asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

K10dyi Bugün Aldım

Bugün makinayı aldım yardımcı olan herkese teşekkürler ayın 10unda gelecekmiş ama

Tarih: 28 Kasım 2006, 19:10 - İp: 88.***.**8.11
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Bir firma "fotoğraf kalitesi kötü" bir dslr'yi niye piyasaya sürsün ki? Salak mı?

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:15 - İp: 213.***.**5.242
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

y_k arkadaşımızın vermiş olduğu linkdeki fotolardan kendi çapımda bir düzenleme yaptım hepsi 1600 iso da çekilmiş fotolar, şu an kullandığım PC de photoshop olmadığı için paint de düzenledim umarım bir işe yarar, ama bence en keskin fotoğraf k10d ile çekilmiş olan 400 d ye göre biraz daha fazla nois var ama 400D de de keskinlik kaybolmuş.

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:16 - İp: 88.***.**9.59
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Dostlar kafanızı şişirdim sizinde kusura bakmayın ya Yardımcı olmak isteyen herkese sonsuz teşekkür. Ama son bi soru sorucam Pentax K10D 18-55mi Pentax K100D+Sigma 18-200mü

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:45 - İp: 88.***.**9.154
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan hakli, zaten makinen gelene kadar testler sonuclanir, o zaman da kararini verirsin, yani degistirip degistirmeyecegine..
..
ve asinan gercekten kendimi kotu hissettim, bir tek ben alma dedim, ki amacim kesinlikle kotu degil, sonucta iyiyse, belli olduktan sonra yine alma ihtimalin var.. neyse.. bekleyip gorelim..

....
Bir firma "fotoğraf kalitesi kötü" bir dslr'yi niye piyasaya sürsün ki? Salak mı?

bitpire, tabii ki kimse salak degil.. ama senin dedigin gibi dusunecek olursak sayet, butun dslr'lar cok iyi cekerler dememiz lazim, burada bunlari konusmamiza da gerek yok hatta.. 1ds de iyi ceker, 400d de; cunku her ikisi de dslr mi diyecegiz yani?.. hatta markasina da bakmayalim, sensor yapilarina da.. ne de osla dslr bunlar deyip gecelim..

valla bu konu altinda konustuguma bin pisman oldum.. sonucta adnan biliyor, soylemis de, o linke birlikte bakmistik, ben gordugumu soyledim, kalkip da burada bir markayi falan kotuleme amacim zaten yok..
ama hicbirsey kesin degil hicbir dslr olayinda, bunu unutmayalim.. her makinenin sensoru farkli, fotografi islemesi farkli, ciktisi farkli oluyor.. eger ki olmasaydi, hepsi zaten iyi derdik gecerdik.. neyse bunun da sonu yok tabii ki..

k10d, iyi bir makine, ama hicbirimiz daha gormedi bu makineyi..

................

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:08 - İp: 86.***.**0.120
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

İlker hocam ben sizin düşüncelerinize saygı duyduğum ve ciddiye aldığım için bu kadar tedirgin oldum belki bi başkası söylese sallamazdım. Ben yinede kararımı değiştirmicem ilerde sigma 18-200 alırız 17-70 alırız o zaman makina kendini gösterir inşallah Şunuda belirteyim sizin düşüncelerinizde kötü bi maksat aramadım kesinlikle.

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:13 - İp: 88.***.**9.154
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sagol asinan..

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:35 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1036&thread=20749318&page=2

adresindeki elemanin 16-45 f/4 lensi kotu kopyaymis megersem.. ikinci aldigi 16-45 lensi sigma 17-70'den bile daha keskin sonuc vermis..

bir tek geriye diger linkteki fotograflarin aciklamasi kaliyor..
o da buyuk ihtimalle kotu kopyadir lens..
adnan, neresiydi o baktigimiz yer?.. japon sitesiydi, hatta bayagi da fotograf vardi orada..

neyse.. asinan, dert etme hocam.. gereksiz yere ortaligi ayaga kaldirdigim icin de herkesden ozur diliyorum..

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:50 - İp: 86.***.**0.120
murat71
murat71 (üye)
İstanbul / Amatör

ilkerin görüşlerine katılmamak eldedegil makinanın bir iyi bir kötü fotografları sitelerde dolaşıyor
ama ben yinede o sitedeki kadar kötü sonuc vericegini sanmıyorum ilker o dedigin sitede burası LİNK

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:05 - İp: 85.***.**7.142
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

İLker hocam harbimi diosun içimi rahatlatmak için deil dimi Bak neşelendim şakaysa hemen 10dk içinde müdahale et doğrusunu yaz

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:46 - İp: 88.***.**9.154
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

asinan harbi soyluyorum tabii.. ama muratin da soyledigi gibi bir iyi bir kotu ornekler var, ben de sasirdim valla sonunda.. ama merak etme, cunku makinen ayin 10'un da gelecek diyorsun, o zamana kadar belli olur hersey, eger ki kotuyse hemen baska bir makine bakar alirsin.. ama bu cok dusuk bir ihtimal artik dogrusu..

Tarih: 30 Kasım 2006, 21:27 - İp: 86.***.**0.120