blnt38
blnt38 (üye)
Kayseri / Meraklı

K10d Alma Düşüncem

Merhabalar arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra Pentax k10d almak istiyorum. Öğrenci olduğumdan da bütçeme en iyi uyan makinanın bu olduğunu düşündüm. 2. El olarak bana ne şekil tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Fiyat aralıkları ne kadardır ne şekil güvenilir satıcı bulabilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Tarih: 20 Aralık 2009, 18:29 - İp: 88.***.**1.23
photom
photom (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben 2 senedir k 10-d 18-55 objektif ile beraber kullanıyorum . memnunum. Şu anki fiatlarını bilmiyorum. SİRKECİ yi biraz dolaşman lazım.hayyam çarşısından başlarsın.

Tarih: 20 Aralık 2009, 23:26 - İp: 88.***.**0.162
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sirkeci'de olmayadabilir. Hem sizi Canon-Nikon aldırmaya zorlayabilirler.

http://fotokritik.com/forum/107083

Bence biraz pazarlık yapın ve mutlaka daha önce SLR kullanmış biriyle alın.

Pentax için çok ucuz lensler var manuel olarak daha sonra da 100-200 verip bu lenslerle zenginleştirirsiniz ekipmanınızı.

Tarih: 20 Aralık 2009, 23:31 - İp: 88.***.**5.153
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Pentax K10D kullandığım ve çok memnun kaldığım bir makinedir, tavsiye ederim.

Hayyam pasajından Pentax alacaksanız, Pentax makine ve ekipmanları yoğunlukla satan tek dükkan Frelenss (Vehbi Bey) dir. Girişin altı katındadır. Genelde uygun fiyata, dükkan garantili, 2. el ve sıfır Pentax makineler satılıyor. Ben, özellikle 2. el ve spot alımda dükkan garantili alımı tercih ederim ama çok uyguna internet sitelerinden (sahibinden.com, gittigidiyor vs.) bulunursa, öyle de alınabilir ancak aman dolandırıcılara dikkat edin, bazen çok ucuz fiyat çekip, güvenli alışveriş opsiyonu açmadan, direkt alışveriş yapmaya zorlarlar, aldanmayın. Şimdilerde yine türediler, gözüme ilişmeye başladı.

Pentax K10D 2. el kit fiyatları (gövde + lens) genelde 800 - 950 TL arası değişir.

Tarih: 21 Aralık 2009, 08:06 - İp: 78.***.**4.63
blnt38
blnt38 (üye)
Kayseri / Meraklı

teşekkürler arkadaşlar değerlendireceğim

Tarih: 26 Aralık 2009, 12:13 - İp: 88.***.**1.23
  • 1