darren
darren (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm Finepix S2950

Arkadaşlar Merhaba.

Ben fotoğraf çekme işinin meraklısıyım. Profesyonel olarak yapmıyorum.Profesyonelliği öğrenmek ve Profesyonele geçmek için Fujifilm FinePix S2950 ürünü nasıldır?

Bu fotoğraf makinesiyle neler yapılabilir?

Görüntü kalitesi 300-400 aralığındaki dijital fotoğraf makinelerinden çok daha iyi olduğunu gördüm: http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/finepix_s2950

SLR-like makinelerin kötü bir intibası mı var çevrede?

Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

#darren' tarafından 03.02.2012 10:56:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2012, 10:55 - İp: 88.***.**1.96
ohtar
ohtar (üye)
İzmir / Amatör

merhaba,

slr benzeri makinelerin kötü intibası sensörlerinin küçük olmasından kaynaklanıyor. kompakt makinelere göre yüksek yakınlaştırma sağlıyorlar, böyle olunca sensörleri de küçük olmalı ki bu değerlere ulaşabilsinler. çünkü çarpan sayısı sensör küçüldükçe artıyor. rekabet te şu an için yakınlaştırma değerlerini hedef aldığı için böyle yapılıyor. tabii bu çarpan etkisinin yanında kötü intiba uyandırma sebepleri; sensör küçülünce alan derinliği de kötü yönde etkileniyor (arka planı öldürme de denebilir), daha da önemlisi dinamik alan kötü etkileniyor (bu da beyaz içindeki ayrıntı ve gölgelerdeki ayrıntı olarak bir nebze özetlenebilir).

yine de makineyi almak amaç ile alakalı. ikinci el bir slr de düşünülebilir, daha taşınabilir birşeyler istiyorum arkadaşlarımı çekicem koca makineyi niye taşıyayım diyen kompakta da yönelebilir. tercih meselesi, ancak eksileri artıları yukarıda.

selamlar.

Tarih: 3 Şubat 2012, 11:16 - İp: 85.***.**7.222
darren
darren (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler ohtar bey fikirleriniz için tabi öncelikle çekim önemli benim için taşımak sorun değilde.
SLR makine şimdilik çok profesyonel geliyor bu fiyata bu makine ideal sanırım.

Tarih: 3 Şubat 2012, 11:21 - İp: 88.***.**0.95
ohtar
ohtar (üye)
İzmir / Amatör

estafurullah, bilginiz olsun amaçlı söylemiştim, fiyat olarak tabii ki tercih edilebilir bir makine, en azından manuel ayarlarını kullanarak bir fotoğraf makinesine hakim olmanıza katkısı da tartışılmaz.

Tarih: 3 Şubat 2012, 11:30 - İp: 85.***.**7.222
  • 1