factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

Görüntü Kalitesi En İyi Olan?

Merhaba ben en iyi fotoğraf çeken makinayı merak ediyorum herkez bunun farklı bir makina olduğunu söylüyor mesela bir arkadaş k10d'nin renklerinin nikon d200'den daha iyi olduğunu gösteren bir grafik koymuştu ama let's go digital'a göre nikon d200 pentax'dan daha iyi fotoğraf çekiyor bazıları ise cmos(yani cannon'un algılayıcısı) daha iyi olduğunu söylüyor fotoğrafları hakikaten daha iyi nikon d200'den ama bu fotoğraflar bana sanki üstünde oynanmış gibi geldi bazısı ise sony daha kaliteli diyor

Peki Siz ne diyorsunuz

Tarih: 31 Mayıs 2007, 08:10 - İp: 85.***.**7.100
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım bu konular yeterince hatta yettiğinden çok daha fazlasıyla forumda konuşuldu. bunun için bir çok topic açıldı. bir çok tartışma yaşandı. kan gövdeyi götürdü. uzun süredir birbirini tanıyan insanlar birbirlerini kırdılar. ve insanlar bu tartışmalardan artık sıkıldı ve bunaldı. sular daha henüz yeni durulmuşken sen şimdi kalkıp ne amaçla bu topic'i açıyorsun ki. eğer sorduklarında gerçekten samimi isen zaten bu konuda yeterince yazı var. hem bu forumda hem de yabancı sitelerde. biraz araştırmaya zahmet edersen onları okuyabilirsin. ama insanları birbirlerine düşürmekten zevk alıyorsanız kendinize başka eğlence bulmanızı tavsiye ederim.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 08:23 - İp: 62.***.**8.77
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

valla yaw sular yeni duruldu,insanlar resim yüklemeye çekiniyordu,şimdi hataları kapatıyoruz,herkese kendini geliştirmeye başladı,

daha önce açılan başlıklardaki daha önce dslr kullanan kişilerin resimlerine bakın,yeni edinenlerde çekim hataları elbet olacaktır.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 08:41 - İp: 88.***.**6.13
factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

yazımı eğer iyi okuduysanız fark edeceksiniz benim amacım kavga çıkarmak değildir.Sölediğim gibi hiç birinizin cevabı birbirini tutmuyor hrkez ayrı kafadan birşey diyor ben size kavga edin demiyorum ki adam gibi cevabını verin diyorum.Ben size bu konuyu 2-3 kere sordum ama siz direk kavga çıkartıyorsunuz.Cevaplarınız şu makina böledir bu makina böyledir pentax daha iyi nikon daha iyi sony daha iyi oluyor ve konu dışına cikiyor.

Dediğim gibi ben anlayamadım galiba daha önce böyle kesin bir yargıya vardığınızı ki eğer vardıysanız bana bi kişi çıksın desin ki kardeşim bak biz bu yargıya vardık aha buda falanca makinanın fotoğrafı bu da diğer makinanın fotografı.

Onca pentax nikon kavgası gördüm ama hiş yan yana fotografını görmedim.

Dediklerimi Lütfen bir de bu şekilde değerlendirin.

Ayrıca kimse benim bu cavabımın karşısına geçipte bana hakaret ediyor diye yakınmasın ve kavgaya ortam hazırlıyor diye yöneticiye şikayet etmesin.Çünkü böyle bir şey yok amacım kendi soruma cevabımı aramak ve ileride diğer kullanıcılara faydalı olmaktır.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:02 - İp: 85.***.**7.100
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

kurusa bakmayın ama ben bir şey anlamadım sizin beklentinizden. kendiniz zaten demişsiniz, herkesin farklı bir cevap verdiğini. böyle bir durumda insanlardan ortak bir şeyde karar vermesini mi bekliyorsunuz. böyle birşeyin mümkün olmadığını herkes az çok tahmin edebilir. yok eğer böyle bir beklentiniz yoksa zaten kimin hangi model için ne düşündüğünü okuduğunuzu zaten söylemişsiniz.
ayrıca yan yana fotoğraflar da bol miktarda yayınlandı. kimi bunlara inanmadı, kimi eşit şartlarda çekilmediğini, kimi ise exiflerinin değiştirilmiş olabileceğini söyledi. ama öyle yada böyle yayınlandı. eğer görmediyseniz geçen haftanın konularını biraz daha inceleyebilirsiniz.

son olarak bu soruyu daha önce de bir kaç defa sorduğunuzu ve her seferinde kavga çıktığını belirtmişsiniz. durumun sonuçta böyle olduğunu bile bile bu konunun daha farklı olacağını nerden düşünüyorsunuz.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:12 - İp: 62.***.**8.77
factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

neyse az once baya uzun birşey yazmistim ama en iyi yorumum yorumsuz...................................

