hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

Fuji S9600 --pan. Fz 50 Kıyaslaması

ARKADAŞLAR BU MAKİNALARDAN İKİSİNDEN BİRİNİ ALMAK İSTİYORUM AMA KARAR AŞAMASINDA ÇOK ZORLANIYORUM. ELİMDEKİ SONY DSC F717 Yİ SATIP BU MAKİNALARIN TAVSİYELERİNİ SİZDEN ÖĞRENİP BİRİNİ ALICAM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.BEN YILLARDIR MAKRO FOTOĞRAFLA İLGİLENİYORUM İHTİYAÇLARIM BU YÖNDE

Tarih: 23 Mart 2007, 16:14 - İp: 81.***.**8.13
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Yeni çıkan Sony Dsc H9 u slr-like sınıfında tek geçerim. H9 u incele anlarsın. IS var+Nigtshot(gece resim video çekimi zoomu da kullanarak var)(Şu an bu özellik hiç bir Slr-like makinalarda yok.+15x zoom+ 8.1 Mega piksel+Hareketli 3LCD ekran+ ISO 80-3200e çıkmış+Shuttter speed-1/4000 e çıkmış+Tripod yuvası metal(fujiler gibi plastik değil)+Macro çekim 1 cm +Carl Zeiss mercek+Titreşim önleme var(Fujilerde yok)vs.. alttaki linkten incele. Pişman olmazsın.
Buradan incele

#erdenbay' tarafından 23.03.2007 16:48:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2007, 16:37 - İp: 88.***.**8.55
gezgin47
gezgin47 (üye)
İstanbul / Amatör

FZ50 kullanıcısı olarak ben panasonic derim. S9600 e göre fazlalıkları var

Tarih: 23 Mart 2007, 16:41 - İp: 88.***.**4.12
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

sy erdenbay sony inceleme fırsatım oldu çok artısı var makinanın lcd rkranı manuel focusta makro çekerken çok işime yarayabilir ama sony makinam olmasına karşın sony"e kanım ısınmıyor böyle bir ön yargım var

Tarih: 23 Mart 2007, 16:51 - İp: 81.***.**8.13
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

Ya Erdenbay; ben şu Soyn H9 a takmış durumdayım, arkadaşım nisan başında amerikaya gidecek ve ona sipariş vermeyi düşünüyorum, tabii ki o döneme piyasaya çıkarsa, merakım şu;bu makineyle çekilmiş örnek fotoğraflar veya yabancı sitelerde yapılmış yorumlar varmı? sen bir yabancı site vermişsin ama kardeşim bizim senin gibi yabancı dilimiz yokki, o nedenle bizim dilimiz, gözümüz ve kulağımız olursanız memnun olurum. saygılar.

Tarih: 23 Mart 2007, 16:59 - İp: 212.***.**0.22
erdenbay
erdenbay (üye)

maduran68 , Sony H7 ve H9 Nisan ayında satışa sunulacağı için, şuan yerli ve yabancı sitelerde fotoğraf incelemeleri yok. Ancak teknik incelemelerini görebiliyoruz. Fakat örnek olması açısından kendini ispatlamış bir önceki modelinin H5 in resim ve video linkini aşağıda veriyorum,inceleyin. H9 un buradaki resim ve video kalitesinden daha iyi olacağını umuyorum.

Sony H serisi RESİMLERİNİ İNCELE

Sony Dsc H serisi resimleri için tıkla Açılan sayfadan küçük resimlerin üstüne tıklayıp inceleyin
Sony H serisi VİDEO örnekleri için tıkla (Sayfanın en altındaki -Sample movies- yazan bölümdeki videoları tıkla indir ve seyret)

FİNE: en iyi kalitede çekilenler-2GB karta 30 dakika kesintisiz video çeker.
STANDARD: Normal compactların çektiği iyi kalitede video çeker-2GB karta 1Saat 30 dakika kesintisiz kayıt yapar(Canon s3 ler 2GB karta bu uzunlukta ve kesintisiz video kayıt yapmıyorlar)

''hkr'' arkadaş fikrine saygı duyarım.Fakat bir marka veya modele ısınmamak için,yaşadığınız olumsuz bir yönü olmalı.
Çünki hepimiz burada kullanan kimselerin deneme ve tavsiyeleriyle,alacak olan arkadaşları yönlendirmiş oluyoruz.
Yinede + ve - leri iyi değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum.

#erdenbay' tarafından 23.03.2007 20:31:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2007, 20:13 - İp: 88.***.**8.55
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

Erdenbay ilgine teşekkür ederim.saygılar

Tarih: 23 Mart 2007, 20:23 - İp: 88.***.**0.227
erdenbay
erdenbay (üye)

Rica ederim ''maduran68''. Merak ettiklerini bildiğim kadarıyla cevaplandırmaya çalışırım. Ha bu arada H9 USA fiyatı 470$ - Türkiyede ne olur 1 ay sonra görücez. Fakat USA dan alınanların Türkiye garantisi yok. Ama Türkiyede fiyatı iki misli olursa ,garanti olmaması sineye çekilir.Çünki Sony kolay kolay arıza yapmaz.

Tarih: 23 Mart 2007, 20:37 - İp: 88.***.**8.55
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

sony den soğumamın nedeni makinanın ccd sini bozulması ve 4 ayrı servisin ayrı ayrı konuşması beni bu soğuttu bi servis makinadan 300$ istedi arıza için ama sony türkiyeyi aradım aynı serviste ücretsiz yaptırdım ama bi kere soğuduğum için şu an sony düşünmüyorum. beni tatmin edemiyor.carl zeiss merceği başka marka kullansa inanın bu kalitenin çok üzerine çıkar.

Tarih: 23 Mart 2007, 21:45 - İp: 81.***.**8.13
erdenbay
erdenbay (üye)

Sayın ''hkr'' Bazı servisler böyle tutarsız davranabiliyor. Sorun yaşandığında Ana distribütörlerini aramak her zaman faydalıdır. Sony nin Carl Zeiss merceği ,dünyada kendini ispatlamış ve diğer markalarada sattığı kaliteli bir mercektir.Anlaşılan şanssız bir olay yaşadınız ve size denk geldi galiba. Her neyse fikrinize saygılıyım. Çünki bu iş zevk ve tecrübe meselesi.

Tarih: 23 Mart 2007, 22:15 - İp: 88.***.**8.55
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

9500 ile fz 50 nin birleşmiş hali süper bid slr like olacak.
ama yapmıyorlar işte
titreşim engelleme
geniş açı
kalem pil
hız

Tarih: 24 Mart 2007, 10:18 - İp: 88.***.**7.209