barbada
barbada (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon Model Secimine Yardim

oncelikle herkese selamlar kisaca sole bahsedeyim new yorkta yasiyrum ve burda bi arkadasim canonda calisyor onlara aldiklari urunlerde %50 indirim yapiliyo oda bu hakkinin birini benim icin kullanacak fakat bu isle pek ilgisi yok onun icin yardimci olamiyo model konusunda o yuzden sizlerin yardimina ihtiyacim var almayi dusundugum model ve fiyatlari yaziyorum
1--eos 1d mark iii $3900
2--eos 5d mark ii $2400
3--eos 7d $1700
4--eos 50d $1100
benim odiyecegim yukardaki faiyatlarin yarisi olacak bunlar satis fiyati
bunlar benim inceleyebildiklerim kullanima gelince orta duzeyde bir kullaniciyim ama cok hevesliyim yani bu indirimli alma imkani varken iyi bir makine alip5-6 yil kadar kullanmak istiyorum o yuzden kaliteli ve ilerdede kullanabilecegim cok sorun cikarmayan bir camera istiyorum iste bu noktada fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim yukarda olmayan ama bildiginiz iyi modellerede acigim yalniz canon olmak sartiyla simdiden tesekkurler

Tarih: 13 Mart 2010, 06:34 - İp: 69.***.**8.55
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bu makinalarin arasinda 7D hem yeni hemde cift islemcili olandir.Hizli ve sonuclari mukemmel ve su anda 5Dmark2 ile birlikte en revacta olan Canon modelidir.5DMII full-frame denilen daha buyuk sensore sahiptir ve daha pahali ve kaliteli lenslere ihtiyac duymasi acisindan biraz kulfetli olabilir.7D yi yeni cikan 15-85 lens ile alirsan, mukemmel bir ikili olurlar diye dusunuyorum.Ben Nikon serisi kullaniyorum D90 ve D700 olarak.Ama 5DMII ve 7D yide kullanmisligim var tanima amacli olarak ve taktir ediyorum acikcasi.Elimde Nikkor lenslerin fazlaligi benim Canona gecmeme engel ve acikcasi Nikonian olmus ve damarlarimda Nikon kani akan birisi olarak isim biraz zor......

Tarih: 13 Mart 2010, 09:53 - İp: 221.***.**4.187
artag
artag (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Sayın Barbada,
yarı fiyatına vereceklerse 1d mark ii alın
sonra satın onu sonra mükemmel bir lens setiyle birlikte 5dmkii veya 7d alın ))

veya (hatta ) 2. ve 3. seçenekleri beraber alın

ben olsam öyle yapardım

Tarih: 13 Mart 2010, 10:11 - İp: 88.***.**6.90
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

aslında ben size EOS 1D MARK IV ü tavsiye ederim ama bu seçeneklerden birini almak istiyorum diyosanız 1.ci seçeneği öneririm

Tarih: 13 Mart 2010, 10:35 - İp: 81.***.**1.118
barbada
barbada (üye)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar oneri ve fikirleriniz icin tesekkur ediyorum biraz once canon un int sitesine girdim ve makinalari satin alanlarin yorumlarini okudum keske okumsaydim ayni makina ile ilgili okadar zit yorum varki sasirdim ama yilmak yok arastirmaya devam tekrar tesekkurler

Tarih: 20 Mart 2010, 06:12 - İp: 69.***.**8.55
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben 7D kullanıyorum, tavsiye edebilirim. Aldıktan sonra geri kalan parayla da çok iyi lensler alabilirsiniz. 950USD gibi bir fiyata 7D alıyorsunuz, yeme de yanında yat cinsinden bir öneri bu.
7D'de çift işlemci var ve gayet başarılı..

Ama bu fiyatların yarısına alacaksanız, full frame olan modeli tercih edebilirsiniz. İleride kendinizi ilerlettikçe daha iyi bir tercih ettiğinizi anlarsınız.
Saygılar..

Tarih: 20 Mart 2010, 08:24 - İp: 124.***.**5.85
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

dün 550dyi inceledim görüntü kalitesi gerçekten çok başarılı olmuş onada bir bakın derim

Tarih: 20 Mart 2010, 11:08 - İp: 88.***.**9.46
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

fotokritik e girin bu modellerin çekmiş oldugu resimlere bakın bir anda okumuş oldugunuz yorumları unutucaksınız

Tarih: 20 Mart 2010, 11:18 - İp: 81.***.**1.12
  • 1