nuvanda81
nuvanda81 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Düğün Klibi İçin Öneri Lütfen

Düğün Klibi Çekimi İçin Bir Makine almak istiyorum
özellikle video kalitesi başarılı olan cihaz konusunda yardım bekliyorum.
bütçe olarak; bir mark 3 alacak durumum yok maalesef, bunu dikkate alırsanız sevinirim.

Tarih: 13 Şubat 2017, 14:41 - İp: 85.***.**0.78
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir müddet Nikon D300s kullandım günümüz teknolojisinin hızı yüzünden adı eskiler arasına karışmış olsada her türlü fotoğrafçılığın işini gayet iyi görecek ve aynı zamanda mükemmel video çekimi donanımı olan oldukça seri bir makina. Fiyatıda uygun hem çatır çatır çekiyor valla fotoğrafı

Tarih: 15 Şubat 2017, 17:02 - İp: 194.***.**0.163
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Lens faktörünün çok daha önemli olduğu, tripod-monopod vs ... pan tekniğinin üsturuplu kullanımı...

Kısaca; herhangi bir aps-c sensörlü canon gövde üzerinde 135mm 2.0L + 50mm 1.4 + ....... (18-50 gibi geniş açı) lensler

Ronin gibi 3 eksenli bir stabilizer önermeliydim aslında.. ama doğru düzgün bir tripodun bile bugün 800 TL den aşağı olmadığını düşününce...

Elinizde ne makine varsa, onunla yola çıkmalısınız.. benim önereceğim lenslerin sadece ikisi bile almayacağınız 5D mkIII ün fiyatını buluyor... Tekniği konuşturmak size kalıyor.. iyi çekim tekniği, makine dezavantajını tamamen unutturur... eos 100d dahi bu iş için yeterli...

Tarih: 15 Şubat 2017, 21:20 - İp: 95.***.**7.20
  • 1