sanrup
sanrup (üye)
Bursa / Meraklı

Canon S3 Is mi ? Fuji 9500 mü ?

SELAM ARKADAŞLAR !
Grubunuza yeni katıldım. Forumları zaman zaman takip ediyorum gerçekten çok güzel konularda çok faydalı bilgiler veriliyor. Katılan katılmayan arkadaşlara teşekkürler.
Naçizane sizlere bir sorum olacak. Fotoğraf çekmeyi seviyorum ama bilinçlenmem lazaım hemde çok bilinçlenmem lazım. Cem yılmazı tabiri ile Eğitim şart . İlk sorum fotoğraf makinalarının sadece şekillerine göre yani dış kalıplarına göre kıyaslıyorum malum bilgim olmadığını söylemiştirm.
Sizden istirhamım Canon s3 ıs i mi yoksa fuji 9500 ü mü tavsiye edersiniz.
Değerlendirmeye katılan ve değerli yorumları ile aydınlatacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla;

Tarih: 24 Temmuz 2006, 14:31 - İp: 213.***.**0.8
eaglema
eaglema (üye)
Balıkesir / Amatör

çok güzel bir konu açmışsın arkadaşım.
Bende bu iki modele birde Sony H5 ekledim ve eleminasyona başladım en çokta bu sitedeki yorumları dikkatge alarak Fujifilm s9500te karar kıldım.
Aslında elime aldığım makinenin SLR makinelere daha çok benzemesini istememden kaynaklanmasıydı.

Gelecek diğer yorumları bende çok merak ediyorum.
Saygılar

Tarih: 24 Temmuz 2006, 19:36 - İp: 88.***.**1.138
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar eğer bu saymış olduğunuz makinaları almadıysanız,size araştırmaya devam etmenizi önereceğim.
Kullanım amaçlarınız nedir bilemiyorum ancak fotoğraf kalitesine önem veriyorsanız,başka makinalara da bakmanızı tavsiye ederim.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 19:39 - İp: 85.***.**7.16
foto celo
foto celo (üye)
İzmir / Amatör

Fuji 9500 sonuçları Canon S3'den çok kötü. Bence SONY'nin H2 ve H5 modelleri ancak Canon'a rakip olabilir. Bu makinalarla çekilmiş örnek resimlere www.steves-digicams.com sitesinde bakabilirsin. Fuji makinalar dışardan bakınca çok sempatik ve çok şey yapacak gibi görünüme sahip. Ama ne yaptığına bu siteden bakabilirsin. Bence kötü sonuclar nedeniyle Fuji düşünmezdim.
Saygılar...

Tarih: 25 Temmuz 2006, 02:06 - İp: 88.***.**9.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

9500 çok güzel makina.Ancak fotoğrafları keskinlik mağduru. Keskin oluverse mükemmel olacak. Özellikle fuji nin çıkardığı f 30 gibi oluverse mükemmel olur. Fakat kötüde sayılmaz. Dsrc nin tabiri ile very good photo quality.
Fakat canon s2 gibi değil.Bunun sebebinin piksek farklılığımı yoksa başka şeymi olduğunu bilemiyorum.

Onun haricindededediğim gibi özellikle slr gibi durması bakamından mükemmel.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 12:56 - İp: 85.***.**1.95
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fuji S9500 ün zaten burada çok ayrıntılı ve bana göre ciddi bir testi var. Artılarıda eksileride burada yazılmış tarafsızca. S9500 bir SLR değil ama örneğin benim için amacıma çok uygun bir makine. SLR gibi durması, macro modu, kalem pille çalışması, ayarları fotografçılık ile ilgili yeni ilgilenenler için güzel bir makine.

Aaaa tabi biraz daha verilip SLR alınamaz mı alınır...

Ama ben bu işe başlarken daha protremi, manzaramı, siyah beyaz mı vs vs.. Hangisine ilgi duyduğumu bilmiyorum. Bu noktada benim düşüncem orta sınıf diye adlandıracağım bir makine almak bana özellikle manuel ayarlarla ilgili çalışma şansı sağlayacak ve temel bilgileri öğreneceğim ve kafamda ben şu konu üzerine çalışmayı seçiyorum diyeceğim bir makine seçmekti.

