kttekin
kttekin (üye)
İzmir / Amatör

Leica Digilux 3 Hakkında Fikirleriniz?

Merhaba arkadaşlar. 2003 yılından beri Canon PowerShot G5 modelini kullanıyorum. Ancak Artık bana yeterli gemediğini düşündüğüm için kompakt bir makine yerine DSLR makinelere heveslendim. Uzun zamandan beri forumları takip ediyorum. Başlıktada belirttiğim gibi Leica Digilux 3 modeli ilgimi çekiyor. Bu model için yaptığım araştırmalar sonucunda kısıtlı sayıda inceleme ve kullunıcı yorumlarıyla karşılaştım lakin, bu yorumlar beni yeterince tatmin etti (bir iki konu dışında).

Makinenin kapasitesi belli. Bunu internet üzerinde kısıtlı sayıda (diğer marka ve modellere göre...) yapılan test çekimlerinden anlıyoruz. "herşeye rağmen leica, leicadır." mantığını anlayamıyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bir diğer konu ise bu modelin internet üzerindeki fiyat aralıkları.
4000 ytl - 7500 ytl fiyat aralığına sahip. Arasfoto.com adresinde makine için verdikleri fiyat 4000 ytl. Panatel'de (leica yetkili satıcısı) bile bu kadar ucuz değilken, Arasfoto bu makineyi nasıl bu kadar ucuza satabilir? Üstelik panatel garantiside veriyorlar.

Yapmış olduğum makine seçimi ve Arasfoto firması hakkında beni aydınlatırsanı çok sevinirim.

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

#kttekin' tarafından 13.07.2009 19:07:27 tarihinde düzenlendi.

#kttekin' tarafından 14.07.2009 11:46:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Temmuz 2009, 19:05 - İp: 78.***.**8.121
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Panatel'de (leica yetkili satıcısı) bile bu kadar ucuz değilken, Arasfoto bu makineyi nasıl bu kadar ucuza satabilir? Üstelik panatel garantiside veriyorlar.

bu benim olaya çok benziyor. Bi ara bende canonlara sadece erkayalar garanti veriyor sanmıştım oysaki başka garanti verende oluyormuş...
buradan bakabilirsiniz yada garanti işini t_yaman adlı üyeye sorabilirsiniz. Benim çok bi bilgim yok bu konuda..
alttaki linktede aynı garanti mevzusu geçti bakabilirsiniz.
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=39804

Tarih: 13 Temmuz 2009, 19:47 - İp: 88.***.**4.50
kttekin
kttekin (üye)
İzmir / Amatör

yönlendirmeniz için teşekkür ediyorum.

#kttekin' tarafından 13.07.2009 20:10:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Temmuz 2009, 20:10 - İp: 88.***.**4.133
  • 1