sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

Elinde Mekanik Pentax Slr Olan??

merhaba arkadaşlar.. şu sıralar yıldız fotoğrafı çekme isteği var üzerimde şehire uzak bir yerde yaşıyorum. elimde 28mm bir pentax objektif var analog'a uygun fakat body yok.

bana ödünç ya da ucuza mekanik body verebilecek/satabilecek var mı aranızda??

* bu tarz fotoğraflar en az 1saatte çekiliyor. 3-5 saate kadar çıkabiliyor. bu yüzden buna ne k10d nin bataryası yeter ne de CCD'si.. o yüzdendir mekanik body arayışım.

* ayrıca elimde bi zenith var ama 50mm ile yıldız fotoğrafı çekmek imkansız gibi. 28mm veya daha geniş objektif gerekli. 50mm ile kadraja herhangi bir konu dahil edebileceğimi düşünmüyorum. sonuçta gökyüzüne yer kalmayacak

Tarih: 4 Ağustos 2007, 17:44 - İp: 85.***.**4.243
foxfo
foxfo (üye)
Ankara / Meraklı

Sedat merak ettim. Yıldız fotosu çekmekten neyi kastettin?
Hele 3-5 saat olunca.
Yeni bir yıldız mı keşfettin yoksa
Ayrıca o kadar süreyle makineyi yıldıza kitleyecek mekanizman var mı?

#foxfo' tarafından 07.08.2007 03:32:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 00:01 - İp: 85.***.**8.107
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yook halka halka çıkar zaten.Teleskop var o iş için :D

aslında iyi poz çıkarmak için , kutuplara yakın yerlerde güzel sonuçlar çıkar.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 00:13 - İp: 85.***.**0.68
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

yok halka halka cikmaz, o kadar uzun pozlamada cizgi seklinde cikar. guzel calismalar var evdeki bilgisayarda bulursam koyarim. direk elektrige bagla ama ccd cok isiniyor. makinanin arkasina bir buz kutusu filan dayamayi deneyebilirsin. ama cok soguk olmamasida laizm. internette boyle ceken adamlarin tecrubelerini oku bence. dslr ile boyle fotograflar cekmeyi basaranlar var ama pozlama max 30 dk oluyor sanirim. film makina bile kullansan onun icin gerekli filmi nereden bulacaksin ki?

Tarih: 7 Ağustos 2007, 11:53 - İp: 195.***.**8.198
ekranci
ekranci (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi nasil yerlestirdiginize gore (kuzey-guney yonunde mi yoksa dogu-bati yonunde mi) ya dairesel ya da uzun cizgi seklinde cikiyorlar.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 16:38 - İp: 88.***.**9.87
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

"makineyi nasil yerlestirdiginize gore (kuzey-guney yonunde mi yoksa dogu-bati yonunde mi) ya dairesel ya da uzun cizgi seklinde cikiyorlar."

doğru bence de. çünkü dünya dönüyor. haliyle yıldızlar da beklemiyor. 3-5 saat pozlamada mutlaka ciddi yerdeğiştirmeler olacaktır. haliyle fotoğraf da arkadaşın dediği gibi doğru veya eğrilerden oluşacaktır diye düşünüyorum

Tarih: 8 Ağustos 2007, 16:45 - İp: 88.***.**2.231
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

elimde revue full mekank bir SLR var, manuel focus
üzerinde de 50 mm objektifi var.
Bu makineyi pentax üretti diye biliyorum.
Zaten objektifi pentax uyumlu.
Ama dediğim gibi auto focus özelliği yok
İşini görecekse ödünç olarak gönderebilirim.
İstediğin gibi kullan,
Sonra işin biterse gönderirsin

Tarih: 14 Ağustos 2007, 00:44 - İp: 88.***.**0.89
  • 1