lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

Fz-18 Housing İçin Bilgi

en sonunda fz-18 almaya karar verdim ama sualtında çekim yapmam gerekecek işim gereği. bu yüzden fz-18 e housing bulabilirmiyim bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardım etsin lütfen almışken herşeyini alayım ben araştırdım ama ikelite ta bile bulamadım ama belki gören olmuştur.

Tarih: 18 Ağustos 2008, 19:41 - İp: 85.***.**7.232
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

fz 50 ve fz 30 nimar housing uretiyor. fz18 ve fz28 icin japon epoque firması housing üretimi yapabilir ama kesin degil. Su altinda yuksek zoom yetenegine sahip makina kotu sonuc verir, tabi bu fz 18 icin gecerli olmayabilir. Panasonic bu makinalari sualti icin uretmedi, yani icinde underwater mod ları bulunmuyor. Ewa marine nin urettıgı fz 18 e uygun torba housıng ler var(D-A modelini alabilirsin 30 metreye kadar da kullanabilirsin). boyle bır sey alırsan da unutma color correctıon fıltre kullanman gerekecek, suyun durumuna gore turuncu yada mor. http://www.ewa-marine.de/index.php?id=82&L=0

Tarih: 19 Ağustos 2008, 09:40 - İp: 78.***.**3.4
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

yardımların için teşekkürler echoes iki siteyede baktım japon firması sadece 1 model için üretmiş housing diğeride torba ama herhalde sorun yaratmaz eğerki başka yerlerde olduğu kulağına gelirse beni haber edersen cok sevinirim saygılar

Tarih: 19 Ağustos 2008, 12:33 - İp: 85.***.**8.114
  • 1