roko92
roko92 (üye)
Eskişehir / Amatör

Dslr Ye Geçiş Yapıcam Yardıma İhtiyacım

Herkese merhaba Şuan kullanmış olduğum makine nikon F50, öğrenci olduğum için artık filmli makine de fotoğraf çekmek oldukça maliyetli oldu benim için dslr makine almak istiyorum fakat bütçe olarak çok fazla imkanım yok fiyat olarak 500 tl ve 750 tl arası bir makine istiyorum hangi makine benim için uygun olur bu konuda kafam fazlasıyla karıştı alacağım makinenin bodyden focus lu olması geriyo çünkü elimde 3 adet f50de mevcut olan objektif var bunları da değerlendirmek istiyorum bana tavsiye edebileceğiniz makine varmı ve fujıfılm ın dslr makınelerı kalite olarak ve fiyat olarak nasıl şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 1 Nisan 2013, 03:29 - İp: 5.***.**7.52
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

ikinci el dslr makinelere bak istersen , fiyatlar ve objektif konusunda net birşey söyleyemiyorum ancak , mağazalardan objektiflerinin olup olmadığına bakabilirsin.
Dslr şart değil , 2.el almam diyorsan Dslr-like sınıfı canon ve fujifilm gibi markaların modellerini araştırman yararlı olacaktır

Tarih: 1 Nisan 2013, 03:55 - İp: 78.***.**7.184
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı
roko92
roko92 (üye)
Eskişehir / Amatör

tesekkur ederım paylasımınız ıçın

Tarih: 1 Nisan 2013, 16:11 - İp: 5.***.**8.232
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

elinizdeki lensleri değerlendirme imkanı ne ölçüde vardır (En azından AF lens olmalılar ki DSLR gövdede motor var ise oto AF yapabilsinler) bunun için de mutlaka Nikon orta seviye makinelerinden alacaksınız D80,D90,D7000 gibi. D80 istisnai olarak video çekmez bir gün lazım olur derseniz.

Tarih: 2 Nisan 2013, 18:04 - İp: 62.***.**4.1
roko92
roko92 (üye)
Eskişehir / Amatör

tesekkur ederim muzaffer bey elımdekı lenslerde af yok oyuzden bana bodyde focus motoru olan bı makıne lazım sızde d70s işimi görürmü bnım hayalımdekı makıne d90 en son care onu alıcam tesekkur ederım tekrar

Tarih: 2 Nisan 2013, 20:37 - İp: 5.***.**8.134
  • 1