profiteer
profiteer (üye)
İstanbul / Meraklı

Makine Almak İstiyorum

arkadaşlar bende bir digital fotoğraf makinesi almak istiyorum.. artık 2,0 megapixellerin arkasına sığınmaktan sıkıldım.. evde 5 megapixellik bir makinem var fakat normal bir makine işimi görmüyor artık..
bana önerebilceğiniz birşeyler varmı maksimum limitim 600 YTL
ben şu makineyi gördüm
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=248&productid=bd99985

SONY H50
SONY H9
birde NİKON P80 diye bir makine gördüm gittigidiyorda adamın biri 300 liradan teklifli koymuş nasıl bir makine.. =)
gibi ürünler nasıldır..
önericeğiniz Nikon marka varsa 600 Lira civarlarında değerlendiricem 2 haftaya kadar almayı düşünüyorum..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

#profiteer' tarafından 18.08.2008 09:55:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ağustos 2008, 09:52 - İp: 85.***.**4.2
alaaddin27
alaaddin27 (üye)
Gaziantep / Meraklı

SONY H50 güzel bir makina,
Gündüz çekimlerine hiç itirazım yok ancak gece çekimlerinde çok da başarılı olduğunu söyleyemem.
listende olmayan Panasonic FZ 50 yi de düşünmeni tavsiye ederim. Hatta acelen yok ise FZ 60 modeli de yolda sanırım HD video çekimi ile birlikte 12Mp lik 15xoptik zoom la çıkacak.
Bununla birlikte Panasonic FZ28 de yeni çıktı 10MP ve 18x zoom ile güzel bir makina ve HD video çekim yapabiliyor.

Tarih: 18 Ağustos 2008, 10:12 - İp: 212.***.**2.4
oncu
oncu (üye)
İstanbul / Meraklı

valla bnde 5 makina arasinda kaldim hic hesapta aklimda yokken bie fuji 8100 fd ile panasonicte girdi listeme napicam hic bilmiyorum

Tarih: 18 Ağustos 2008, 10:16 - İp: 76.***.**0.203
profiteer
profiteer (üye)
İstanbul / Meraklı

walla alaaddin27 abi ben limit 600 ytl dedim sen naptın :D bin ytl'lik makine önerdin :D biliyorum walla okadar bütçem olsa nikon D40 yada D80 alırım :D

Tarih: 18 Ağustos 2008, 12:19 - İp: 85.***.**4.2
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Bence biraz daha bekleyin..

Şimdi 600 liraya alacağınız makina bir zaman sonra yine işinizi görmez bir hale gelecek..

Bence birkaç ay daha bekleyin; bütçenizi 1000 ytl civarına çekmeye çalışın..1 yıl sonra tekrar makina arama derdinden de kurtulursunuz...

Tarih: 18 Ağustos 2008, 12:32 - İp: 88.***.**9.26
hamuda
hamuda (üye)
Rize / Amatör

mydemir09 a katılıyorum
bir ıkı ayda daha ıyı mak ısteyeceksın şimdi bunu anlamak zor ama buradakı çoğu kişinin başına geldı aynı olay
şimdi 600 tl harcarsan, seneye + 1000 tl daha harcaman gerekecek.

Tarih: 18 Ağustos 2008, 12:56 - İp: 85.***.**0.11
profiteer
profiteer (üye)
İstanbul / Meraklı

biliyorum abilerim =) başıma çok geldi bu tarz şeyler ama ben öyle sürekli kullanmayacağım arada yapacağım birşey =)

profesyonel-amatör tarzda ne olabilir..
2 megapixellere tıkanmak kötü yapıyor adamı =)

Tarih: 19 Ağustos 2008, 14:20 - İp: 85.***.**4.2
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gittigidiyorda çeşitli makineler bulabilirsin.

Sürekli kullanmayacakzan like tarzı bir makine sana uzun zaman yetecektir gibi.

Canon S5 e kadar olan seri
Sony ler fiyatları uygun olanı
Panasonic Fz18 gibi bir seri iyi olacaktır
Nikon P80 pahalı gelirse 8800 bile işini görecektir.

Birde çekeceğin fotograflar daha çok portre olacak ise yüz tanıma sistemli olanlar sana büyük yarar ve kolaylık sağlar.

Diğer yandan üstünde IS olan cihazlarda bir adım önde.

Bu fiyata birden fazla makine bulabilirsin. Letsgo veya forum.donanimhaber ve buradaki konulardan makinelerle ilgili detay ve inceleme bulabilirsin.

Saygılar

#muratreis' tarafından 19.08.2008 14:42:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2008, 14:34 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Örneğin bir S5 fiyat linki

Canon S5

İncelemesi

Canon S5 inceleme

Nikon P80 fiyat örnek linki

Nikon P80

Nikon P80 İnceleme

Panasonic Fz18 fiyat linki örnek

Fz18 İncelemesi

Tarih: 19 Ağustos 2008, 14:40 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nikonda VR var
Yüz Tanıma sistemi var
18x optik zoom var
15 çekim modu var
10.1 Megapixel
27 - 486mm (35mmm film eşdeğeri)
P,S,A,M modlarını kullanabiliyorsun
ISO çok yüksek değer veriyor ama bu makinelerde ISO 800 bile büyük başarı. Gece çekimi çok yapmayacaksan sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.
Video Kayıt özelliği

Daha önce like makine kullanan birisi olarak P80 güzel özellikler barındırıyor. Ben arada bir çekeceğim diyorsan, DSLR bir yatırım ve marka ile yürüme işi görüyorsan bu makine yeter.

Fiyat konusu ileride zaten para harcayacaksın konusu göreceli bir kavram. Bu makineyi 2 sene kullansan artık konuşulacak fiyat falan kalmaz ortada. Ayrıca zaman zaman hepimiz DSLR bile kullansak like makineye ihtiyaç duyabiliyoruz amaca göre.

Sonuçta bu iş bütçe, ihtiyaç ve amaç işi. Sen ihtiyacını ve amacını belirtmişsin. O yüzden DSLR sana şu an için fazla maliyet çıkarır diye düşünüyorum.

Ve Sayın Ocaklıların " Çok Bilen Bizler" yazısını makine almadan önce okumanı tavsiye ediyorum.

Saygılar

Tarih: 19 Ağustos 2008, 14:51 - İp: 81.***.**9.145
profiteer
profiteer (üye)
İstanbul / Meraklı

muratreis abi ilgin ve yardımın için teşekkür ederim..

şuan için Nikon P80'de kara vermiş durumdayım,
fakat birşey soracağım;

Nikon Coolpix P80 diye birşey var, birde Nikon P80 ikiside aynımıdır yoksa satan kişi Collpix mi yazmamıştır =)

abi teşekkürler 2-3 hafta içerisinde Nikon P80 ile çektiğim resimleri göreceksiniz =) P80'de kara verdim.. gece resimleri pek çekmiyeceğim çekersemde zaten gün batımı vs. olur gece kullanmam makineyi pek fazla genelde gezi tatil vs gibi yerlere giderken yanıma alacağım makinayı bu yüzden fazla kullanmayacağımı belirtiyorum..

ve söylemiş olduğunuz konuyu hemen okuyorum =)
herşey için teşekkür ederim muratreis =)

#profiteer' tarafından 19.08.2008 15:02:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2008, 14:53 - İp: 85.***.**4.2
  • 1