nurselif
nurselif (üye)
İstanbul / Amatör

E Baydan Canon 550 D Almak ?

merhaba canon 550 d almaya karar verdim piyasada çok farklı fiyatlar var ebaydan baktım türkiye'ye göre fiyat farkı müthiş
dil değişimi dışında başka bir sıkıntı olur mu birde dili canon garanti kapsamında değiştirir mi sizce yurtdışından getirtmek nasıl olur

Tarih: 16 Ocak 2012, 15:21 - İp: 178.***.**9.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ebayden aldıgınız makine turkiyede evinize gelmez. yeni gumruk kanununa gore 75 euro uzeri her urun gumrukte takılır vergisi harcı falanı filanıyla beraber astarı yuzunden pahalıya gelir. ayrıca yurtdısından alınmıs makinenin turkiyede garantisi gecerli degildir.

amerikadan gelecek bir tanıdıgınız varsa, alıp onun adresine yollayın gelirken yanında getirsin.

Tarih: 16 Ocak 2012, 17:41 - İp: 78.***.**3.139
f9d3w1l
f9d3w1l (üye)
Bursa / Meraklı

Bir ay önce almanyada 550d aldım bende. Dil problemi yok, türkçe menüsü var. 1 yıl uluslararası garantisi olduğunu söylediler fakat çok da emin değilim
Fiyata gelince kit lensle beraber 530 euroya aldım.

Tarih: 16 Ocak 2012, 17:56 - İp: 85.***.**2.45
nurselif
nurselif (üye)
İstanbul / Amatör

yurtdışında olan biri alacak bana türkiye ye gelince getirecdek o zaman bir problem oluyor mu gümrük falan ? hiçbir bilgim yok çünkü
onun dışında garantiler uluslararası oluyor diye biliyorum ama yanılıyor muyum acaba ??

Tarih: 16 Ocak 2012, 23:26 - İp: 88.***.**9.3
f9d3w1l
f9d3w1l (üye)
Bursa / Meraklı

Bende o şekilde aldım makinemi 15 gun sonra elime geçecek. O şekilde bir sorun olmuyor. Uluslar arası garanti konusundan benimde çekincelerim var. Onu da kasko yaptırarak çözmek istedim. Fakat geç kaldığım için yaptıramadım.

http://www.ekask.com.tr/Hesapla.aspx?u=Fotograf-Makinesi-Hizmet-Paketi_1012

adresinden fatura bilgileri ile düşük bir bedelle kasko yaptırabilirsin. Sadece 15 gün geriye dönük işlem yapılabiliyor. Ben o yüzden yaptıramadım. Alırsan da geç kalma yaptırmakta.

Tarih: 17 Ocak 2012, 14:20 - İp: 85.***.**8.31
lutus
lutus (üye)
Yurtdışı / Amatör

öncelikle, garantisi sadece yurtdışında geçerli oluyor.
Akrabanız boynuna asıp getirecek hiç bir problem olmaz. hatta yabancı dili iyiyse havaalanından vergi geri ödemesi bile alabiliyor(eğer oranın vatandaşı değilse). ayrıca eos 550d yazan makinelerde türkçe menü kendiliğinden var yani dil değiştirmenize gerek yok, rebel T2 yazanlar konusunda bilgim yok.

Tarih: 17 Ocak 2012, 14:29 - İp: 78.***.**6.95
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

amerikadan bir tanıdıgınız getirecekse sorun olmaz. boynuna asıp getirmesine gerek yok,kutusuyla beraber atsın valize getirsin.
uluslararası garanti turkiyede gecerli degil.
eger makineniz arızalanırsa garanti kapsamında tamir için aldıgınız ulkeye gondermek zorunda kalırsınız.

turkiyedeki servis garanti kapsamına almıyor, ve zaten fahiş rakamlarla tamir öneriyor.

makinenizi sigortalatabilirsiniz. ya da işinin ehli bir fotograf makinesi servisinde tamir ettirebilirsiniz. ancak bunlar dusuk ihtimaller.

Tarih: 17 Ocak 2012, 22:16 - İp: 78.***.**7.70
nurselif
nurselif (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim biraz oturdu fikir olarak

Tarih: 18 Ocak 2012, 17:17 - İp: 178.***.**3.213
  • 1