cansu_tan
cansu_tan (üye)
İstanbul / Meraklı

D90 ..... D5000

merhaba bende daha yeni aranıza katıldım. burası çok güzel bir site yeni buldum ve çok sevindim ...

makina alıcağım ve sizinde fikrinizi almak istedim d5000 ile d90 alıcağım ama hangisini alıcağım bilemedim video bakımından ve özellikler bakımından hangisi iyidir acaba fikirleriniz nelerdir

teşekkürler

#cansu_tan' tarafından 24.04.2009 00:46:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Nisan 2009, 19:45 - İp: 85.***.**2.206
devinci
devinci (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

#devinci' tarafından 05.08.2009 05:24:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 11:36 - İp: 85.***.**9.68
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

a,b,c : metnin tamamını mı kopyalasaydım ?
d : o kısım tercümeniz değil , yorum cümleniz

-------------

Ben HIÇ BİR BİLGİM OLMAYAN D90 video teknolojisindeki " rolling shutter " 'in ne olduğunu bu topic sayesinde INTERNETTEN OKUYARAK ogrendim .

Siz doğru bildiğinizi sandığınız , AÇILDIĞINI/KAPANDIĞINI/YUVARLANDIĞINI ve bu şekilde eskidiğini/yıprandığını düşündüğünüz " rolling shutter " 'ın , aslında orada bulunan bir mekanizma olmadığını , sadece SENSORUN ELEKTRONIK ALGILAMA METODUNA verilen ad olduğunu - biraz zor da olsa - kavradınız .

Benden bu konuda bu kadar ..........

Tarih: 7 Mayıs 2009, 17:51 - İp: 96.***.**9.175
xaqpax
xaqpax (üye)
Kayseri / Firma

Devinci: 1dakika=60saniye X 25 fps =1500 kare,yani ''1500 shutter'' gerisini siz düşünün.

Canon ve Nikon seni nasıl kaçırmışlar!

Harikasın bütün bunları onlar düşünememişler milyarlarca dolar yatırım yapmışlar...

NF ailesi olarak size katkıda bulunalım 3-5 ne varsa herkes para toplasın sizi başkan yapalım ve yeni bir ürün çıkaralım ortaya...

"Devicikon" Töbe yarabbim

Tarih: 7 Mayıs 2009, 23:10 - İp: 88.***.**7.72
devinci
devinci (üye)

#devinci' tarafından 05.08.2009 05:25:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 04:35 - İp: 85.***.**9.68
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" RollingShutter ın ne olduğunu anlatan benim siz değilsiniz.İlgili yazımın 2 nolu başlığında belirtilmiş.Çalışma sistematiği kısaca anlatılmış " dersiniz.....
-----------------------------------

Efendim , 2 no'lu başlığınız ( yani daha önce tüm yazdıklarınızı inkar edip 180 derece döndüğünüz ) , benim size işleyiş tarzını anlatan Ingilizce açıklayıcı metni yollamamdan ( 01:59 ) 6 saat sonraya denk geliyor ( 08:08 ) .. ( Elektrikleriniz 2 yazı daha yolladığım 04:58-06.31 arasında bir saatte kesikmiş - bir de onu bahane etmeyin )

#paperman' tarafından 08.05.2009 06:33:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 05:40 - İp: 96.***.**9.175
xaqpax
xaqpax (üye)
Kayseri / Firma

Devinci:

Sizi aslında hiç muhattap almamam gerekirdi ya neyse.
Bilgilenmeniz adına verilmiş bukadar emeğe saygınız yok mu.
Üslupları belli her iki şahıs olan sizlere söylüyorum.Bu konu benim için kapanmıştır,her ikinizede Allah Selamet versin.

----------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi birincisi kendi üslubunuza da bakın beyefendisiniz hoşsunuz madem gökdelenin tepesine çıkıp seslenirvari konuşmayın, koca bir sıfırdan ibaret insanlar burada fizik prof u oluyor.

Bilgilendiriyormuş beyefendi, neyin bilgisi bu? hangisi doğru? bahsettiklerinden haserdarız ama cevap aradığımız konuda bizi tatmin etmiyor, aynı konu içinde diğer arkadaşlarımca savunduğun konunun aksi ispatlanmış ve koca koca firmalar da bunları bilerek 100binlerce makine üretmiş orada hiç mühendis yok ya da kafası çalışan hiç insan yok dünya üzerinde bu makineleri alanlar içinde, bas bas bağırıyor elin gavuru full hd çeken foto makinesi çıktı diye, en ünlü fotoğrafçılar alıp denemişler beğenmişler yorumlamışlar, tabi bunlar geri zekalı bir sen süper... Bırak bu işleri millete şirin görünmeye çalışıp insanları ezme burada...

Muhatap alıp almayacağın kişilerde kararlı ol ya al, ya alma...

Yönetimden rica ediyorum bu konu kapansın..

cansu_tan sizin konunuzu sabote ettik çok özür sizden ve bilinçli NF ailesinden..

Saygılarımla...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 12:29 - İp: 78.***.**0.24
devinci
devinci (üye)

#devinci' tarafından 05.08.2009 05:27:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 13:51 - İp: 85.***.**9.68
xaqpax
xaqpax (üye)
Kayseri / Firma

Ben daha birşey demiyorum...

Saygı ve Sevgilerimle size kolay gelsin...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 15:03 - İp: 88.***.**7.72
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Video esnasında perde devamlı açık ve sabit dediğimde bana yazdığınız ilk cevabınızdan - atlamışım .....

--------------------

"Gelelim perde olayına,perde dediğiniz gibi mekanik bir parça olup,sandığınızın aksine video çekimi esnasındada hareketlidir.Yoksa fotoğrafların her karesinde hareket edipte video çekiminde niye hareketsiz kalsın."

"Ayrıca fotoğraf makinasıyla video çekerken çıkan sürekli ses neyin sesi acaba."

"Fotoğraf makinasıyla video çekerken hareketsiz kalan tek parça,DSLR ler için vizörün AYNASIDIR. "

------------------

Tarih: 8 Mayıs 2009, 19:51 - İp: 96.***.**9.175