pasuedxzbl
pasuedxzbl (üye)
İstanbul / Amatör

Hareketli Cisimler İçin Giriş Seviyesi

İyi günler,

Voleybol müsabakalarında fotoğraf çekmek için markaların giriş seviyesi cihazları arasında çok fark var mıdır ? Bahsettiğim cihazlar Sony A3000, Nikon D3100 ve Canon Eos 1100D.

Bunlar arasında müsabakalarda hareketli cisimleri net çekebileceğim bir makine ön plana çıkıyor mu yoksa hepsinden aynı performansı alır mıyım ?

Tarih: 5 Eylül 2014, 13:23 - İp: 78.***.**9.194
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,

A3000 aynasız bir model. AF hızı çok iyi olmayacaktır. Seçiminizi D3100 ve 1100D arasında yapmalısınız. Ama bu iki modelinde istediğinizi verebileceğini sanmıyorum.

Tarih: 5 Eylül 2014, 13:37 - İp: 176.***.**6.71
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

çok zor.. yukarıdaki makineleri almak yetmeyecek.. yanına pahalı tele photo lenslerden almanız lazım. IS, VR olanlarından..

Tarih: 5 Eylül 2014, 19:37 - İp: 78.***.**2.108
gokmir
gokmir (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

pasuedxzbl, yazısından çekim mekanından bahsetmiyor, tahmimen kapalı spor salonunda çekim yapmaktan bahsediyor.
Benim acizane düşüncem burada hangi makineyi kullanırsa kullansın en üst seviyede cihazlar kullanmadığı sürece sonuç alamayacak.
Daha doğrusu makine ile tek başına sonuç alamayacak
Bana göre iki seçenek var
1. si asayı yükseltecek ki buda grenlenme demektir.
2. si ise flaş kullanmaktır.

Tarih: 17 Eylül 2014, 00:06 - İp: 46.***.**3.138
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

önden antreman yapın. yüzme öğrenmek için okyanusa atlıyorsunuz..

o makineler arasında bariz fark yok. iş sizde bitecek..

ortam görmeden buradan şu ayarları yapın diyemeyiz ama isoyu 800 e alın diyaframı da en küçük değere.. artık ne çıkarsa.. hiç beceremzseniz otomatik flaşssız modu açıp çekin.

Tarih: 18 Eylül 2014, 15:15 - İp: 194.***.**4.25
eskiev
eskiev (üye)
İstanbul / Amatör

sony'nin studyshot inside olan modellerini tavsiye ederim. Bunlardan slt olanlar hız açısından daha çok işinize yarar diye düşünüyorum. Bu tip zor durumlar için ek bir özelliği de var. (bu slt den kaynaklı teknik bir avantaj bu yüzden sony slt'ye has)

ssi sony'de gövdeye monte olduğundan hem istediğiniz objektifi kullanır hem de bunun için extra masraf yapmazsınız.(objektif üzerindeki titreşim önleyiciler çok pahalıya mal oluyor)

birde studyshot inside sony'nin üzerinde onyıllarca çalıştığı ve bence piyasadaki en iyi titreşim önleyici sistemdir. sony diye hemen burun bükmeyin. bu teknolojiyi uzun süredir asıl üretim amacı olan elde çekilen videolar için geliştirdi ve oldukça başarılı.

Tarih: 29 Eylül 2014, 18:39 - İp: 88.***.**6.161
ezel34
ezel34 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba

Valla Arkadaşlar Bende Sizin Gbi Çok Kararsızım, Bu İşin Ana Kaynağını Buldum. Adamlar Sağolsunlar Sitelerinde Canlı,

Destek veriyorlar hemde, çok İlğilenip Mağazalarına Gittim,

Makinemi görerek aldım Sizede Aşagıdaki siteyi Şiddetle Tavdiye Ederim..

www.fotografmakinalari.com

Tarih: 1 Ekim 2014, 18:26 - İp: 78.***.**5.176
nknschll
nknschll (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba, seçeneklerinin içinde kıyasla en uygun olan model Nikon 3100. Fakat diğer arkadaşların da dediği gibi kapalı bir mekanda spor fotoğrafları çekebilmek için ISO ve AF performansı yüksek bir gövde; buna ek olarak da yaklaştırma oranı fazla olan bir objektif kullanman gerekir. Büyük yatırımlar yapmadan önce iyice karar vermek gerekir fakat kararlıysan sana Nikon D7100'ü öneririm. ergonomik gövdesi, ISO performansı, 51 noktalı AF sistemi, saniyede 6 kare çekim hızı, çift hafıza kartı girişi ve full hd video özelliği ile uzun zaman işini görecektir.

Tarih: 9 Ekim 2014, 10:36 - İp: 188.***.**4.162
  • 1