chagatay
chagatay (üye)
İzmir / Amatör

D70s Vs D100

Merhaba,
Hangisini tercih etmeliyim? Yeni olduğum için kafam biraz karışık. D70 alacakken D100 için aklımı çeldiler. Yardım ederseniz sevinirim.

Tarih: 5 Haziran 2006, 21:58 - İp: 86.***.**7.49
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

foruma hosgeldin chagatay..

akil celenlere fazla inanma.. (o yuzden ben de aklini celmeye calismayacagim su anda.. ama sanirim celmeye basladim bile.. )

d70s ile d100 arasinda secim yapmam gerekseydi, kesinlikle d70s'i secerdim.. d100 secen birisinin de, secimini, d100'un body'sinin saglamligindan dolayi yaptigini bilirdim..

tabii body saglamligi derken, d70s'in cok kotudur demiyorum.. sonucta yeni baslayan birisin chagatay.. makinene gozun gibi bakacaksin.. (ayni benim gibi..) o yuzden body saglamligini dert etme.. d70s, daha yeni teknoloji.. ve her ozelligiyle d100'den daha iyi..

ha ama bir de d200 denen bir makine var.. nikon'un yeni cikardigi makine.. d100'un bir ust modeli..
eger akil celmesiyle alabilirsen..... bence kendine d200 almaya calis..
(tabii simdi bana inanmazsin, cunku, aklini celmeye calisiyorum gibi sanki.. )

not: tum bunlari, dslr konusunda yeni oldugunu dusundugumden soyledim.. eger fotografcilik konusunda yeniysen, d200'u kafadan aklindan cikar derim.. (zaten girmemisti ki dermissin.. ) d100'u de.. bir tek d70s kalsin..
ama ona da fazladan para odeme, yerine d50 al.. ustune artan parayla da bir tane de lens alirsin kendine..
veya hicbirini alma.. 12x optik zoom'lu bir compact al kendine.. cunku yeterince iyiler.. hele ki bizler gibi yeniler acisindan, fazlalar bile..
benim tercihim panasonic fz30 olurdu.. veya sony h5.. canon s3 is.. artik arastirirsin..

gorusmek uzere.

Tarih: 5 Haziran 2006, 22:29 - İp: 62.***.**2.10
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

fotoğrafçılığa yeni başlayan biriysen ve çekim teknikleri ile bilgi eksikliğin var ise kesinlikle d 70 ve d100 senin canını çok sıkar bu makineleri kullanmak için makineden daha iyi olman gerekiyor çünkü yeni başlamak için d like modellere bakmalısın illa dslr olsun diyorsan d 50 al.

Tarih: 6 Haziran 2006, 10:21 - İp: 88.***.**2.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

isin gercegi, d100'un uzerinde otomatik cekim modlari da yok.. o yuzden yeni baslayan birisi icin bayagi zorlu gelebilir..

Tarih: 6 Haziran 2006, 23:03 - İp: 62.***.**2.10
chagatay
chagatay (üye)
İzmir / Amatör

Hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Akıl çelenlere pek uymamak lazım o zaman
D200 için aklımı çelmeleri yetmez. Benim birinin cüzdanını çelmem lazım dadanagast

Tarih: 9 Haziran 2006, 21:38 - İp: 86.***.**2.61
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

bende nikon coolpix 5400den başlayıp ordan 8800e oradanda
d50 d70s ve en son d200 e kadar çıktım(insanoğlu böle ).sonynin çkardığı son makine aynı d200 benziyo gibi .biraz bekleyip nikon d200 alıcam bence sende d200 al.çünkü d70s 350d d50nin vizörleri çok ufak çekerken pek bişey anlayamayabilirsin.(ben denedim elimle çok küçüklerdi)
onun için sana şimdiden kolay gelsin

Tarih: 9 Haziran 2006, 22:18 - İp: 81.***.**8.237
  • 1