melqe
melqe (üye)
Bursa / Amatör

Makine Farkları Nedir ?bılglndırrmısnz ?

arkadaşlar ben yenı uye oldum şimdi sorum su fotograf makınasi alıcam nikon d90 dusunuyorum model cekimleri için fotograf cekmeyı seven bırıyım ama şimdi nikon d90 var canon var hangısını alayım karar veremedım hangı makine iyi resım ceker yada d90 nedır d500 nedir ne farkları var aralarında bır acıklama yaparsanız cok yardımı dokunucak yanlış makine almak istemıyorum

Tarih: 14 Nisan 2012, 21:42 - İp: 46.***.**5.118
m_sezgin
m_sezgin (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba d 90 almak yerıne kı fiyatı ıtıbarı ıle konusuyorum inanılmaz arttı ve eskı nesıl bı makıne stüdyo cekımlerı yapıcaksanız nıkon doğru karar sizin için renklerıdaha ıyı verır oynama imkanı daha cok canonlar konstrat oranları bıraz yogun oldugu ıcın detayı fazla verır dikakt edersenız cogu stüdyo fotografcısı nikonu tercıh eder renkler daha sarıya yakındır canonda ise kırmızı yogundur makıne acısındanda d 90 almak yerıne butcenız imkan verıyo ise d 7000 tercih edın aman dikkat d 90 a alternatıf d 3100 ve 5100 ü gösterırler aldanmayın bu makıneler d 90 sinifinda degildir makınelerde oto focus motoru olmadıgından lens kısıtlaması yasayabılırsınız alternatıf olarak bırde canonda 60 d önerırım bütcenız doğrultusunda hareket ederken yanlıs makıne tercıh etmeyın saygılar.

Tarih: 16 Nisan 2012, 00:53 - İp: 78.***.**2.77
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

D90 veya ayarında canon olabilir, diaframı sabit 2,8 bir lens lazım size 17-70 gibi...50 mm 1,4 gibi bir portre lensi lazım...birtane tele objektif lazım olablir isterseniz 55-200 nikon VR fiyatı uygun güzel bir lens...bunun dısında su gecirmeyen iyi bir canta (genelde esantiyon verileneler iyi değildir) kullanma durumuna göre yedek pil alabilirsiniz...iç mekanda çekim yapacaksanız sb 600 veya sb 800 veya sb 900 flash...hızlı bir kart size yeterşimdilk..

Tarih: 16 Nisan 2012, 11:44 - İp: 88.***.**4.24
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

farklar çok googleda bi arama yap bi sürü karşılaştırma siteleri var. eğer oralarda anlamadığın bişi olursa onları sor burda daha açıklayıcı cevaplar alırsın.

Tarih: 16 Nisan 2012, 11:49 - İp: 83.***.**7.179
  • 1