maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

D40 Nasıl Bir Seçim

Merhaba arkadaşlar,
d40 ın çekimlerini beğeniyorum, beni çeken kit lensle bir süre idare edebilecek olmam. ama malum lens sorunu, d40 için lens sıkıntısından bahsediyor herkez, kısıtlı her lens uymuyor deniliyor, d40 uyan iyi lensler yok mu? olanların içinden seçsek sorun çıkarmı, yada hangi lensleri seçebilirim yoksa boşver d40 a hiç bulaşma para biriktir d80 mi al diyorsunuz....

Tarih: 11 Haziran 2007, 00:01 - İp: 85.***.**5.218
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

NİKON D40 AFS-AFI-AF-AFDP lensleri kullanabiliyor. sadece AFS harici lenslerde autofocus yapamıyorsunuz manuel olarak yapabiliyorsunuz.Nikon 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR Macro yuda kullanabiliyorsunuz ama fiyatı pahalı.Bence bu makine giriş seviyesi olarak kullanılır. yanına birde 55-200vr alındığızaman yeterli olacaktır giriş için. Ama şunuda unutmamak gerekir artık bütün lensler autofocus özelliklerini üzerlerinde barındırıyorlar.

Tarih: 12 Haziran 2007, 10:54 - İp: 88.***.**9.53
maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar
yani anladığım kadarıyla şu an lens konusunda sıkıntı olsada bundansonra çıkacak olan lenslerde autofokus sıkıntısı olmayacak lens seçenekleri gelişecek. ben zaten makinaya alışıp lenslere yatırım yapıncaya kadar seçenekler gelişecek, şu an makina ile 55-200vr alsan bana bir süre yetecek. aten bu lensle bile birçok makinadan uygun fiyata geliyor. giriş için beni oyalıyacak ve güzel fotoğraflar çektirecektir diye düşünüyorum yanlışmı?

ersel
senin çektiğin fotoğrafları gördüm çekimlerdeki renk ve keskinliği başarılı buldum bir çok makinadan daha iyi keskinlik veriyor gibi geldi bana bir d40 kullanıcısı olarak seninde görüşlerin ve gözlemlerin çok önemli benim için. beni bilgilendirmeye devam edersen sevinirim.

teşekkür ederim

Tarih: 12 Haziran 2007, 13:17 - İp: 81.***.**1.216
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Elimden geleni yaparım. maess makinenin çektiği resimleri gören bizden daha iyi ustaların yorumlarını oku hepside makinenin renk ve netlik olayını çok güzel buldular yani geniş açı lensin tamam. gelelim tele objektife 55-200vr benim de alacağım lens ve gayet başarılı hatta kit lensden dahada iyi. adı üstünde giriş seviyesi bizim için bir basamak bu makine. sen olumsuz yorumlar yapanları pek fazla ciddiye alma çünkü ben aldım kullanıyorum ve çokta memnunum vede gayet güzel fotoğraflar çekiyorum.Bence al ve hemen başla.

Tarih: 12 Haziran 2007, 14:35 - İp: 88.***.**9.53
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar ben de mi D40 a yönelsem ki aslında gözüm yükseklerdeydi ama pek imkanım kalmayacak gibi.

Tarih: 12 Haziran 2007, 15:09 - İp: 85.***.**0.20
otdngln
otdngln (üye)
Kayseri / Amatör

D40 ii makınadır bence bende kullanıyorum gayet rahat bi kullanımı var lens sorunu var ama ilerde buda cozulur hele hele hiç dslr kullanmadıysa sayet bence D40 ii secim olur cunku kullanımı kolay ve açıklayıcı makınede bi seyler ters gidince hemen uyarıyor ve rutus menulerı bence gayat ii

Tarih: 12 Haziran 2007, 22:57 - İp: 88.***.**9.95
maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

nikon 55-200 vr ile çekim yapan varmı, d40+55-200vr kombinasyonu ile fotoğraf çeken varsa buraya yükleyebilirmi,
ve 55-200vr kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Tarih: 14 Haziran 2007, 00:46 - İp: 88.***.**9.169