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:24 - İp: 85.***.**7.100
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

melrock,

iyi walla, yani adabıyla tartışmayı bilmeyen birkaç kişi var diye isteyen istediği konu başlığını(ingilizcesi topic) açamayacak mı? Bu insanları birbirine düşürmek için bi başlık açmak yetiyorsa vay netfotoğraf'ın haline...

hem bu forumda hem de yabancı sitelerde. biraz araştırmaya zahmet edersen onları okuyabilirsin.

o zaman her merak ettiğimizi başka sitelerden araştıralım, illaki biyerlerde birileri yazmışyır bişeyler.. ne gerek varki burda başlık açmaya? Böyle mantık olur mu??

factorutvl,
İkisini de kullanmadım, o kadar da anlamam fotoğraftan ama uzun zamandır forumdayım ve bence her ikisi de mükemmel makine. K10d daha ucuz olduğu için bir adım önde. Daha forumlarda K10d alıpda sonradan pişman olup satıp D200 alan görmedim. Tersini de görmedim. Ama tabii herkes kullandığı makineyi övüyor

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:28 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

melrock,

iyi walla, yani adabıyla tartışmayı bilmeyen birkaç kişi var diye isteyen istediği konu başlığını(ingilizcesi topic) açamayacak mı? Bu insanları birbirine düşürmek için bi başlık açmak yetiyorsa vay netfotoğraf'ın haline...

hem bu forumda hem de yabancı sitelerde. biraz araştırmaya zahmet edersen onları okuyabilirsin.

o zaman her merak ettiğimizi başka sitelerden araştıralım, illaki biyerlerde birileri yazmışyır bişeyler.. ne gerek varki burda başlık açmaya? Böyle mantık olur mu??

factorutvl,
İkisini de kullanmadım, o kadar da anlamam fotoğraftan ama uzun zamandır forumdayım ve bence her ikisi de mükemmel makine. K10d daha ucuz olduğu için bir adım önde. Daha forumlarda K10d alıpda sonradan pişman olup satıp D200 alan görmedim. Tersini de görmedim. Ama tabii herkes kullandığı makineyi övüyor

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:28 - İp: 213.***.**8.2
cancanamca
cancanamca (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaş 1. kuralı unutmuşsun galiba,
en iyi fotoğrafı makine değil fotoğrafçı çeker,
sana dünyanın en iyi makinasını verseler al en iyisi bu deseler, dünyadaki herkesden daha iyi fotolar çekmeye başlıyacağını sanıyorsun.
İyi foto çekebilmek için önce işi öğreneceksin, tekniği kapacaksın, bunu yaparkende giriş seviyesi bir makina kullanacaksın, sonra en iyisi ne dir ne değildir kendin karar vereceksin.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:42 - İp: 85.***.**5.201
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

levobjk,

sana sonuna kadar katılıyorum. çok haklısın. ama teori ile yada olması gereken ile olan malesef birbirini tutmuyor. sen, ben yada factorutvl istediği kadar böyle düşünsün. sonuçta gerçekte olanlar ortadadır. bu tür konuların sonunun nereye gittiğini de hepimiz biliyoruz. bildiğimizin ötesinde de görüp yaşıyoruz. yani tecrübe ile sabit. o yüzden en azından bir süre forumda bu tür tartışmalar olmasa bence çok daha iyi olacak.

dikkatli okuduysan zaten arkadaş bu konuyu bir kaç kez konu olarak açıp sorduğunu belirtmiş. ve hiç birinde de istediği sonucu ulamamış hatta hepsinin de kavgaya döndüğünü söylemiş. o zaman daha bu ısrar niye anlamadım. bu konunun daha farklı yada daha kavgasız olacağını neye dayanarak düşünebiliyorsunuz ki. ve ben kendi yazımda "bu forumda da bir çok yazı yazıldığını" belirttim. yabancı forumları da belirtmemin sebebi burada yazılanlar tatmin etmediyse bakması içindi. yoksa tabiki önce buraya baksın. reklamlarda da dediği gibi, sen şimdi niye böyle dedin ki ki güzel kardeşim.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:49 - İp: 62.***.**8.77
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada her ne kadar tartışmayalım yeter artık desem de, ben de kendimi sanki bir tartışmanın içerisinde gibi hissettim ve hiç hoşuma gitmedi. zaten o kadar şey yazıştık ama konu başlığı ile ilgisi yok
ben en iyisi burda keseyim. eğer gerçekten sağlıklı bir tartışma ortamı olursa ne mutlu. zevkle okur takip ederim. onun dışında sanırım bende gereksiz bir tartışma (tartışmayalım derken tartışıyoruz ) yapmış oluyorum.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 09:53 - İp: 62.***.**8.77