akcacaglar
akcacaglar (üye)
Bursa / Amatör

Ellerim Büyük Canon 500d Almalımıyım.

arkadaşlar geçmiş yıllardan bu yana gelen fotoğraf merakımı kompakt makinelerle çekimler yaparak gideriyordum ama artık yetmemeye başladı. dslr bi makina almaya karar verdim. tüm forum sitelerini hatim ettim. kafamda canon 500d yi kararlaştrdım. bi arkadaşımda 450d aldı. tabi denemek istedim. denediğimde çektiğim fotoların bulanık çıktığını gördüm. ama onun çektiklerinde bulanıklık yoktu. belkide alışık olmadağımdandr dedim. sonra elekotroword e gittiğimde fotoğraf makinelerini denemek istedim. görevli yardımcı oldu. ilk önce elime canon500d yi aldım. hafifti ama elime güzel oturmuyodu. sonra nikon d90 denemek istedim 500d den sonra baya ağır olduğundan şaşırdım. ama elime güzel oturdu. önümüzdeki günlerde hayyama gidip makinemi almayı düşünüyorum. ama canon 500d mi nikon d90 mi. 500d ye elimin büyüklüğünden dolayı alışabilirmyim. yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 20 Temmuz 2010, 20:12 - İp: 78.***.**3.8
abdullah_55
abdullah_55 (üye)
Samsun / Meraklı

ellerinin çok büyük olduğunu düşünüyorsan f makinana bi tane grip takarsın olur biter

d500 ü bende spariş verdim geliyo yakında

Tarih: 20 Temmuz 2010, 21:08 - İp: 81.***.**3.20
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hangi makineye içiniz ısındı onu belirleyın. ozellikleri arasında birinde olup digerinde olmayan eksiklik duyacagınız bir sey yok. ikiside sizi fazlasıyla memnun eder.
500d ye içiniz ısındıysa bir battery grip alır takarsınız ergonomi sorununu cozersiniz.

Tarih: 20 Temmuz 2010, 21:47 - İp: 94.***.**9.78
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ucuna 400mm takarsınız ağırlaşır

şaka bir yana, haftasonu d300 kullandım, nikon... onu eline alınca benim 550d oyuncak gibi kalıyor...

ama benimkinin ucunda 55mm f1.7 lens vardı, o koca nikondan daha keskin foto veriyordu

hani denir ya boyutuna değil işlevine bak diye

bateri grip takarsanız hem makine büyür ele oturur, hem de karizmatik ve seri bir makine olur... ben de seneye almayı düşünüyorum bir grip...

550d öneririm, eğer büyük makine istiyorsanız ve video önemli değilse kesinlikle 40d derim... d90 bence gereksiz pahalı... 55-250 is gibi süper ekonomik ve kaliteli tercihler de yok nikonda...

Tarih: 20 Temmuz 2010, 22:35 - İp: 188.***.**5.40
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

Canon kullanan biriyim; ama eğer elinize D90 iyi oturduysa, D90 alın. Ele oturma mevzusu sizi fotoğrafa tetikler.
500D alacaksanız da bir grip alın, bu şekilde hem dik kadrajlarda daha net açılar yakalarsınız, hem de ele oturma sorununuz ortadan kalkar.

Tarih: 21 Temmuz 2010, 12:42 - İp: 88.***.**8.153
akcacaglar
akcacaglar (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar uzun düşünceler sonrası d90 a karar kıldım. forumdan araştırdığım kadarıyla fiyat aralığı 1800-2000 TL aralığında. hayyama giderken bu kadar nakit götürmeyi düşünüyorum. benim sorum şu gitmişken çanta+uv filtre+tripod bu fiyata dahil şekilde mi satarlar.

Tarih: 23 Temmuz 2010, 01:58 - İp: 88.***.**7.60
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Çanta vs.. yapacağınız pazarlığa bağlı olarak dükkanın hediyesi olabilirde olmayabilirde.Para konusunda endişe ediyorsanız sirkecide hemen hemen her banka mevcut gider herhangi bir ortak noktadan parayı çekersiniz.

Tarih: 23 Temmuz 2010, 10:27 - İp: 85.***.**9.249
  • 1