mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

D70s mı Yoksa 350d Mi

selam
ben siteye yeni üye oldum
D70s almak istiyorum fakat kafamda şüpelerim var 350D mi D70s mi
bana yardım eder seniz çok sevinirim
şimdiden teşekkürler

#mbkose91' tarafından 13.02.2006 17:51:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2006, 17:33 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Şüphelerinizi de yazsaydınız daha iyi olurdu.
D70s 6 megapixel, 350D'ye göre daha profesyonel görünümlü,
daha sağlam duruşlu ve biraz da büyük, grip takılmıyor, kit lensi 18-70 iyi bir lens, 350D daha küçük ve hafif bazı forumlarda büyük ellilere tavsiye etmiyorlar,oyuncağa benzetenlerde mevcut. Yurdışında bilhassa Amerika'da D70s'den daha fazla talep görmüş makina .Türkiye'de Canon'dan ziyade çok kişi Nikon'u tercih ediyor.
350D 8 megapixel 18-55 mm lik kit lensi Nikon'un ki kadar iyi değil bence almamak lazım.
Yeni modeller çıkınca fiyatlar düşüyor,bence bekleyip 350D almak daha uygun olur diye düşünüyorum. Grip ve lensle şuan kit olarak satan yerler mevcut.
Grip 350D için yararlı, lense yatırım yapmayı düşünmezseniz Sigma 18-200 mm ile alıp kullanabilirsiniz.

İki makina da amatör DSLR sınıfında iyi makinalar,özellikleri tercih nedeni oluyor, test ve review'leri de okuyarak karar vermeniz gerekmekte.
Ayrıca bu forum da aramalar yapın bu konularda çok konuşuldu.
Hangisini alırsanız hayırlı olsun ...

Not: Bende DSLR alacağım , D70s ,350D, 20D, D200, düşündüklerim, D200 piyasada tam oturmadı, banding problemi var, Canon'un yeni makinasını bekliyorum.
Acelem yok

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:00 - İp: 85.***.**5.139
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

pardon bahsettiğiniz canonun yeni modeli nedir ve ben fotoğraf işinde çok yeniyim ve her iki makineyi de kullandım.D70s i daha çok beğendim ve büyük ihtimalle nikon alcam.ayrıca cıkacak yeni dslr biliyorsanız bana da söyleyin..
çok teşekkürler

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:05 - İp: 85.***.**8.25
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

abiler bana da bir yardım edermisiniz

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:39 - İp: 85.***.**8.25
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bence canon d5 al fullframe uzun bi müddet kullanırsın. nikonun lensleri daha iyi diye bahsediliyo ama bence canon bodyler nikona oranla bi adım önde hem mp hem ff açısından .. saygılarr...

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:57 - İp: 81.***.**2.25
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

İnanın hangisini aldığınızın çok önemi yok.
Fiyatı biraz farklı ise tercih nedeniniz olmasın.
Hiç kullanmayacağınız ıvır zıvır özelliği tercih nedeni olmasın.
Megapixel crop factor... fan fin fon..

Birbirine yakın makineler, en önemli şey hangisini sevdiğiniz, hangisini elinize alınca 'benim makinem bu' dediğiniz.
Birçok makine kullandım canon nikon mamiya leica yashica.., en sevidğim makine ile en sevdiğim resimleri çektim (Exakta vx1000) . Şimdi elimdeki makine teknik olarak oldukça iyi sayılır, ama onu eski makinem kadar sevmiyorum.
Para kazanmıyorsanız, bu bir keyif işi. Bırakın teknolojik detayları, bütçenizi hem gövde, hemde bir iki iyi lens alacak şekilde ayarlayın, kalbinizin ısındığı makineyi alın.
Niye ötekini değilde bunu aldın sorusuna en güzel cevap, bunu daha çok sevdim olurdu bence.

Tarih: 13 Şubat 2006, 20:30 - İp: 85.***.**2.133
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon'un henüz belli olan bir yeni modeli yok , fakat birkaç ay içinde çıkacaktır, internette sahte (fake) 400D ler den bahsedilmekte.
Havalarda müsait olmadığından Nisan-Mayıs'ı bekleyip almak daha doğru olur diye düşünüyorum.,ama bazı arkadaşlar biran önce makina alıp fotoğraf çekmeye başlamak lazım diyebilirler.

Tarih: 14 Şubat 2006, 01:09 - İp: 85.***.**5.139
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba;
full frame makineler gunumuzde cep yakiyor..eger cebin delik degilse fullframe al..ama hesapli bise istiyorsan dediklerinden birini alacaksin..
makinelerin birbirinden üstün yanlari var..yani ikiside nerdeyse ayni seviyede..dukkanin birine gidip incele..eline al cekim yap..ve uzaktan birdaha bak..hangisi hosuna giderse onu al..unutma burda yazanlar seni sadece bilgilendirir.karar verdirmez.kotu bir makine digerine sahane gelebilir..sen makineyi eline alinca "işte bu..." demelisin...
simdiden hayirli olsun diyorum,kolay gelsin...

Tarih: 14 Şubat 2006, 02:42 - İp: 85.***.**4.242
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

ayrıca ben nikonun D80 ve D90 diye 2 tane modelini duydum ve bu makinelerin yeni olup olmadığını bilmiyorum.Bunlar yeni mi çıkacak yoksa önceden olan modeller mi.Beni bilgilendiirseniz çok sevinirim.

bir de bunların fiyatları ne civarda.

Tarih: 14 Şubat 2006, 17:34 - İp: 85.***.**1.178
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Öyle modeller yok onlar D200 çıkmadan önce Nikon'un piyasaya süreceği modelin ismine dair rivayetlerdi

Tarih: 14 Şubat 2006, 17:42 - İp: 85.***.**2.16
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

bu modeller dışında 2300 ytl yi fazla geçmeyecek şekilde önerebileceğiniz başka model varmı?örneğin pentax ist DL2 yi D70s ya da 350D ye göre öneriri misiniz?

Tarih: 14 Şubat 2006, 18:06 - İp: 85.***.**1.178