batarya1
batarya1 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Fujimi mi Nikonmu

Arkadaşlar ben fujifilm s9000 veya nikon d40 alamyı düşünüyorum. Benim derdim fujiyle nikonun bu modellerinin fiyatı yakın arada 100 ytl falan oynuyor ama nikonun kit objektifi ile fazlabir zoom yapamıyoruz yeni objektif alsam makine parası kadar veya daha fazla yeni objektife para vermem gerekecek.Fujide ise 18x optik zoom var makine kompakt bildiğim kadarıyla bunların objektifi değiştirelimiyor ama zoomu iyi ne dersiniz hangisini alayım.Ne dersiniz bana bu işlerden anlayan varsa bana yardımcı olursa sevinirim...

Tarih: 29 Mart 2008, 17:24 - İp: 78.***.**8.126
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

dslr ve dslr like....bir şeyin benzeri mi yoksa orjinali mi daha makbuldur. kaldı ki d40(bazıları af-s objektif nedeniyle karşı olsada) mükemmel aletlerdir ve pahalı olan objektifleri pahalılığı gibi kalitelilerdir. fuji iyi makinedir ama sınıfındanda anlaşılacağı üzere diğer segmenti taklit eder.

Tarih: 29 Mart 2008, 19:04 - İp: 212.***.**7.144
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Tabi her şartta D SLr ama ikisi tamamen ayrı dünyaların makinaları. Genel kullanımda Fuji daha fonksiyoneldir.
suya sabun dokunmadan fuji alınır genel kullanım için senin istediğin şeyler göz önünne alınır.

Nikon alırsan sürekli kendinin yiyeceksin isteende paran yoksa tabi objektif falan alamatacaksın flaan )))

Tarih: 31 Mart 2008, 14:49 - İp: 194.***.**9.132
jdf_burak
jdf_burak (üye)
Trabzon / Meraklı

arkadasım fazla zoom cokk ii bırsey degıl 12 18 bu ara moda ama bı yerden sonra flu olayı baslıyo .paran varsa eger onemlı degılse nıkon derım ama lens almak benı asar dıyosan tabıkı fujı.slr-like da fujı cok ii.

Tarih: 3 Nisan 2008, 16:20 - İp: 85.***.**5.181
  • 1