kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

D70s İçin 55-200 mü 70-300 Mü?

öncelikle tamamen amatör olduğumu söylim.
amerikadan cameta cameradan 1230 dolara d70s kit almayı düşünyorum bu kitlerde 18-70 lens var birde 55-200 ed ve 70-300 lensler var
ikisinden hangisi daha iyidir.?
bu ara vizör konusunda birşey soracağım. d70s in vizörü çok mu ufak.mesela eski compact makinelerdeki kadarmı.teknosadan bi elime alim dedim makineyi nasıl diye fakat şarjı yoktu bende
vizör koonusunda bir fikre sahip olamadım..
yardım ederseniz sevinirim

Tarih: 11 Mayıs 2006, 18:38 - İp: 81.***.**5.207
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar dalga mı geçiyorsunuz.Daha şimdi boşu boşuna başlık açmayın dedik ya.Her yer D70 başlığı ile doldu.Ben bile sizin kadar açmadım başlık bu kadar zamanda.
LÜTFEN KONUYLA ALAKALI OLAN BAŞLIK VARSA SORUNUMUZU ORAYA YAZALIM.MUTLAKA YARDIM EDECEK BİRİ ÇIKACAKTIR.LÜTFEN !!!!!

Tarih: 11 Mayıs 2006, 18:43 - İp: 88.***.**3.108
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

ben sadece yardım bekliyodum ama dalga geçilliyo sanırım
varsa d70s forumu oraya yazim
kızan arkadaşlar kusuruma bakmasın

Tarih: 11 Mayıs 2006, 18:49 - İp: 81.***.**5.207
shoparr_
shoparr_ (üye)
Eskişehir / Meraklı

bukadar aşırı tepkiler vermesek daha ii olur arkadaşlar ölüm yok ucunda..

#shoparr_' tarafyndan 11.05.2006 21:23:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 20:36 - İp: 85.***.**5.214
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Adam lens alacak, hangisini alayım diye soruyor, tabii ki başlık açacak.
Forumda "R1'le dünya turuna çıkılır mı?" gibi saçma sapan bir sürü başlık varken bu arkadaşa tepki verilmesine anlam veremedim. D70'le ilgili bir sorununuz varsa Nikon'la halledin.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 08:27 - İp: 85.***.**2.253
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

murgur bey ben cikmAYI PLANLIYORUM

NE OLDU BI ARA R1 ISTIYODUN BENDEN.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 08:58 - İp: 85.***.**3.226
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

AYRICA OSMANLI BOYLE SORU SORMAYIN DIYE BIRSEY DEMEMISTIR.
SADECE BOSUNA TOPIC ACMAYIN BIZI GELISTERECEK TOPIC ACIN DEMISTIR.YANLISMI DOGRU BAK BENDE COK BOS TOPICLER ACIYODUM ARTIK SADECE IZLIYORUM MURGUR GIBI BOS TOPICLERE KATILANLARI

BU ARADA ARKADAS TA HAKLI KARDESIM PARA VERICEK SIZIN FIKRINIZI ALMAYA CALISYOR.HANGI LENS DAHA KALITELIDIR DIYE.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 09:01 - İp: 85.***.**3.226
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Osmanlıya bu kadar tepki göstermiyelim, Osmanlı aynı konu ile birden fazla topic açılmasına karşı çıkıyor, kaldiki haksız sayılmaz. Konu dağıldıkça yardım isteyen arkadaşlarada pek faydalı olamıyoruz.

Şimdi gelelim sorunun cevabına, 55-200 ilk başta daha iyi bir tercih oluyor gibi gözüküyor, Nedenlerine gelince, 55-200 ün aralığı daha iyi, Hem daha hafif bir objektif, Hemde Nikon olması nedeniyle D70 le daha iyi uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Ama 18-70 le birlikte 55-200 ü aldığınızda her iki objektifte de macro olmayacaktır. Böyle bir durumda 55-200 iyi bir tercih olma durumu özelliğini yitirir. 18-70 alacaksanız Sigma 70-300 Apo Macro daha tamamlayıcı olabilir.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 09:41 - İp: 212.***.**0.50
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Ben şimdiye kadar ne anlamsız bir başlık açtım, ne de anlamsız bir başlığa cevap yazdım. Kimseden herhangi bir makina istemediğim gibi, Mimarca'yla herhangi bir yazışmam da olmadı.
Bu başlığa yorum yazmamın sebebi, yapılan bir haksızlık karşısında hiçbir zaman sessiz kalamayışımdır. Kelle nikli arkadaşımız lens almaya karar vermiş, hangisini alayım diye soruyor. Büyük harfle ve sert bir dille yazı yazıp öyle yapma böyle yap demek, resmen azarlamaktır. Burası bir paylaşım sitesi, kardeşçe bir ortam var. Böyle bir ortamda kimsenin kimseyi azarlamaya hakkı yok. Bence kelle nikli arkadaştan özür dilenmelidir.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 09:46 - İp: 85.***.**2.253
edebi
edebi (üye)
Konya / Amatör

Arkadaş sadece bir soru sormuş. Bu kadar neden tepki gösterilmiş anlamıyorum.
"Ben bile sizin kadar açmadım başlık bu kadar zamanda." insanlar bilgi sahibi olmak için başlık açıyorlar. Bilmedikleri farklı konuları farklı başlıklar altında incelemeleri çok mu garip?

Tarih: 12 Mayıs 2006, 10:00 - İp: 85.***.**1.130
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu sert olarak eleştirilen mesajımın bir öncesinde yani hemen iki dakika oncesinde bir başka arkadaşa da gereksiz yere forum açmayalım dedim.D70/D70S arasındaki farkları bile soran bir forum açılmış.Bende dedim ki bunu zaten D70 ile ilgili olan bir başlık açılmıştı,oraya yazsaydın ya diyerek hatırlattım.Bunun üzerine bu arkadaşın başlığını gördüm.Hemen akabinde oldu bu başlık.
1.Bu mesajımda azarlama yoktur.Lütfen dikkatli okuyunuz.
2.Bu mesajımda kelle adlı arkadaşımızı hedef almadım,sadece bu gibi başlıkların yani fazla sayıda başlığın önüne geçmek için bir uyarı yaptım.Benim haddime değil sadece hepimizin iyiliği için.En önemliside yardım bekleyen arkadaşlara daha kolay yardım edebilmek için,
3.Kaldı ki asıl küçük yazı karakterinde biraz sert bir giriş yapıp,büyük yazı karakterine geçtiğimde ortamı yumuşatıcı şekile döndüm arkadaşı kırmamak için,
4.Kimseden değilse de aramıza yeni katılan 'kelle' adlı arkadaştan özür dilerim,belki biraz daha alt seviyede uyarabilirdim,volum fazla kaçmış olabilir.
Bu arada kelle arkadaşımız kendini savunabilir,varsa bana hatamı o söylesin.Hepimiz ayrı bir bireyiz.Ortalıkta büyük bir haksızlık görürseniz tabiki beni uyarın,karşı çıkın...

Tarih: 12 Mayıs 2006, 10:28 - İp: 85.***.**1.92