

Tarih: 2 Şubat 2017, 12:04 - İp: 193.***.**3.50
leanius
leanius (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok teşekkürler Balcih ben d3300 de karar kıldım ve aldım. Ama yinede önerin için teşekkürler.

Tarih: 3 Şubat 2017, 15:54 - İp: 176.***.**4.126
  • 1