oguzhaneker
oguzhaneker (üye)
Balıkesir / Meraklı

Fuji Finepix S200exr

Arkadaşlar mrb. ben aranıza yeni katıldım bu işte amatörüm ilk makine olarak Fuji Finepix S200EXR düşünüyorum ama çok fazla bilgi bulamadım bu makine hakkında.avantajları yada dezavantajları nelerdir acaba bilen varmı ?

Tarih: 8 Şubat 2010, 13:12 - İp: 78.***.**9.22
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.letsgodigital.org/tr/22650/fujifilm-finepix-s200exr/

Tarih: 8 Şubat 2010, 13:34 - İp: 88.***.**3.75
-izmir-
-izmir- (üye)
İzmir / Meraklı

MERHABA

S200EXR iso , çözünürlük ve bazı özellikler arasında 2009 yılında ödül almış FinePix S100FS den daha üstündür.

Şuanda görüntü olarak slr cameralar kadar iyi bir performans sahibi.

ÖNEMLİ

Buarada 2010 yılında Fuji nin FULL-SIZE cameralar arasında yeni çıkan HS10 ve SONY Cybershot HX1 ide tavsiye ederim.

TAV SİYE

Bana kalırsa yeni camera almanız için Mayıs ayını bekleyiniz . Çünkü yeni sezon yaza doğru başlıyor camera larda.

Bana kalırsa amazon.com dan çeşitlerini araştırınız.

AMAZON.COM ----> Sol tarafta ***Electronics*** linkin üzerine geliniz ) ----> -***Camera & Photo*** linkine tıklayın ----> Aşağı doğru istediğiniz linki tıklayın ( SLR , Point-and-Shoots , Lens gibi ) ----> En son olarak sağ üste ***SORT BY*** linklerinden birini seciniz.

LETSGODIGITAL.ORG.TR ----> Bu sitesende özellikleri araştırmak için kullanırım. Sol taraftaki ***KARŞILAŞTIRMALAR*** linkinden dilediğiniz en az ve en çok 4 camera yı seçmeniz koşulu ile karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Sizin için araştırdım.....

http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/2399-1800-2184-2132.html

Tarih: 10 Mart 2010, 22:32 - İp: 88.***.**7.46
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ilk makina olarak Canon almani tavsiye ederim.

#ozansan' tarafından 12.03.2010 04:27:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mart 2010, 13:38 - İp: 221.***.**4.187
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hs 10 al.

Tarih: 12 Mart 2010, 00:08 - İp: 88.***.**6.231
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

abi herkez HS10 HS10 deyip duruyo nefret ediyorum zaten fujiden

Tarih: 12 Mart 2010, 11:13 - İp: 212.***.**6.136
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bende HS 10 diyerek Pazarbeye katılıyorum. Ayrıca Fuji'yi seviyorum.

Tarih: 12 Mart 2010, 11:19 - İp: 85.***.**0.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Pavırrşat kızman son derece normal. Aksi düşünülemez.
O sınıfın kralı hs10. Zaten rakibide yok. Eskiden fz 50 vardı. Ondan önce canonun da bu sınıfta bir makinası vardı ki lider o idi. Sonra sony f828 efsanesini yaptı. Öyle objektifi olan bir makina gene yapsa bi dakka düşünmem alarım zati.
Caon sx1 de kendi sınıfının tartışılmaz en iyisi . S2 kullandım pavırşat ne fujinin ne başka markaların o ayardaki makinaları onunla asla yarışamaz.
Bunları kabul etmemiz lazım.
Hata bende sana katılıyorum.

Tarih: 12 Mart 2010, 11:50 - İp: 88.***.**5.103
-izmir-
-izmir- (üye)
İzmir / Meraklı

MERHABA

Fuji fotoğraf makinaları üzerinde son derece iyi.

Herkez, Camera konusu acılınca CANON veya NIKON nu üstün görüyor.

Tamam haklısınız ama biz SLR makinalarından bahsetmiyoruz ki. Cameralar çeşit çeşit tir. Size fotoğrafların sıralamasını yapayım.

************** T O P 5 **************

1. SLR cameralarda ------ Leica, Hasselblad, Mamiya, Canon, Nikon

2. Point & Shoot ( diyer bir değişle COMPACT camera ) ------ Fuji, Sony, Canon, Nikon, Panasonic

Şuan Fuji Finepix camera da, diyer tüm kameraların hiç birinde bir özellik yok ve ve ve ve.........

Fuji Finepix S200EXR 2009 yılında ödül almış bir makina olmak ile birlikte. Sensörü ve iso ayarları SLR makinaların bazılarından iyi.

Uzun lafın kısası : Eyer sadece görüntüde önem veriyorsanız Fuji Finepix S200EXR oldukca iyi.

Ama diyorsanız ki zoom da uzak olsun, Motion Panorama, Motion Remover

NOT

Fuji Finepix HS210 da olan ve diyer cameraların hiç birinde olmayan özellikler yukarda yazdıgım gibi

Motion Remover -------- Hareketli objeleri cekilmiş resimden cıkarma özelliği

DEVAMI AŞAĞIDA

http://www.letsgodigital.org/tr/25022/fujifilm-finepix-hs10/

http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/2399-2184-2132-1971.html

YETERLİMİ

Tarih: 17 Mart 2010, 13:25 - İp: 78.***.**5.201
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Resim kalitesi bence çok önemli. HS10'un kalitesi nasıl ki

Motion Remover nasıl çalışıyor? Merak ettim hareketli nesneleri nasıl algıladığını. Düşük enstantene ile zaten hareketliler çıkmaz diye düşündüm ama yine de bulanıklılık olur.

#sinnux' tarafından 19.05.2010 11:32:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mayıs 2010, 23:04 - İp: 78.***.**3.47
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bende Fujiye karsi olanlardanim.Zamaninda f200EXR tecrubem oldu 3 saat icinde magazaya geri teslim ettim.Ne menusunde is var,ne hadi ekrani tatmin eder,ne makro ozelligi var,ne f rakamlari tatminkar eder ozellikte,ne yuksek ISO kalitesi bas bas bagirdiklari gibi mukemmel idi yani 3 saat iyi dayandim acikcasi.Fokuslama yaparkenki gurultude cabasi.Fujilerin uretim kalitesinin bir Canon makinalari tutabilecegini ve performans ozellikleri itibari ilede Canonlari gecebilecegini hic zannetmiyorum.EXR denilen olay zaten tam bir balon ve oyle sonuclar falanda abartildigi gibide degldi zaten ki gece fokus yapmak tam bir iskence.S200EXR yerine HS10 alirsaniz en azindan biraz hiz avantaji ile fark yaratabilirsiniz.Simdi EXR mukemmel bir bulus olsa idi Fuji yada diger firmalar bunu yeni makinalarina yansitmazmiydi.Benim tecrubemi dogrular nitelikte Fuji kendisi yeni makinasi HS10 a EXMOR sensoru yerlestirdi yani olay net...

Tarih: 24 Mayıs 2010, 11:29 - İp: 221.***.**6.23
  • 1