canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Canon Japonyada Geriliyor

Japonya'da DSLR satışlarında Canon sert düşüş yaşamış
Nikon hemen hemen yerini korumuş,Sony ve Pentax pazar paylarını katlamışlar.

MARKA.......Pazar Payı......Daha Önceki Konumu
Canon......... %33.3..............%51.6
Nikon..........%27.4..............%32.6
Sony.......... %21.6...................
Pentax.........%14.0..............% 7.6
Olympus........% 2.8..............%.4.8

Tarih: 25 Ağustos 2006, 18:06 - İp: 88.***.**5.254
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mahmut ben haberin kaynağını merak ettim...Nerden aldın bu haberi linkini veriri misin?
Olympuscular da pazarlarını %50 kaybetmişler...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 07:41 - İp: 85.***.**9.184
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar her seferinde canon kaybeder diyoruz ama nedense en cok satan da yine canon oluyor.. canon 400d'nin hicbir eksigi yok aslinda.. 350d'den cok daha iyi bir makine.. ve su da var ki 400d piyasaya ciktiktan sonra 350d satisi da duracaktir..
o istatistiklerde canon'un payi dusmus olabilir, bunun nedeni de 400d'nin biraz gecikmis olmasi..
ayni sekilde sony'nin pazar payini katladigi falan yok.. cunku pazar payi yoktu oncesinde..

Tarih: 26 Ağustos 2006, 13:03 - İp: 62.***.**2.10
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

her ne olursa olursa olsun önceden nikon caono kullanalardan az da olsa sony almıştır pazar payından muhakkak pay kapacaktır

Tarih: 26 Ağustos 2006, 13:08 - İp: 81.***.**1.49
pervince
pervince (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

400D canon tutkunlarını bile hayal kırıklığına uğrattı.
Yabancı fotoğraf sitelerinin canon forumlarıda Makina çıkmadan büyük beklenti içine girenler 400D ile sarsıldılar, canonun D80 ve A100'e iyi bir cevap veremediği, 350D'nin gövdesinden bile kötü olduğu, 8MP'den 10'a çıkmanın bir pazarlama stratejisi olduğu gibi bir sürü olumsuz mesaj yazdılar, ilk şoku atlattıktan sonra da şimdilerde,"aslında cok da kötü değil canım" modunda kendilerini inandırmaya çalışıyorlar. (Fanatizm insanı kör ediyor anlaşılan)

Ama herşeye rağmen ben yine de satışların cok etkileneceğini sanmıyorum.

Büyük müzisyenler arada kötü albüm çıkarırlar ama yine de cok satar ya, bu da böyle olacak, canon seviciler markanın hatırına bu makinayı almak için yine çırpınacaklar.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 13:40 - İp: 85.***.**0.53
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

evet canmahmut bu haberin kaynağını bizde görmek istiyoruz...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 14:41 - İp: 81.***.**4.170
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Kusura bakmayın arkadaşlar ben link koyduğumu sanmıştım.

Aslında aynı rakamları 3-4 ayrı sitede görmüştüm, yukarıdakini sanırım aşağıdaki linkten adım.

LINK

Burada Matsushita da var ilk gördiğim sitede onu koymamışlardı. Demek Matsushita da DRLR üretmiş. Dadanagast'ın dediği doğru galiba, elektronik devleri yakında Fotograf dünyasını ele geçirecek. Dijital çıktı mertlik bozuldu

#canmahmut' tarafyndan 26.08.2006 17:15:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:07 - İp: 85.***.**4.158
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mathashita panasonic arkadaşyar,Japonyanın en büyük holdingi imiş.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:47 - İp: 85.***.**0.30
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Bilgi için Teşekkürler pazarbey

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:08 - İp: 85.***.**4.158
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

İyi oldu Canon'a sen adına sanına güvenip..hiç bir şey koymadan sadece 2 mp lik bir terfi ile DSLR çıkarırsan olacağı budur...beter olsunlar.

çok kızgınım...400D yi görür görmez höyn bu ne yaa dedim...

30D nin ise neden 10 mp olmadığı ayrı bir tartışma konusu esası..

canon un yapması gereken..acilen 10 mp lik full donanımlı..fiyatı da 30D civarında olan bir makinayı piyasaya sürmesi...yoksa bu arkadaş 2 hadi bilemedin 3 aya kalmaz elinde D80 ile gezecek yollarda...

Aloooooo canonnnn kime diyoz !!! duydun mu ?? bak nikon alacam diyorum..haberin ola

Tarih: 26 Ağustos 2006, 22:09 - İp: 212.***.**2.241
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Haber ve Link için teşekkürler Canmahmut.

Dün yayınlanan satış bilgisine göre Sony Alfa (A-100) %24.4 ile Nikon'un önüne geçip 2. sıraya yükselmiş Nikon %24.0 satmış

Tek bir modelle bu satış performansını yakalaması çok büyük bir olay bence. Heleki rakipler canon-nikon gibi fotografın 2 devi olunca bu başarının değeri daha da büyüyor. Bu rakamlar 400D ve D80'in çıkmasıyla biraz gerileyebilir ama yine de ilerisi için büyük umut vaadediyor.

Sony 2007 yılı içerisinde birisi orta, diğeri profesyonel sınıfta olmak üzere 2 yeni model daha çıkaracak, ve dahası, CARL ZEISS lensler de satışa sunulacak.

Şimdi A100 ve kit lenslerle başlayanlar, tıpkı canon-nikon kullanıcıları gibi üst sınıf makinalara ve çok kaliteli lenslere geçme şansını yakalayacaklar. Bu durum şu andaki satış rakamlarından çok çok daha önemli.

ISTE YENI RAKAMLAR

Tarih: 27 Ağustos 2006, 16:25 - İp: 81.***.**9.242