Bu yüzden aldığım günlerde hep FZ30 ve S9500 ü karşılaştırdım. Hedefim 2 sene bu makineyi değiştirmemek, fotografçılık konusunda özellikle TEKNİK konusunda bir kaç adım öteye gitmek ve istediğim alana göre bir SLR seçmek.

Sürekli neredeyse burdayım doğal olarak teknoloji geliştikçe hergün yeni atılımlar yeni modeller çıkıyor. Fotograf tekniklerini incelemekten çok forumun bu kısmında zaman geçiriyoruz. İç geçiriyoruz bazen ahhh ahhh örneğin bir D200 üm olsa, yok bir 30D olsa cık cık olmadı bir başka model olsa. Neden ????? Offf ya onlarda bir ayarlar varki ne biçim fotograf çekerim...

Ama bence iş böyle değil en azından bu benim şahsi fikrim birde bu işin bir RUHU var, TEKNİĞİ var, ÇALIŞMASI var, EMEĞİ var...En azından ben bu kısımları geçen sürede ön plana almayı yeğliyorum. Kitaplar, kurslar, değerli fikirler ve bol bol fotograf çekmek çok daha önemli. O yüzden amacı belirlemek lazım...

Gerisi kolay. İnternetten testlere bakılır, teknik özellikler yanyana konulur, çekilen fotograflar (amaca yönelik) karşılaştırılır, hatta gidilip incelenir, bütçeye bakılır ve bir tane seçilir....

Gerisimi iste artık Makineyle size kalmış... Birkaç fotograf çekilip bir köşedemi duracak, yanlız dostlarla oluşan ortamda mı çekim yapılacak, sabah akşam yanınızdamı gezdireceksiniz, bol bol çekim mi yapacaksınız o sizle onun arasında...

Dünyanın en iyi makineside olsa eğer çekim tekniklerini bilmiyorsanız, belli bir konu üzerine yoğunlaşıp çalışmıyorsanız, emek harcamıyorsanız ve en önemlisi fotograf çekmiyorsanız bir önemi yok... Tabi bu benim şahsi fikrim...

Saygılar...

Tarih: 25 Temmuz 2006, 13:45 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu forumdan faydalı olabilecek linkler

S9500 TEST

H5 - S3 kARŞILAŞTIRMASI

S3 IS TEST

FZ30 - S9500 SON KARAR NOKTASI

Tarih: 25 Temmuz 2006, 13:54 - İp: 81.***.**9.145
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

saydığınız makinelerin hiçbiri fiyatlarını haketmiyor...
bence biraz daha para ekle nikon d50 al.
SLR dururken;slr-like diye hitap edilen ve kompakt makine ile aynı foto kalitesini veren bu aletlere çok para vermek yazık olur

Tarih: 25 Temmuz 2006, 21:35 - İp: 85.***.**7.150
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Stacker D50/D70s ve 350D arasında fotoğraf kalitesi açısından fark varmı?

Tarih: 25 Temmuz 2006, 22:35 - İp: 85.***.**3.55
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

350d'nin kit lensi çoğu kullanıcı tarafından iyi değil deniliyor;+2mp artısı var;renk geçişleri çok güzel;kontrast güzel;makinenin kasasında kullanılan malzeme daha iyi olabilirdi.Kasası küçük;SLR hissi uyandırmıyor
d50/70 kesinlikle daha keskin foto veriyor ve sensörü daha kaliteli...hissediliyor.
ben olsam d50 alırdım; fiyat-performans şahane

#stacker' tarafyndan 26.07.2006 01:15:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2006, 01:13 - İp: 81.***.**3.24
sanrup
sanrup (üye)
Bursa / Meraklı

Katılımcı arkadaşlara teşekkürler. En sonunda canon s3 ıs almaya karar verdim makina beklentilerime şuan için cevap verir nitelikte. Daha prof. olanları almaya ok ama Fotoğrafçılık yoluna daha yeni başlamak için bence ideal artı yurt dışından da çok olmayan fiyata gelince onda karar kıldım.

Şimdilik Canon S3 IS

Tarih: 28 Temmuz 2006, 15:33 - İp: 213.***.**0.8